Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Vallásos, szigorú szülők. Mit...

Vallásos, szigorú szülők. Mit csinálhatnék, hogy a húgom ne akarjon hozzám költözni?

Figyelt kérdés

Tudom,hogy borzasztóak a szüleink,én külföldre "menekültem" előlük.Velem már nem is beszélnek,mert "rossz útra tértem",mivel olyan lettem 18 évesen,amilyen tényleg lenni akartam.Megváltoztam,az egész életem más lett.

A tesóm 2 évvel fiatalabb nálam és nagyon ki van borulva már.Anyáék mindenért megbüntetik,semmit nem engednek neki.

Hozzám akar költözni,könyörög,hogy hozzam el.

De velem nem élhet.Nem az anyagiak miatt,mert van pénzem,nem jelentene gondot.De nem olyan az életstílusom,ami neki való lenne.A legjobb barátnőimmel lakom,sokat bulizunk,sokat vagyok a páromnál is és nem tudok még rá is vigyázni.

Ezeket már mondtam neki,de csak azt hajtogatja,hogy nem fog zavarni,semmi baj nem lesz vele.

Hiába beszélnék a szüleimmel,azt gondolnák,hogy én biztattam erre,engem hibáztatnának.


Mit tegyek,hogy valahogy jobb legyen a szüleinkkel a kapcsolata?Mit csináljak?



2013. nov. 16. 10:56
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
63%
Szegény lányt a szülei terrorizálják és a testvérének sem kell.Nem irigylem.
2013. nov. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Nem azt mondom,hogy nem kell.De még gimnazista,nem hozhatom csak úgy külföldre.
2013. nov. 16. 10:59
 3/26 anonim ***** válasza:
62%

Ne legyél már életképtelen! A húgod tehát 16-7 éves, nem gyerek már! Ha elmész otthonról tud magára főzni, ennyi idősen nem hülye az ember.


Te is tudod, hogy a szüleitekkel NEM lesz jobb a kapcsolata, ha tipikus beszűkült vakbuzgó vallásos idióták, az ilyenek nem változnak.


Otthon ugyanolyan terrorban él szegény, mint ami elől te elmenekülnél. Neked hogy esett volna, ha ebben a helyzetben az, akiben bízol, a testvéred, az egyetlen akire számíthatsz megtagadja tőled a segítséget, csak mert a saját kényelme, önzése fontosabb neki?!

2013. nov. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
65%

Más rokonotok nincs?

Te most hány éves vagy?

Miből élsz?

2013. nov. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
18%

Mondd neki, hogy fejezze be a tanulmányait és utána gondolkodjon rajta, hogy akar- e még kimenni.

Egyébként eléggé szomoru helyzet, DE lehet késõbb hálás lesz a szüleinek, ezt is elmondhatod neki. Talán nem választja azt az életmódot, amit most te folytatsz.

2013. nov. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
80%

Hahó, emberek! Itt nem néhány papírzsebkendőt kért a hugi, hogy kisírja magát, hanem azt, hogy a kérdező tartsa el, mivel kiskorú, vállalja a felelősséget érte, iskoláztassa (külföldön, nem biztos, hogy olyan egyszerű egy Mo-n félbehagyott középiskolát befejezni) - magyarul áldozza fel az egész saját, kialakított életét, mert a húgának ettől (talán) jobb lenne. Na és a kérdezőnek? A saját élete ugyan lehessen már fontosabb, mint a húgáé!

...és mielőtt a sok megmondóember elkezdené osztani az észt, hogy de így család, úgy család, nézzen mélyen magába, és mondja meg, a saját boldogságát feláldozná-e egy családtagja boldogságáért. Hát én nem. Lehet lepontozni.

2013. nov. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
49%
Én a húgom boldogulásáért biztos, hogy MINDENT megtennék, ha meglenne rá a lehetőségem! Igaz, mi nagyon közel állunk egymáshoz.
2013. nov. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld meggyőzni, hogy a gimit fejezze be mindenképp otthon. Ez logikusan, észérvekkel alátámasztható, gondolom most lehet az utolsó évében, hiszen csak két évvel fiatalabb nálad. Nagy hülyeség lenne most abbahagynia a sulit...


De ha befejezte a gimit, akkor szerintem segítsd, hogy ott tudja hagyni a szüleiteket ő is. Ha tényleg ilyen borzalmasak, akkor nehogy a karmaik között hagyd a tesód.

2013. nov. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
33%
szegény húgod, igazán megérthetnéd, a testvére vagy!
2013. nov. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
85%

1. Amig a testvéred nem nagykorú, addig NEM költözhet el otthonról, mert a szülöknek joga van akár rendörséggel is visszavitetni.


2. Egy gyerek eltartása NEM a testvére, hanem a szülök dolga.


3. A legtöbb tini eleve nem szeret a szülökkel élni, mert nincs minden megengedve nekik.


4. Egy gyerek akkortól költözhet külön, amikor betöltötte a 18. évet, és amikortól el tudja magát tartani.

2013. nov. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!