Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők! Túl szigorú vagyok?

Szülők! Túl szigorú vagyok?

Figyelt kérdés

A 16 éves lányom a barátnőjénél szeretne aludni aféle "pizsibuli lenne" de mi nem engedjük mivel szerintünk napközben lehet egész nap nála de aludjon otthon!De ő nagyon akar menni!!!

Szerintetek túl szigorú vagyok vele?



2016. júl. 8. 10:20
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem igen.


Mi az indokod, ami miatt nem engeded? Mert így ennyi alapján azt mondom, hogy túl szigorú vagy, de lehet van amit nem írtál le és úgy azért már más.

2016. júl. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
92%

Én beszélnék a másik lány anyjával, ha nem zavarja, akkor engedném.

Nálunk is szoktak pizsibulik lenni és a mi gyerekeink is mennek.

2016. júl. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
93%

ha csak az az indok, hogy "napközben lehet egész nap nála", akkor éjszaka minek?, akkor igen, túl szigorú vagy. vagy nem is szigor ez, hanem... nem is tudom mi... talán egyszerűen csak maradiság? de nem jó szó ez sem...


szóval ha nincs kifejezetten okod arra, hogy ne engedd, akkor igen, lehetnél kicsit kamasz-barátabb is.


16 évesen már nagylány.

2016. júl. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
97%
16 évesen már ismerned kellene annyira a lányodat,hogy tudd,megbízhatsz-e benne. Te nevelted,csak tudod. Attól félsz,hogy kiszöknek vagy leisszák magukat vagy mit nézel ki belőlük? Másik szülők otthonában lesznek, beszélj velük hátha az megnyugtat. Ha csak nem ad rá valami nagyon de nagyon nyomós okot a lányod, ha nem borzasztóan problémás gyerek(már pedig gondolom nem),akkor ne foszd meg egy ilyen élménytől. Mi évekig emlegettünk egy-egy ilyen ottalvós éjszakán elhangzott poént,sőt még felnőtt korban is kellemes volt visszagondolni rá.
2016. júl. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Azt engedem ,hogy nálunk aludjon a barátnője de őt nem engedem de a szülőkkel semmi baj mind nagyon kedves csak ugy gondolom hogy neki otthon a helye
2016. júl. 8. 10:54
 6/27 anonim ***** válasza:
96%
Nem szigorú vagy, hanem fafejű. Ha a barátnője nálatok aludhat, és a barátnő szüleivel is minden ok, jóban vagytok, akkor mégis mi az, amivel meg tudod indokolni a tiltásodat? Nyár, nem kell iskolába mennie. Osztálykirándulásra és táborba se engeded el, mert otthon a helye? Pffff....
2016. júl. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
1%
Nem, én sem engedném :)
2016. júl. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
4%
Hozzateszem (utolsó vagyok) nekem sem engedték. Örök hála a szüleimnek mert voltak szabályok meg ha akkor soknak is tűnt de jobb volt így :)
2016. júl. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
92%

Szia!


1-es válaszoló vagyok. Ez saját élmény, de gondoltam leírom.


Ottalvós buliba, barátnőkhöz, ahol ismerték a szülőket engedtek, hozzánk is jöhettek, de máshova pl. bulizni nem mehettem. Jó nem 16 évesen, de érettségi évében 19 évesen sem. Majd elkerültem kollégiumba, és nem volt olyan buli amibe ne lettem volna benne, pasiztam, buliztam tomboltam, kifejezetten kicsapongó züllött életet éltem. (Maximalistaként, azért tanultam is) Most már lenyugodtam, van egy tökéletes férjem, akit az egyetem utolsó évében ismertem meg, 4 gyerekes család vagyunk. Nagyon jól élünk.


Nem azt mondom, hogy egy ottalvás engedélyezésén múlik, hogy ott züllött lesz a lányod, sőt ő és én két teljesen különböző személyiség vagyunk. Viszont úgy gondolom, hogy én kevésbé akartam volna élni, ha többet enged anyukám.


Akitől amúgy nagyon jó és nagyon szigorú nevelést kaptam, ezért is volt édes a szabadság, amikor már csak magammal kellett elszámolnom.

2016. júl. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
90%
nem igazán értem a problémád..! már 16 éves és csak a barátnőjénél aludna. nem egyedül lesznek hanem szülőkkel. ha valami aggaszt akkor a barátnő szüleivel beszélj!
2016. júl. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!