Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Normális, ha szégyenlem magam...

Normális, ha szégyenlem magam azért, mert nem éppen a legjobb körülmények között élünk?

Figyelt kérdés

Falun élünk,viszonylag átlagosan/átlag alatti módon.Van 2 macskám,1 kutyám. Van egy nem túl jó autónk,veteményes kertünk,udvarunk.A házunk elég kicsi,és öreg,de ettől függetlenül nem szakad ránk. Szerintem nem olyan mint egy putri,viszont vannak hiányosságok!A fürdőszobánk nagyon kicsi,konkrétan egy WC-ből,és egy zuhanyból áll.A konyhánk is elég rossz állapotba van.A szoba szép,tágas,"modern",viszont sajnos nem saját. :(

Pénzünk éppen,hogy jut mindenre. Közbe 1 vásárlás,vagy pizzázás,vagy programozás belefér! Nyaralni nem járunk(nem csak a pénz miatt),viszont nyaralás gyanánt el szoktunk menni egy jobb fürdőbe,illetve 2-3x megyünk Balcsira.Szóval szerintem azért nem élünk olyan nagyon rosszul,viszont jól sem! Én ezt néha nagyon szégyenlem,és nem merem még a barátnőimet sem elhívni hozzánk. Most elterveztem,hogy nem leszek ennyire hülye,elhívom a barátnőimet. Szerintetek kéne szégyenkeznem??

16/L


2016. jún. 22. 22:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Barátnők előtt semmiképp.
2016. jún. 22. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ha igaziak a barátaid, akkor nekik teljesen mindegy, hogy egy kastélyban élsz, vagy a híd alatt.
2016. jún. 22. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ebben nincs semmi szégyelnivaló, meglepődnél milyen sokan élnek szerény körülmények között, és akikről azt gondolnád, hogy milyen szép,új,luxus, az néha csak a látszat... Mi is egy egyszerű kis házban éltünk falun a szüleimmel, amikor tizenéves voltam kb. úgy, mint ahogy te leírtad. Semmi ciki nincs benne. Sőt amikor először voltam a már mostani férjem szüleinél kicsit rosszul éreztem magam,mert szépen fel volt újítva a lakásuk, gyönyörű új konyha, fürdő stb. De persze mostanra már tudom,hogy ott van a hitelük még sokáig és hónapról-hónapra élnek a szülei, nem tudnak félretenni egyáltalán... Kicsit hosszú lett,bocsi, de a lényeg,hogy semmiképp ne érezd magad rosszul emiatt! :)
2016. jún. 22. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Eszter76 ***** válasza:
100%
Miért kéne szégyenkezned? Nem is értem. Nyugodtan hívd el a barátnőidet, ha a szüleid is szívesen látják őket! Nem a pénzen és a szobák számán múlik, hogy valahol jó-e a hangulat!
2016. jún. 22. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is így voltam vele, mondjuk én félig a papàmmal laktam aki nagy gyűjtögető volt ami csak tetézte a bajt! Mikor az egyik baràtnőmnek nagynehezen könnyek között kinyögtem hogy miért nem hívom őket hozzànk azt mondta hogy magamért szeretnek nem pedig a cuccaink miatt... (semmit sem változtatott a helzeten :D )
2016. jún. 22. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
71%

Ne aggódj, ha rend és tisztaság van, az számít csak. Nincs mit szégyellned, nyugodtan hívd át a barátnőid :)

20N

2016. jún. 23. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem átlag alatti! Nekem ennyi sem jutott, barátok előtt nem kell szégyenkezni. A barátság nem ezen múlik, ha igen, akkor menjenek is a lecsóba!
2016. jún. 23. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ezek nem számítanak rossz körülményeknek.
2016. jún. 23. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Neked semmi okod szégyenkezni, a gazdag családok gyerekeinek pedig semmi oka felvágni.

Az, hogy a szülők anyagi helyzete milyen életszínvonalat képes feltartani, az sosem a gyerek szégyene, vagy éppen dicsősége.

Majd ha már saját kereseted lesz, és magadat tartod fent, akkor lehet ilyeneken gondolkozni.

Mellesleg, aki igazi barát, azt ez sosem fogja érdekelni.

Volt olyan barátnőm, akik nem jó körülmények között éltek (apró, bomladozó ház), és olyan is, akik hatalmas, már-már luxus kinézetű házban.

Egyik se érdekelt, és egyikhez se mentem szívesebben a másiknál.

2016. jún. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nyugodtan hívd el a barátaidat, nem azt nézik, hogy milyen körülmények között laktok!
2016. jún. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!