Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők, ti mit tennétek? Úgy...

Szülők, ti mit tennétek? Úgy érzem csalódtam a fiamban

Figyelt kérdés
Fiam gólyatáborba van 1 hétig. Tegnap az osztálytársai raktak fel képet FBre amin őt is megjelölték ìgy nála is megjelenik. A fiam kezébe cigi és energiaital. Tudom hogy minden kamasz kipróbálja de nem ìgy ismertem meg a fiam. Úgy gondoltam beszélgetek vele ha hazajön (nem támadom le). Ti mit tennétek?
2016. aug. 24. 11:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
71%

Mennyi idős a fiad? Mert a 13 és a 17 éves is kamasz.

Igen mindegyik kipróbálja mint ahogy te is meg én is, nincs ezzel semmi gond , Azt Kellene vele megértetni, hogy az ő egészségére káros, ne szokjon rá ha még buliban elszív egy párat azzal nincs gond, de ne legyen rendszeres.

2016. aug. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%
Ha tudod, hogy minden kamasz kipróbálja akkor min problémázol? Hidd el, a te fiad sem különb, mint a többiek. Buli volt, kipróbálta, ha nem dohányzik rendszeresen nem kell belőle ügyet csinálni. (ezért hülyeség ez a facebook)
2016. aug. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
15 éves a fiam.
2016. aug. 24. 12:07
 4/14 anonim ***** válasza:
76%
Én is szoktam dohányozni társaságban, bulik alkalmával, de a mindennapokban nem is gondolok rá, pénzt is félévente 1-2 alkalommal adok ki rá. Nem ismerem a fiad, nemtudom mennyit járt bulizni eddig, mennyi lehetősége volt kipróbálni. Én kb az első alkalommal elfogadtam amikor kínáltak, pedig úgy neveltek hogy soha egy slukkot se, de ilyenkor elviszi az embert a hangulat meg a társaság. Szó nélkül semmiképp se hagyd at ügyet, de ahogy írtad ne támadd le, úgy kérdezz rá mint ha csak azt kérdeznéd hogy "milyen volt az ebéd" vagy ilyesmi. A lényeg hogy ne érezze számonkérésnek mert akkor kamuzni fog. De te ismered, te tudod hogy lehet vele beszélgetni. 16F
2016. aug. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Sosem járt bulizni mert nem érdekelte.
2016. aug. 24. 12:52
 6/14 anonim ***** válasza:
59%
15 évesen ez teljesen normális.El kell beszélgetni vele,de nem így hogy csalódtam benned.A cigi káros szokásairól már tud gondolom,számoljátok ki ha majd rendszeresen dolgozik akkor arra mennyi menne el a fizetéséből,így lehet meggondolja rá szokjon-e.Energia ital szintén,bár egyszer-egyszer iszik kárt nem okoz benne.
2016. aug. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
Közöld vele hogy nem fogod fizetni a tüdőrákját. Az energiaitalt meg nagyon veszélyesnek tartják, de párhetente egy dobozba még senki se halt bele.
2016. aug. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
73%

Ő most ettől lesz nagyfiú. Nehéz ám NEM-et mondani az új dolgokra,főleg,ha mellé nagy nyomás is van a fiadon,a beilleszkedés miatt. Nagy bátorság kell hozzá.Én megtettem,nemet mondtam,kapom is érte rendesen a hideget,pedig lány vagyok,a lányoknál még nem is annyira "gáz",ha valaki nem áll be 823.-ként a sorba!

Kíváncsiság,bocsátsd meg neki! Az energia italért ne szólj,a cigiről pedig mondd el,hogy most,hogy kipróbálta,saját érdekében intsen neki pápát örökre!

16/L

2016. aug. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
95%

Nem vagyok szülő, szóval inkább a gyerek szemszögéből írnám le a véleményemet, bár azóta már "nagy vagyok".


Én 14 évesen kezdtem el cigizni, és egész ügyesen titkoltam, már 17 voltam amikor a szüleim megtudták. Szerintem egyértelmű, hogy ez egy olyan dolog, amitől nem tudod igazán eltiltani, bárhogy is próbálod. Nekem elmondta anyukám, hogy nagyon csalódott bennem (ez eléggé szíven ütött), meg megkérdezte, hogy miért csinálom, aztán meg beszélgettünk róla kicsit. Szerintem ez erre a normális szülői reakció, mást nem tudsz tenni tényleg. Nálam őszintén nem ért semmit, de ez nem anyukám hibája. Ha a fiad cigizni akar, akkor cigizni fog, pláne, ha nem is cigizik sokat, akkor mindenféleképpen ki tud gazdálkodni havi 2-3 doboz cigit. Ahhoz, hogy ezt megakadályozd nagyon durván kéne figyelni, hogy mikor mennyi pénzt költ el mire, és ez szerintem megmérgezné a kapcsolatotokat, ráadásul ez nektek is igen nagy energiabefektetés lenne.

2016. aug. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
25%
Sosem cigiztem és mégse közösítenek ki, tehát a beilleszkedős magyarázat nem állja meg a helyét.
2016. aug. 24. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!