Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan lehetne egy kamasz fiú...

Hogyan lehetne egy kamasz fiú hozzáállását megváltoztatni a tanuláshoz?

Figyelt kérdés
Nem buta, de nem látja értelmét a középiskolában megtanulható dolgoknak, és elég rossz jegyei vannak. Engem, mint szülőt nagyon aggaszt,de hiába ösztönzöm vonzó célokkal( jogosítvány költségének kifizetése, ha 4-es lesz az átlaga.. stb.)nem hat rá semmi. miben reménykedhetek? Ki fogja nőni?

2016. máj. 30. 12:29
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
TÉNYLEG? ... és egy kamasznak is van EQ-ja? Háát... Az anyjával szemben nem úgy tűnik.
2016. jún. 7. 19:51
 12/12 anonim ***** válasza:

Én most 11.es vagyok és most kezdtem el hajtani a jobb jegyekre. Engem is mindig szidtak, meg zsaroltak stb, de nem ért semmit se. Sose törődtem velük. Sőt már untam is, mert az iskolában is, meg otthon is folyamatosan ugyan azt kellett hallgatnom.

De engem nem érdekelt sose a kémia vagy a föci, se a biosz. Hiába olvastam, egyszerűen nem maradt meg a fejemben. Heti 5 matekórám volt még anno, most heti 6 van, jövőre heti 7 lesz. Töriből anno heti 3 volt, most heti 4 jövőre heti 6 lesz. És meg sorolhatnám. Tele van az órarendem sok hülye fölösleges tantárggyal. Este hulla fáradtan érünk haza, mi gimisek is, és utána elég nehéz nekiállni tanulni.

Nekem sokkal többet tudtak volna anyuék segíteni régebben, ha pl szidások helyett leültünk volna egy kicsit beszélgetni meg ilyenek.

Szóval szerintem csak hagyd egy kicsit lazítani néha. Az iskola nagyon stresszes hely, mindig dogák, felelések és reeengeteg felesleges óra, ami csak agyzsibbasztó.

10.évvégére találja ki, hogy mi is akar lenni és tanulni fog. Sokkal könnyebb úgy tanulni, ha már tudja, hogy mi is akar lenni. És ezt saját tapasztalatból mondom.

2016. jún. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!