Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyek? Sírás, rossz...

Mit tegyek? Sírás, rossz közérzet.

Figyelt kérdés

Elváltak a szüleim,elköltöztünk. kb. fél éve majdnem minden nap sírok,és rossz közérzetem van. Nem tudok senkivel beszélni. Apás voltam,apu a bíróságon lemondott rólam. Anyukámmal élek,vele nem tudok erről beszélni.

15/L


2010. ápr. 14. 15:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Szia,


Miért nem tudsz anyukáddal beszélni erről? Ha nem vagytok esetleg olyan jóban, talán ha megpróbálnád elmondani neki mit érzel, közelebb kerülnétek egymáshoz. Lehet hogy nem is sejti mennyire megviseltek téged ezek a változások, ebben a korban nagy szükséged van arra hogy jó kapcsolatod legyen édesanyáddal.

Én mindenképp megpróbálnám neki elmondani, mondjuk egy közös vacsi után, amikor egyébként is összeülnétek egy kis nyugodt beszélgetésre.

Hidd el segíteni fog feldolgozni a történteket hiszen az anyukád. A kamaszok általában rosszabbnak gondolják a szüleiket és kevésbé megértőknek mint amilyenek valójában, ne félj elmondani neki mi bánt.

És esetleg egy-egy nagyon jó barátnő? Ők is biztosan meghallgatnak.

2010. ápr. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
járj el szórakozni,bulizni a bnőkkkel és tölts minél több időt velük , mennyle a parkba vagy játszótérre levegőzni, menny olyan helyre ahol nem lát senki és sírd ki magad, írd le egy lapra mindent ami zavar ,bánt és égesd el... szívj el egy cigit és nyugodj le. Próbáld telefonon elérni apud hívdfel, tartsd vele a kapcsolatott, menny el hozzá egy hétvégre ilyesmi... ne sír csak ha " nagyon muszály" felvehecc msn re ha vki vel beszélni akarsz ^^ xxxsharkxxx@freemail.hu rem segítettem vmit ... Szandy 15 lány ^^
2010. ápr. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Anyával nem lehet ilyenről beszélni,mert egyszerűen nem érdekli! Komolyan nem foglalkozik velem. Egyszer már beszéltem vele,aznap kedves és normális volt velem.Egy napig tartott. Van egy barátnőm,de neki meg nem szeretném elmondani.


Apuhoz nem mehetek hétvégén,mert soha nincs otthon,soha nem ér rá.Ha elmegyek hozzá egy két órára,akkorse tudunk semmiről beszélni..Nem olyan már mint régen :(

2010. ápr. 14. 17:54
 4/14 A kérdező kommentje:

Ja és bulizni elmennék,de nem enged el. :( Nem tudok sehogy lazítani.

köszi a válaszokat.

2010. ápr. 14. 17:55
 5/14 anonim ***** válasza:

Ha amikor először beszéltél vele, kedves volt anyud és megértő akkor biztosan most is lenne, lehet akor azt hitte hogy kiheverted. Ha rájön hogy több idő kell, meglátod megváltozik! Csináljatok egyxütt programot, ajánld fel neki hogy menjetek együtt vásárolni pl.


Az is jó ha barátokkal, osztálytársakkal szerveztek progit, de 15 évesen a kikapcsolóds még ne a diszkó legyen meg a cigaretta.....(így lehet könnyen elzülleni egy kamasznak...hogyha baj van akkor cigit szívnak meg buliznak mert azt hiszik az segít. Nem fog segíteni hosszú távon. Hosszú távon az fog segíteni ha édesanyáddal rendezed a kapcsolatod és a barátokkal tartalmasd programokat csináltok.)

Mi pl barátaimmal 14-15-16 évesen tavasszal felmegntünk piknikezni a János hegyre, Visámparkba mentünk és egymásnál mozidélutánokat, moziéjszakákat rendeztünk. Nagyon fel tud tölteni és baromi jókat lehet szórakozni, csak próbáljátok ki :)))

2010. ápr. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Keress valakit (egy fiút) aki megért, akinek beszélhetsz a problémáidról és aki szeret téged. Sokmindent megold.

Ezt halgasd meg: http://www.youtube.com/watch?v=bUyxbMqATQI

2010. ápr. 14. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
70%

Most már mint felnőtt, és anya tanácsolom, hogy nyugodtan beszéld meg anyuddal. Az én szüleim is elváltak, 14 voltam akkor. Az öcsém apukámmal, mi a nővéremmel anyukámmal mentünk. Ott hagytuk a hatalmas házunkat Óbudán és elköltöztünk vidékre anyum "barátjához". Sejtheted milyen érzés volt, se barát, se saját szoba, idegen emberek. Utáltam az egészet. Alig vártam a sulit, hogy végre elmehessek arról a helyről. Aztán kezdett alakulni az élet, lettek új barátok, anyukám "barátja" ma már a mostoha apám és nagyon szeretem(tényleg úgy szeretem mintha apám lenne, az oltárhoz is Ő vezetett). Megint kerek lett a világ, de ehhez kellet, hogy én is elfogadjam a helyzetet és belássam a szüleimnek jobb így. Apum is talált magának új társat, aki a mostoha anyám, Ő is csúcs jó fej:-)Messze laknak Szegeden, de szoktunk menni:-)

Ha gondolod, és kell segítség nyugodtan írj, szívesen segítek:-)

28/L

2010. ápr. 15. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, még csak annyi. Apukád nem konkrétan mondott le rólad(gondolom ez is nagyon sz@rul esett)ez csak jogi forma. Ha mész hozzá próbálj valami közös bulit intézni(amit mind ketten szerettek), és hagyd a lelkizést, mert ez a téma még sokáig(2-3 év)fájó pont lesz a szüleidnél. Látod az én szüleim már 14 éve elváltak és néha még most is nyalogatják a sebeket.
2010. ápr. 15. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
De anyuval tényleg nem lehet beszélni. :( Tegnap is összevesztem vele,mert állandóan kiabál velem meg parancsolgat. Úgy elmentem volna apuhoz a régi házunkba,kutyázni meg nézegetni a régi játékokat de ő természetesen megint elutazott.. :(
2010. ápr. 15. 14:21
 10/14 anonim ***** válasza:
szegény drágám, nagyon sajnállak... szerintem keress fel a szakembert, mert ha mindennapos a sírás és a rossz közérzet, akkor azzal tenni kell valamit. Egy pszichológus sokat segíthet, kibeszélheted magad. Szerintem keress fel egyet, esetleg anyukáddal együtt.
2010. ápr. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!