Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Nagyot csalódtam a 16 éves...

Nagyot csalódtam a 16 éves lányomban. Szerintetek meglehet bocsájtani neki, ha óriásit hibázik?

Figyelt kérdés

Eddig nagyon jó kislány volt.De néhány hónapja megváltoztak a dolgok,rossz,felesel,iszik,cigizik,lóg az iskolából,és már elkezdte a szexuális életét is.

A legnagyobb baj az utolsó,mivel egy nálánál öregebb fiúról van szó.És ami még nagyobb baj,hogy nem tőle tudtam meg,hanem az ismerősöktől.


2010. ápr. 5. 21:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
Nem a megbocsátás a jó kifejezés szerintem. Azt kéne tudni, de nagyon, hogy miért? Miért változott ekkorát? Miért iszik? Miért cigizik? Miért szexel? Miért idősebbel?Hány éves a fiú? 30? Miért nem mondja el neked? Miért nem tudsz ezekre a kérdésekre válaszolni? Miért nem beszél veled a lányod? MIÉRT?
2010. ápr. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%

16 évesen a szex az természetes,a visszafeleselés is,az iskolába járásnál nemtudom mennyit hiányzik::

Mert ha heti egy két óra az nem vészes ,ha több akkor figyelni kell,viszont a sok veszekedéssel csak rontasz a kapcsolatotokon.Szépen lekell vele ülni beszélgetni,ha meg nem reagál akkor a szemébe kell neki mondani,hogy kislányom én felneveltelek,de ez az a pont,hogy rákell ,hogy jöjjek ,hogy csalódtam benned.

Hidd el,akkor még visszaszól,de mikor elmegy akkor átfogja gondolni a történteket.100%

2010. ápr. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
57%
egy any mindent meg tud bocsájtani...szeresd őt nagyon, mert most van rá igazán szükség, éágy vele türelmes, tudom nem könnyű. a baj nem az amit csinál, hanem, hogy nem bízik benned. ezen úgy tudsz választai, ha elfogadod a göntései egy részét. pl. ha már szexel, akkor legalább védekezzen, vidd el nőgyógyászhoz...a cigi, italről próbáld lebeszélni, ha nem megy mond neki, hogy ésszel éljen velük, mértékkel. mond neki, hogy számodra mindig olyan kedves marad, mint kicsi gyereknek, és szereted, de nagyon aggódsz. nem kezelheted már teljesen gyereknek, de felnőttnek sem. adj neki tiszteletet, de öveteéd is meg. ha csúnyán beszél megvonhatod a zsebpénzt, megtilthatod a kimenőt, de ne kiabálj, maradj nyugodt. próbálj közös programot kitalálni, töltsetek együtt időt, csak így lehet befolyásod az életére. a fiútól nem tudod eltiltani, mert ha tiltasz hazugságra neveled... ha úgy érzed ismerd meg a választott fiút és akármilyen is ne kritizáld előtte ész nélkül, jön majd még a te utcádba ha összekapnak...ne keseredj el, ugyan ami történt nem jó, de nem is világtragédia, lesztek Ti még jóban ne aggódj....
2010. ápr. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
69%
én 18 éves lány vagyok...és akkoriban kezdtem énis lázadozni..jó mondjuk itt anyu is hibás eléggé..mert ahogy beszél velem:S de ezt nem részletezném. szóval én majdnem rászoktam a cigire. buliztam..és belezúgtam egy akkor 27 éves pasiba. én 16 voltam=/ eléggé sz*r időszak volt. de már megváltoztam. nem cigizek soha, bulizni járok de nem iszok ilyen nagyon durva szinten. és több mint 2 éve van barátom:) egy velem egyidős. =) szóval szerintem megfog "javulni" kinövi majd:) de mindenképp érdemes lenne vele beszélni. NEM VITATKOZNI! mert az nem vezet semmire=/ remélem segítettem=)
2010. ápr. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem a szexuális élet elkezdése nem olyan nagy baj. Én leginkább a feleselést és a hazudozást (ha ilyen is van) venném nagyon zokon. Én a szexet majdnem 15 évesen kezdtem, nem mondtam meg a szüleimnek. Ez olyan intim dolog volt, amit a barátnőmmel beszéltem meg. A szüleimmel ezt olyan ciki dolognak tartottam, hogy megbeszéljem. Pár évvel késöbb, talán lehet, hogy 16, 17 évesen az anyukám "fel szeretett volna világosítani". Mire én montam neki, hogy én ezen már túl vagyok, mindent tudok. Ő kicsit megdöbbent, de meg is könnyebbült. 17 évesen volt egy 52 éves pasim. A kapcsolat másfél évig tartott. A szüleim nagyon mérgesek voltak ezért. Pláne, hogy ismerték is. Most 32 éves vagyok, a férjem másfél évvel idősebb, és van egy másfél éves fiunk.

A szüleim mindíg megbocsátottak.

Nekem is voltak füllentéseim. Amikor viszont mindíg kiderültek a turpisságaim, egy idő után rájöttem, hogy felesleges az egész. Remélem a lányodnak is benő a feje lágya.

Kérd meg, hogy legyen őszinte és Te is engedékenyebb (elnézőbb) leszel. Így lehet, hogy elmondd olyan dolgokat, amit nem merne, mert félne, hogy nem engednétek meg neki.

2010. ápr. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Sosem voltak kommunikációs problémáink,mindig nagyon őszintén és világosan beszéltünk mindenről.

De most mindent tagad.Ha az iskola felhív,hogy nem ment be,azt mondja nem igaz,látom a cigijét,azt mondja nem az övé,és így tovább.

El is hinném neki,de már nem egy személy mondta,hogy miket csinál.

2010. ápr. 6. 08:45
 7/11 anonim válasza:
100%
probálj vele leülni beszélni és kérdezd meg miért nem mondja elneked az ilyeneket!!!!! probálj megértő lenni vele éreztesed vele hogy megbizhat benned és akkor talán megnyilik előted!!!
2010. ápr. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Hát most állj mellette erősen és próbálj vele beszélni mindenről mint barátnő. Kamaszodik, elég erősen...
2010. ápr. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

vsz a zért itkolózik és hazudozik, mert tudja hogy nem helyesled, ezt akár pozitívan is fel lehet fogni. a másik viszont, ha jó kapcsolatot akarsz vele, akkor el kell fogadnod, hogy a kamaszok bizony ilyenek. rendeztt házasságban élek, egy 15 hós kislányom van, de 16 évesen a leírtakat csináltam. mondjuk inni csak mértékkel, nem lett belőlem alkesz, de egypár nagy róka azért volt :)

ez egy lázadó korszak.

ülj le vele beszélni, és pórbáld megérteni, hogy mnost ez van, és majd elmúlik. ne tikltsd el semmitől,csak hívd fel a figyemét, minek milyen következménye lehet, pl. ha nem védekeznek szexnél, akkor abortusz lehet a vége satöbbi. de ne kérd számon, ne papolj neki, meert azzal tuti nem érsz el semmit.

2010. ápr. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
3%

rossz,felesel,iszik(persze csak ritkán és bulikba),cigizik:

Kamasz dolgok ezt a kamaszok 75% csinálja szerintem !


lóg az iskolából,és már elkezdte a szexuális életét is:

Hát arra már szerintem jobban oda kellene figyelni!

2010. ápr. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!