Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők, ti mit szólnátok...

Szülők, ti mit szólnátok ehhez az ötlethez?

Figyelt kérdés
17 éves fiúnk most fog érettségizni egy gimibe. Az egyik osztálytársával kitalálták hogy érettségi után kimennek Németországba. Örülök hogy vannak tervei, céljai de csak érettségi lesz neki semmi szakma. Ti mennyire támogatnátok ezt az ötletet? Félek hogy kint csak érettségivel, szakma nélkül nehéz lesz neki. Mondtuk neki de mintha a falnak beszélnénk. Vagy nem számìt hogy van-e szakmájuk? Nem fiatal 2 18 éves Németországban?
2016. aug. 5. 17:23
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
nem örülnék neki én is bár sosem dolgoztam külföldön...sok ismerősöm ki ment, de mind legalább egy okjt megcsinált otthon hogy ha vissza kell jönnie itthon is megálljon a lábán...szakma nélkül is talál kint állást, azzal nincs gond, mosogathat, felszolgálhat...csak hát itthon mihez kezd ha visszajön? itthon ezekkel filléreket keres...
2016. aug. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
2.válaszoló: Ennyire unalmas a nyári szünet??
2016. aug. 5. 19:01
 3/9 anonim ***** válasza:
62%

Igazából rá fog ébredni hogy ott se ér túl sokat diploma vagy szakma nélkül:


Én 19évesen mentem ki érettségivel Kanadába nyelvet tanulni, ezt mind nyelvtanulás céljából és a végén 22évesen visszajöttem 6évet Magyarországra diplomát szerezni, azután kimentem Ausztráliába mint program fejlesztő informatikus 2évet dolgoztam ott,onnan pedig 1éve költöztem vissza kanadába. 28/F

2016. aug. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha neki is nyelvtanulás a célja mint nekem akkor támogatnám. (előző)
2016. aug. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem a nyelvtanulás a célja, leginkább a munka.
2016. aug. 5. 20:45
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem mindegy hogy milyen munkát akar végezni.
2016. aug. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
#4 vagyok nem 6évet jöttem vissza M.o-ra hanem 3-at csak az jutott eszembe hirtelen hogy mennyi idő telt el a kettő kanada között.
2016. aug. 6. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nézd, lehet, hogy csak mosogatni fog, de még úgy is annyi fizetést fog kapni, mint most egyesek Mo.-n 30 éves munkatapasztalat után.
2016. aug. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

az a nagy helyzet,hogy 18 évesen a legtöbb fiatalnak fogalma sincs,hogy mit akar csinálni egész életében. értsd hogy most elmehet majd egy okj-ra és kitanulhat kőművesnek(csak egy példa volt). de lehet dolgozik majd benne 1-2 évet és megutálja az egészet, rájön hogy nem ez illik hozzá.

ezért én támogatnám,hogy 1-2 évet dolgozzon és találja ki,hogy mi akar lenni. ha belecsöppen a munka világába akkor jobban belelát majd,hogy ő mit is akar csinálni. de ez csak az én véleményem.

nyilván jobban örülnék,hogyha rögtön tudná mi akar lenni és kitanulja és utána menne külföldre. de ha nincs semmi ötlete mit akar tanulni,akkor inkább dolgozzon amíg kitalálja,mint hogy elkezdjen valamit csak úgy

2016. aug. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!