Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők! Hogy reagálnátok, ha...

Szülők! Hogy reagálnátok, ha a 18 éves lányotok bevallaná, hogy hónapokkal ezelőtt abortusza volt?

Figyelt kérdés
2016. júl. 3. 11:57
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
93%

Betöltöte a 18.at akkor már hivatalosan felnőtnek számít.


Én azon gondolkodnék el, hogy miért nem bízott meg bennem, hogy elmondja ezt vagy egyáltalán miért nem kért segítséget rögtön tőlem.

2016. júl. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
85%
Értékelném, hogy megosztotta velem, hogy mi történt és örülnék hogy önálló, felelősségteljes döntést hozott, méghozzá olyat, amit ő a legjobbnak gondolt.
2016. júl. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
92%
Mérges lennék magamra, hogy ennyire nem bízik meg bennem a gyerekem, hogy ezt nem merte elmondani és nem lehettem mellette egy ilyen nehéz időszakban.
2016. júl. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
12%
Csalódnék benne hogy buta és felelőtlen volt. És ha annyira felnőtt volt hogy ezt nélkülem intézte, akkor intézhetné ez után a többi dolgát is önállóan, felnőttesen (lakhatás, buli, egyebek)
2016. júl. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
36%
Nem történne meg a lányommal. Tudja mit jelent az abortusz és azt mondtam neki, hogy ha egyszer úgy adódik, hogy nem kívánt terhessége lesz, akkor mellette leszek és nem hagyom magára a kicsivel, sőt ha kell, akkor fel is nevelem. De idehaza nem ezt a példát látja, így nem aggódom.
2016. júl. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
34%
Haragos lennék magamra,hogy hol csesztem el annyira,hogy nem védekezett felelősségteljesen,és miért tartott tőlem annyira,miért nem volt őszinte,és mondta el,mire készül?
2016. júl. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
11%

Ha már akkor is 18 volt mikor történt akkor csak csalódnék hogy miért nem mondta meg, de legalább tett a saját érdekében felnőtt emberként.

Ha kiskorú volt, addig ütném az orvost amíg mozog hogy csak úgy elvállalta egy kiskorún.

2016. júl. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim válasza:
77%

Emberek gondolkozzatok már! Egy normális szülő azért ad egy viszonylagos szabadságot a 18 éves gyermekének. Az pedig, hogy a drágalátos gyermek ennyire tud magára vigyázni, az nem csak a szülő hibája. Mindenki írogatja, hogy magára lenne dühös. Tényleg?? Ez nem az ő döntése volt, 18 évesen el kell magának döntse, hogy mi a lehető legjobb esély neki, és a gyereknek. Mondogatjátok, hogy az abortusz gyilkosság, és az orvost rúgdosnátok. NEM AZ ORVOS DOLGA DÖNTENI ERRŐL. Úgyhogy ezen a ponton lépjünk is túl. NEM A SZÜLŐT KELL HIBÁZTATNI. (nem csak) Valóban, ez nem túl szerencsés, de ilyesmi előfordulhat normális szülőkkel is. (igaz, mondjuk egy ilyen szülő nem hiszem, hogy gyakorikérdésen keresne tanácsokat a nevelésről-egy kicsit már el tetszett késni ezzel...)

És most őszintén: Ha a lány megszüli a babát, akit aztán alig bír felnevelni, és pénztárosnak megy, hogy eltudja tartani, és az apját sose látják.-Az tényleg a legjobb döntés volt?? Ezzel 2 élet is elcsesződik. Egy már megszületett, 18 éves lány élete, és egy még meg nem született kis izé is egy szörnyen hátrányos, és kegyetlen életre van ítélve.

Én, a helyedben, kedves kérdező, először is nem magamban keresném a hibát. Megbeszélném a lányommal, hogy miért jutott erre a döntésre, hogy miért nem bízott meg bennem, hogy miért félt megkérdezni engem is, mielőtt egy ilyen lépésre szánta volna el magát. És miután beszéltem volna vele, megpróbálnám támogatni, értékelni, hogy most megosztotta velem, rámutatni, hogy legközelebb előtte szóljon, mert az édesanyja vagyok, és esetleg megérdemlem, hogy tudjak róla. És végül, legeslegutoljára keresném magamban a hibát. Hogy mit rontottam el. Mert bizony, manapság, már nem minden a nevelés. Különben a mostani 15-20 generáció nem lenne ilyen elcseszett.

AZ ABORTUSZ NEM GYILKOSSÁG! Mindig a lehető legjobb esélyt kell megadni a gyereknek. És ha valaki biztos benne, hogy nem tudja megadni a kellő ellátást, szeretetet és törődést, akkor szerintem jól dönt, ha elveteti. Persze, örökbe is lehet adni. De az már egy másik téma.

2016. júl. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 bond71 válasza:
13%

Utolsó! "AZ ABORTUSZ NEM GYILKOSSÁG!"


Nem a szart nem!! Mégis szerinted mi az ha egy ÉLETET KIOLTASZ??!!


Különben is vállalja mindenki a tetteiért a felelősséget! Ha volt esze házasságon kívül csinálni teherbe esni, akkor kutya kötelessége a legjobb tudása szerint felnevelni azt az ártatlan kis gyereket!!!

Ha nincs is olyan anyagi helyzetben hogy gyereket neveljen... " ez csak kifogás! mindig van valahogy!!


Azért pedig vannak kórházak ahova minden gond nélkül Törvényesen beadhatod névtelenül a gyereket ott majd felnevelik, ha végképp nem akarsz részesülni a gyereked nevelésben és szeretetében! Mert az ilyenektől mint te ha abortuszt már nem lehet ilyenkor szülés után is késői döntés lévén neylonba teszik meg kukába meg lehúzzák a wc-n durvábbak,, stb-- (ILyen szülői tanácsoktól mint a tiéd is jönnek az ilyen ötletek a fiatal lányokban) de te biztos megmagyarázod az sem gyilkosság mert csak megmented a rossz környezetétől...pfff Undorító a te fajtád aki mindent felhasznál hogy a "GYILKOSSÁGOT" jó tettnek tüntesse fel!

2016. júl. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
76%

17:07


Nem gyilkosság.

Egy néhány hetes embrió még nem gyerek. A lánynak/nőnek joga van eldöntenie, hogy meg szeretné szülni vagy nem. Ebben az esetben pedig a kérdező lánya jól döntött, mert a 18 éves lány és a kb ennyi idős pasija nem tudta volna normális körülmények között felnevelni. Gondolj bele, valószínűleg még a középiskolát sem fejezte be.

És ne gyere az örökbeadással, rengeteg árva gyerek van és nem kellenek senkinek.

2016. júl. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!