Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mennyi zsebpénzt adnátok egy...

Mennyi zsebpénzt adnátok egy 11 éves gyereknek? Probléma lentebb.

Figyelt kérdés

a párommal úgy döntöttünk megpróbáljuk bevezetni lányunkat a pénz világába.

A suliban most ismerkednek a pénzzel, a becslés fogalmával de amit szeretnénk hogy lássa át mit ér adott mennyiségű pénz.

Sokszor jön hogy van pár száz forintja amit talált itt ott(főleg a polcunkon), meg a bolti visszajáróból lenyúlt stb. Olyan is volt hogy kivett a tárcámból ........és főleg ez utóbbit szeretnénk megakadályozni nehogy élharapódzón.

Főleg édességre költi de mire is költhetné ennyi idős korban...bár fogadkozik hogy spórol játékra , ruhára stb. de eddig nem jött össze neki :)

Szóval rendszeressé tennénk ezt a bevételi forrást.

Mennyit adnátok és milyen időközönként ?


2016. aug. 12. 18:04
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
43%
Heti 300 Ft.
2016. aug. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
73%

Hetente adnék és én is ilyen 300.- körül.

A lopást nagyon súlyosan büntetném, felfoghatatlan és elfogadhatatlan dolog, hogy belenyúl a tárcádba! Hogyhogy nem lett ennek komoly következménye???

Azt kezd a pénzével, amit akar, abba nem szólnék bele.

Minden vasárnap odaadnám a jövő hetit.

2016. aug. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
28%
Pár száz forintot max, de azt is csak ugy, hogy meg kell "dolgozzon" erte, mondjuk kivinni a szemetet, osszesepregetni, elmosogatni. Nem csak ugy ni, hogy nesze, koltsed. Tanuljon arrol is, hogy a penzert tenni kell. Ha meg latom, hogy elherdalja, nem rak felre semennyit belole, esetleg edesseget vesz az uzsi helyett akkor egyre jobban csokkentenem a "fizeteset"
2016. aug. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
87%
Pszichológia könyv, első fejezet: ha valamit azért csinálsz, hogy kapj érte valamit, attól el fog menni a kedved és kötelezettség lesz. Az otthoni segítség nem fizetés kérdése. Alap dolog, hogy a tennivalókat elosztjuk. Az pedig, hogy valaki beleszól abba, mire költi, pont annyira unszimpatikus, mint mikor más szól bele, te mire költöd a fizetésed. Ugye nem tetszene? Azt gondolom, hogy ha nagyon akar majd valamit, akkor félre fog tenni rá, de ne azzal tanuljon önuralmat, hogy anya nem engedi, hanem magától. Annak lesz értelme. A külső megszorításnak nincs, ahogy kiszabadul otthonról, megszűnik a rendszer. Saját magának kell rájönnie, hogy ha nem tesz félre, nem lesz semmije. A csoki pedig 2 perc alatt elfogy. Ehhez tapasztalat kell.
2016. aug. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
74%
Utolso, igazad van. Elnezest, egyebkent is adnek, de ha tesz erte valamit akkor kicsivel tobbet. Nekem egy 2 honap hijan 10 eves gyermekem van. O olyan, hogy motivalni kell, ha tudja, hogy ha tesz valamit es kap erte valamit egyre buzgobba valik, egyre jobban es tobbet akarja csinalni, ami erdekes, hogy kozben jo kedve van, nem muszajsagbol teszi, hanem inkabb elvezetbol, ami szerintem nagy szo. En se ugy gondoltam, hogy megszabom neki teljesen, hogy mit vegyen. Szive joga eldonteni, de ha hosszas magyarazgatas utan is vackokra kolti, amit fel ora mulva a szemetben latok akkor kicsivel lejebb vinnem azt a penz osszeget, amit kap. Viszont mire gyujtson az a gyerek amelyik megkap mindent, ami kiejt a szajan? Inkabb beszeljuk meg, hogy azt a dolgot nem veszem meg neki most, de mindig kap penzt, s ha annyira szeretne ossze tudja gyujteni ra a penzt, ha nem gyujt, valoszinuleg igazan nem is erdekelte. A lopas miatt viszont en is leultem volna vele beszelni, hogy miert tette, s hogyan jott a gondolat, hisz tolunk soha nem lathatott ilyet.
2016. aug. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
54%
Naponta 300 és 500 között, én is kb. ennyit kaptam pedig az már nagyon régen volt, de én vettem a kajámat a büfében. A heti 300 szerintem nevetséges, már egy 11 éves is tudja, hogy ebből egy szendvicset és 2 dl szódát tud venni.
2016. aug. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
44%

A lopást nem büntetéssel, hanem szabályokkal kezelném.

Kinevezett helyre kinevezett napon kitennék X összeget. Szerintem neki érdemes minél kisebb címletben (érmékben) adni, hogy a mennyiség többnek tűnjön. Ennyi idősen még számít :)


Mondjuk adjatok heti 300 Ft-ot 50 Ft-os címletekben. Számoljátok meg, illetve biztassátok takarékoskodásra. Vasárnap lehetne elszámolást tartani, ahol ti bankként működnétek, csak nem piaci árfolyamon. Ha mondjuk megmaradt 50 Ft, akkor arra kap 20 Ft kamatot. Ez programnak is jó, kiszámolhatja, hogy hány ezüst színű érméje van, ehhez hány arany színűt fog kapni.


Nektek nem nagy összeg, neki meg bevésődik a kamat fogalma, amit később lehet árnyalni, ahogy a matematikai tudása is bővül.



Gyerekkoromban én is loptam egyszer pénzt, egyszerűen nem tartottam magántulajdonnak, nem is lopásként értékeltem. Akkor a szüleim mondták, hogy a kortlátra amit letesznek, az az enyém, de máshonnan nem szabad pénzt elvenni. Apám rendszerint kiürítette 2-3 naponta a zsebeit és felpakolta a talált aprót. Onnantól kezdve kizárólag a korlátról vettem el pénzt, máshonnan soha. Pénztárcába csak akkor nyúltam bele, ha kifejezetten megkértek rá.

A mai napig bevésődött ezzel a pénz tiszteletben tartása, szerintem rosszabb lett volna egy céltalan ordibálás, mint a helyes példa megmutatása.

2016. aug. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
79%

A költést pedig hagynám. Ha elkölti, akkor megtapasztalja, hogy nincs több.

Felnőttek esetében is, ha hónap elején elveri valaki, akkor egy hónapig nincs pénze. Viszont ott lenne a megtakarítás lehetősége is. Ha párszor pénz nélkül marad, magától rájön, hogy nem vicces hétfőn elkölteni a vasárnapi pénzt, sőt, egy részét jobban megéri félretenni.


Ha ezek a beidegződések rögzülnek, akkor felnőttként is felelősen fog bánni a pénzzel, az alapokat most tudjátok lerakni.

2016. aug. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
31%
Heti 300ft? Abból még fagyizni sem tud. Alsó hangon heti 2000et ( de inkáb 5000et) adnék abból már lehet gyűjteni ha lassan is.
2016. aug. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
82%

Kicsit soknak érezem egy 11 éves esetébn a heti 5ezret.. És akkor ha majd 16 lesz, mennyit adsz neki? 20 ezret?

Ilyen kicsi gyereknek szerintem a heti 500-1000 forint teljesen beosztható. Nem kell minden nap édességet nassolni.

2016. aug. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!