Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ebben az esetben valóban...

Ebben az esetben valóban rossznak számít a gyerek?

Figyelt kérdés

Adott egy tini, aki 12-13 éves korára 'lázadni' kezd, ami fekete ruhákban, rock zenében mutatkozik meg. Ezen kívül egyre kevesebb érdeklődést tanúsít az iskolával kapcsolatos dolgokra, romalnak a jegyei. Kiderült, hogy az osztálytársai piszkálták.


Majd iskolaváltás következett, ahol a tanárok fogták ki a stílusa miatt (fekete ruházat, bakancs, láncok, szimatszatyor). A magatartásával nem volt sosem különösen gond, az órai beszélgetéseken kívül. 1,5 év után visszakerült a régi iskolába, de más osztályba.


Ott jobban romlott az átlaga (3,x), az osztálytársai keményen bántalmazták verbálisan. Családi zűrök, tanulási gondok jelentkeztek, különórákat ellógott. Ez 8. osztályban volt. Félévkor eltitkolta a jegyeit, amiből nagy balhé lett. Év vége előtt öngyilkossággal próbálkozott, de nem sikerült neki. Állítása szerint nem ültek le vele megbeszélni se a félévit, sem az öngyilkosságot, csak büntették, amitől depressziósabb lett. Az anyuka pár pszichológussal történő beszélgetés után eldöntötte, hogy nincs erre szüksége a lányának.


Az anyuka 8. osztály nyarán drogtesztet csináltatott a lánnyal, mert rosszul lett (nem drogozott, negatív lett), valamint meggyanúsította, hogy több fiúval is biztosan lefeküdt. Mivel azon a nyáron fiúkkal töltött el pár naponta 1-2 órát.


Aztán egyházi gimnáziumba küldték a szülők.


Normális ez a hozzáállás a szülők részéről. Valóban rossznak mondható ez a lány?



2016. jún. 12. 20:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%

Ez nagyon idióta hozzáállás a szülők részéről. Van egy mondás, "rossz gyerek nincs, csak rossz szülő". Semmit nem lehet erőltetni, jegyek kit érdekelnek? Az ő élete, ő dönt.

Amúgy ez a rockos stílus mára elég gyakori, semmi gond nincs vele.

2016. jún. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
egyáltalán nem normális
2016. jún. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%

Vigyél egy lapátot a szülőknek, ássák el magukat.

Vigye el a lányát pszichológushoz, aztán majd az megmondja hogy van-e rá szüksége.

Ilyen családban nem csoda hogy depressziós lesz valaki.

2016. jún. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
62%

nem rossz a lány, a szülők sokkal inkább, a suliban lelkileg terrorizálják, a szülők meg nem foglalkoznak vele?!

Velem is ez történt és mai napig is megmaradtak azok a rossz emlékek amik a suliba történtek, és én is a rockzenébe menekültem.

2016. jún. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
65%
Kíváncsi lennék a szülők szemszögéből a történetre. Láttam én már meglepő dolgokat.
2016. jún. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
53%
Sajnos vannak ilyen szülők, akiknek gőzük nincs a saját gyerekükről. Odabent kellene rendbetenni a dolgokat a szülőkben és a gyerekben is. És igen, ez valószínűleg nem fog menni segítség nélkül, ha eddig sem működött. Mindegy melyik fél vagy, kár kenne hagyni elkallódni egy tinit, mindenképp érdemes segítségért fordulni. És utolsó: hidd el, pont az ilyen szülők nem látják reálisan a dolgokat..
2016. jún. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én csak azt nem értem, hogy az iskolában egy teljesen konzervatív légkörbe miért kell direkt kitűnni az öltözködéssel? Attól még a belső világod ugyanaz marad. Szabadidőben pedig úgy öltözöl, ahogy akarsz. Direkt keresni a feltűnést úgy, hogy folyton cikiztek miatta nem sok észre vall.



A szülők és a gyerek is helytelenül viselkedett, de a gyerek helytelen viselkedéséért a szülők nevelése okolható nagyrészt.


A kiemelés a rossz környezetből az oké, na de ha 3x kell kiemelni mert nem képes alkalmazkodni ott már a gyerek személyiségével lehetnek kemény gondok, amit nem lehet lázadásra fogni. Én a gyereket vitettem volna pszichológushoz az második áhelyezés előtt, az első áthelyezés után pedig hobbit kerestem volna neki. Mondjuk gitárt vagy dobot, ha már rocker. X ideig jáhatott volna, utána a tanulmányi eredmény javulásához kötöttem volna a folytatást.


Anyukáék nagyon maradiak, jó a szándékuk,csak rosszul fejezik ki. Előfordul, lehetne rosszabb is, ha idősebb leszel majd megtalálod a hangot a szülőkkel.


Nem értem, hogy lehet elfelejteni azt, hogy milyen volt tininek lenni.

2016. jún. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem a szülők vették ki egyik iskolábol es adták másikba? Szoval amit tudnak megtesznek, valszeg a neveltetésük miatt többre nem képesek es nem birják anyagilag a pszichologust.


Beilleszkedési zavarok.amit pedig meg kell tanulni mert az élet sem lesz különb iskola után.már gyerekkorban kell erre készülni hogy megtanuljuk hogyan lehetnek barátaink es hogyan fogadtassuk el magunkat hogyan lehetünk megnyerőek mások szemében is azontul megőrizve a saját egyéniségünket. Kb törődés érdeklődes a masik iránt, sokat lenditene a dolgon.


A szülők butaság miatt nem okolhatok.nem mindenki tudja hogyan kell gyermeket tanitani v nevelni.

De a korosztály miatt is ez már a kamasz dolga hogy megtanuljon élni es jol élni társadalmunkban.

Akár olvasni a témában pl verbális kommunikácio vagy pozitiv gondolkodás vagy tudatalatti stb.


A környezet tükörkép.jelzi, ha változtatni kell.

2016. jún. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Öcsém most töltötte a 14et. Rocker cuccba jár de lánc ilyesmi nincs. Mégis kitűnő,dicséretes tanuló,sok barátja van,a tanárok is szeretik. Szóval jelen esetben a gyerek stílusával is gond lehet,hogy egy db másik se kedveli. Vannak gyerekek,akik a rossz nevelés végett ilyenek lesznek és szerintem ha a szülő fejre áll se változnak meg. Egyik öcsém is egy problémás ... már pár éve,most 20éves és anyuék bármit tesznek ilyen... hát anyu nem tud gyereket nevelni. Én apuékkal nőttem fel,mama nevelt ellenük,szabad volt bármit mégse lettem olyan. Egyéni mentalitásom ez,ami. Apuék viszont öcsémet rettentő jól nevelik,célja van az életének már régóta,kitűnő tanulás mellett karate 10éve heti 2x,külön angol,külön felvételi órák a gimi miatt 7-8osztályban,magán basszusgitár órák,táborok stb.
2016. jún. 13. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ez jó példája annak,hogy lehet egy labilis,kamaszkorban lévő gyereket aki az árokparton ugrál a szakadék legmélyére taszítani,pusztán jószándékból .

Mindannyian mások vagyunk,valószínűleg van,akinek segítség lett volna az iskolaváltás.

Itt azért -ez alapján amit leírtál- a szülői odafigyelés,beszélgetés,alapvető törődés hiánya okozta a legnagyobb gondokat. Számomra például elképzelhetetlen,hogy ne vegyem észre ha a gyerekeimnek baja van,a konkrét okot nyilván nem tudhatom,ha ő nem bízik el bennem,és nem mondja el . De ha valakit állandóan bántanak az iskolában,nem tud beilleszkedni,akkor nagyon megváltozik a viselkedése nyilván. 8. osztályban,14 évesen öngyilkossági kísérlet az nagyon nagyon súlyos és komoly dolog . Szomorú,hogy ezt a szülők nem veszik észre,figyelmen kívül hagyják a legtragikusabb segélykiáltást is,és azt gondolják,az egyházi iskola felneveli majd helyettük a "problémás" gyereket.

Ez alapján nem a gyerek készülékében van a hiba . Rossz tanulmányi eredmény és rock zene.. hát nagy dolog egy 13 évesnél . Én biztos nem ezen aggódtam volna,ha öngyilkosságot kisérelt volna meg :( Itt azért vastagon okolható a szülő is,hogy ez a helyzet kialakult !

2016. jún. 15. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!