Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kedves anyukák! Kb mennyi...

Kedves anyukák! Kb mennyi pénz megy el nálatok havonta ételre? Főztök vagy hogy oldjátok meg? Általában miket esztek? (mármint a családra gondolok) bővebben lent

Figyelt kérdés
Tizenéves gyereketek mennyit eszik,miket?Nem válogatós?Mennyiszer eszik a gyerek fagyit,sütit,csokit havonta?Mennyi idős?Lány vagy fiú?Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat,sokat segítenétek,mert tanácstalan vagyok.
2016. aug. 6. 00:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%

Én 19éves fiúként válaszolok:


Nálunk úgy van a 15éves öcsémmel hogy anyám minden héten ad 30-30 ezret hogy főzzünk belőle vagy vegyünk kaját, mert nincs ideje főzni a munka miatt. Én 205cm vagyok ő 197 szóval eléggé sokat eszünk. Nem vagyunk válogatósok. Nem nagyon szeretjük az édességet, maximum a túrórúdit. Általában gulyást vagy ragulevest szoktunk főzni, mellé pedig valami pörköltet(pacalt), de ha lusták vagyunk akkor sültkrumpli :D


Először befizettünk egy olyan helyre ahol naponta fejenként 999-ft-ért hoznak házhoz menüt de az nem jött be. Ez a rendszer kb 3-4éve van, amióta anyánk napi 12órát dolgozik és mire hazaér szinte csak alszik, ha meg szabadnapos akkor meg elmegy a barátnőihez.

2016. aug. 6. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
59%
Nekünk nem tizenéves még a lány,de hamarosan kettő lesz. Jelenleg 50-nél megáll a hármunk kajája nasikkal,üdítőkkel. Fözünk mindig,a pizza stb szép jártyárol megy. Mi fagyizunk,gyerek nem szereti. Csokit imádtam,terhességem óta nem esik jól igy kb havi egyszer eszik párom. Sütit nem szeretem,gyerek se,igy azt anyósnál szoktunk bekapni pár falattal. Inkább chips,mexicorn,gyümölcslé van,néha péksüti.
2016. aug. 6. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
56%
Félreérthető lett,hamarosan kettő lányunk lesz,tervbrn van harmadik gyerek is.
2016. aug. 6. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Két külön esetet írok le, a szüleimét és a sajátunkat:


- szüleimmel és két testvéremmel falun nőttünk fel, itt mindennap legalább kétszer volt főtt kaja. Ritkán ettünk felvágottakat, mert egy rántotta inkább kéznél volt (lévén, hogy van gazdaság). Költeni csak a kötelezőkre kellett, tehát amit nem termeltek meg.


- a férjemmel kisvárosban élünk, panelben. Ha itthon van a férjem napi egyszer főzök, a reggeli általában felvágott vagy müzli, az ebéd főtt és a vacsora sokszor ugyanaz mint az ebéd. Itt az utolsó petrezselyemzöldet is meg kell vennünk, tehát a főzés is jóval többe belekerül. Tejtermékek például elég sokat elvisznek (ez falun adott volt: tej, aludt tej, sajt, stb)


Tehát nagyon különbözik a kiadás abban, hogy ki hol él...

2016. aug. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
46%

Külföldön élek, így az összeg nem mervado.

Mindennap főzök. Egyrészt szeretek főzni, másrészt meg senki nem szereti nálunk a másnapos ételt.

A gyerek többnyire még eszik mindent, amit mi, kivéve a keleties ételek, azokkal nincs kibekulve. Hús mindennap van, többnyire csirke vagy marha, a sertest nem szeretjük. Hal is gyakran kerül az asztalra. A köret változó: buronya, rizs, bulgur, kuszkusz, tészta, stb. Zöldség is van mindennap valamilyen formában.

12 éves lány. Fagyit mondjuk úgy hetente talán, annyira nem rajong érte, csokit egyáltalán nem eszik. A chipset szereti, ezt hetente kétszer kap -összesen egy csomagot, ketté osztva. Szereti a nyers zöldségeket is nasinak, meg a gyümölcsöket is.

2016. aug. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
33%

Mibis külföldön élünk, szóval az összeg lényegtelen.


2 lányunk van. A férjemmel felváltva főzünk. A férjem ritkán eszik húst, mi hárman viszont vegetáriánusok vagyunk. Otthon nem is készít a férjem sem húsos ételt max. a munkahelyén eszik. A gyerekek nem válogatósak, mindenféle zöldséget, gyümölcsöt megesznek. Sokat megtermelünk a kertben.

2016. aug. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
58%

Négyen vagyunk: két kisgyermekünk és mi, a szülők. Havi 100-120 ezer megy el étkezésre. Heti nagybevásárlást tartunk, tehát kb. 4x megyünk havonta. Ilyenkor viszem magammal a heti menüt, és aszerint vásárolok. Tehát nem pakolgatunk össze-vissza mindent a kosárba. De hál'istennek megengedhetjük magunknak, hogy megkívánjunk ezt-azt.

Nálunk tejtermékekből fogy rengeteg, a gyerekek joghurtfüggők, mi /szülők/ pedig a sajtokat szeretjük, szoktunk sajtkülönlegességeket venni. Ezen kívül gyümölcs mindig dögivel van itthon. Fontos a minőség, úgyhogy a főtt ételek alapanyagai is minőségiek pl. sima cukor helyett váltottunk nyírfacukorra. Édességre nem költünk sokat, módjával esszük.

Kétnaponta főzünk kétfogásos menüt. Ősztől a gyerekek az oviban, bölcsiben fognak enni. Én bent a munkahelyemen, a férjem pedig nem igényli a főtt kaját, nagyon keveset eszik, odafigyel magára.

2016. aug. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
65%
7-es vagyok. Nem érdekelnek a százalékok, csak kérdezem, hogy miért nem volt egyàltalán hasznos a válaszom?
2016. aug. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem azért, utolsó, mert a minimálbért meghalado összeget költesz élelmiszerre, fontos neked a minőség és odafigyelsz az étkezésre. Engem is lepontoztak, nyilván a mindennapos főzés bántja őket és az, hogy nem kenyéren meg vízen élünk
2016. aug. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
86%

Egy gyerekünk van, 17 éves fiú. Minden nap főzünk, mert frissen szeretjük az ételeket. Egyedül a húsok terén válogatós, csak a csirkemellet és a lazacot szereti. Minden nap eszünk sok gyümölcsöt és zöldséget is. Kenyérfélékből meg ilyesmiből csak teljes kiőrlésűt veszünk. Fagyi, csoki, rágcsálnivalók mindig van itthon, de egy héten talán kétszer-háromszor eszik ilyesmit.

Kb havi 100-110 ezer megy el élelmiszerekre és hetente egyszer szoktunk pizzát rendelni, ez olyan 5-6 ezer / alkalom.

2016. aug. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!