Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Volna-e esélye egy idegennek...

KJUsul kérdése:

Volna-e esélye egy idegennek egy 14 éves lány örökbefogadására aki hozzá menekülne otthonról?

Figyelt kérdés

A lány tehát elmenekülne az apai terror elől (folyamatos szitkozódás, ringyózás, a keze is eljár, az apa alkoholista, nem törődik a lánnyal, szökőévenként egyszer szánja el magát, hogy valamit tegyen is érte) otthonról egy idegenhez, aki apjaként nevelné. Az illetőnek van érvényes örökbefogadási engedélye, letette a vizsgát stb.


Ha az apa a lányát rendőrséggel kerestetné, akkor a befogadóra, ez milyen jogi, büntetőjogi stb következménnyel járna? Volna-e esélye ezek után a lány örökbe fogadására, ha az apa alkalmatlansága bebizonyosodik?



2016. júl. 9. 22:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
addig nem lehet örökbe fogadni egy gyereket se, amíg a szülők le nem mondtak a jogaikról.
2016. júl. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%

jajj te, ha van "örökbefogadási engedélyed" (azt nem egy konkrét örökbefogaádsnál adnak ha zöld az út???), akkor tudhatnád, hogy csak olyan gyereket lehet örökbefogadni akinek nincsenek szülei vagy lemondtak róla.

itt erről szó sincs, tehát az a gyerek nem örökbefogadható

2016. júl. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha mindkét szülője törvényesen lemond a lányról akkor lehet hivatalosan örökbefogadni.


Ha ez nem történik meg, akkor se kell a lánynak otthon élnie, kérheti hogy helyezzék gyermekotthonba. Ott maradhat 18 éves koráig, majd tovább is ha tanul/dolgozik, akkor lesz utógondozott.


Persze ez egy elég hosszú procedúra.

2016. júl. 9. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%

"14 éves lányt apjaként nevelné" huu...

Elöttem leirták hogy hogyan lehetséges!

2016. júl. 10. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
81%

Mint Lolitát?


Szerintem semmi esély.

2016. júl. 10. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Én sem látok rá esély.A férfi egyébként mennyi idős?Minimum 30-nak kellene lennie,mert legalább 16 év korkülönbség kikötés.Meg még több helyen is megbukik a dolog.Maximum kiemelnének a családból,de akkor sem te döntesz hova kerülsz
2016. júl. 10. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Csak olyan kiskorút lehet örökbefogadni akiről a szülei lemondtak vagy árva.


Ha az apát alkalmatlannak nyilvánítják a gyerek megy állami gondozásba.

2016. júl. 10. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

(a lolitás célozgatónak meg l...f... a seg.g.Ébe)


Igazából tisztában voltam ezzel, csak szeretném megmutatni a válaszokat a lánynak is, hogy ne csináljon butaságot és ne szökjön el. Arra is gondolt, hogy elszökik a barátjához, ezt pláne nem tartom jó ötletnek. Mert ha rendőrség visszaviszi, akkor a befogadónak is lehet belőle baja (erről is írhatott volna valaki valami konkrétumot) , talán le is csukják, ráadásul az apja tuti félholtra veri.....


Bár iszonyúan nehéz neki (az apja minden nap részeg, mocs-o.Knak, sza.r-*osnak, rin-g.y-ó.nak, roh-ad.Éknak nevezi, még véletlenül se kislányomnak vagy valami, hiába javított a jegyein, 3-as a legrosszabb jegye, csak szidja-hordja, dicséret nulla, ha meg nagyon részeg még el is veri) úgy gondolom ki kéne még 2 évig bírnia, aztán nagykorúsítást kérhet, ami szintén nem egyszerű de legalább esélyes. Saját magam is tapasztaltam milyen egy ilyen apával felnőni. Nagyon könnyen be tudná bizonyítani az apja alkalmatlanságát a gyámügyön, és akkor hivatalosan is lehetne örökbe fogadni, csak retteg az intézettől és joggal. Minden esetre köszönök minden JÓINDULATÚ választ.

2016. júl. 10. 09:02
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Hol az anyja annak a kislánynak? Egyedül nem neveli az apa?
2016. júl. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem örökbe nem fogadhatod, legfeljebb lehetsz a gyámja.
2016. júl. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!