Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Nagyot csalódtam a lányomban....

Nagyot csalódtam a lányomban. Mihez kezdjek?

Figyelt kérdés

Lányom 14 éves, és ma amikor takarítottam a szobájában, egy gumi csomagolását találtam üresen. Sajnos a nyáron sokat van egyedül, mert a férjemmel késő estig dolgozunk, így van hogy 8-ra, vagy 10-re érünk haza. Nagyon csalódtam benne, mivel abban biztam, hogy van esze és nem fog ilyen gyerek fejjel ágyba bújni senkivel...


Nagyon szégyellem, de belenéztem a számítógépbe. Mivel be volt jelentkezve Facebook-on, megnéztem a levelezéseit, ahol a barátnőjének szépen ki is ecsetelte a történteket.


Mit csináljak? Nem akarom, hogy tudja, hogy belenéztem a számítógépbe, de szeretném ha tudná azt, hogy nem helyeslem amit művel.


2016. júl. 31. 15:12
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
92%
Beszélgettél is vele erről már, vagy csak úgy bíztál abban, hogy majd nem csinál ilyet? Én a helyedben leülnék ilyen témáról beszélni vele, de mivel már megtörtént, így gondolom másként látja a dolgokat. Az sem mindegy, hogy tényleg előtte már beszéltél-e vele, mert ha még nem, úgy nehezebb lesz. Esetleg a TE szemszögödből vagy másvalakiről beszélve talán célravezetőbb lesz a dolog, hogy ne érezze "vádlottként" magát. Az biztos, hogy letámadni nem szabad ezzel. Csak óvatosan! Nekem is van egy 14 évesem, bár ő fiú. De mondjuk ő kb mindent elmond nekem, meg hát a fiúk későn érnek. Bár az az igazság, hogy akárhogyan is nézve, a 14 éves kor még nagyon gyerek a szexhez.
2016. júl. 31. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
94%

Ha ez tényleg így volt, akkor igazából már mindegy, nem? Hisz túl van rajta.

Amúgy persze, nem volt szép dolog, hogy belenéztél a számítógépébe, de végül is a csomagot takarítás közben találtad, tehát nem kutakodtál, véletlen volt.

Szóval ha annyira szeretnéd vele megbeszélni, akkor hozd fel neki a csomagos dolgot és kérdezz rá.

Mert oké, hogy megtette, tehát azt nem lehet már meg nem történtté tenni és valóban korai 14 évesen nemi életet élni, de azért ha az én lányom 14 évesen idáig jutna, akkor legalább tudni szeretném, hogy ki az illető és milyen ember is valójában. Pláne, ha az idő alatt, míg én dolgozom, ő vele van kettesben a lakásban.

Nem kell minden részletet megbeszélni, de azért néhány dologról talán el kéne vele beszélgetni. Biztonság szempontjából legalább is.

2016. júl. 31. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Többször elmondtam, hogy várni kell mire elérkezik az igaz szerelem, nem érdemes 18 éves kora előtt, fókuszáljon a tanulásra, stb... A védekezést is megemlitettem, de nem tértünk ki rá, a suliban már felvilágosítást kaptak erről
2016. júl. 31. 15:25
 4/25 anonim ***** válasza:
83%
Van esze,vedekezett...igaz felnott fejjel nekem is meredeken hangzik a 14 év,de őszintén szolva en is akkor vesztettem el,es mai napig nem banom...azzal ha letamadod csak azt fogod elerni,hogy jobban fog vigyázni,hogy ne bukjon le...
2016. júl. 31. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
84%
Lehet,hogy o most erezte,hogy eljott az igaz szerelem,en is ezert nem bántam meg,mai napig az elso nagy szerelmemnek tartom a sracot..a 18 éves kort sem igazán ertem,szerintem semmi ertelme..inkabb arrol probalj érdeklődni,hogy milyen a srác,próbáld megismerni es nem lebecsulni a lanyod erzeseit iránta
2016. júl. 31. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 Vilcsianyuja ***** válasza:
93%
Önálló, korán érő típus. Ti neveltétek ilyennek (az, hogy otthon ül - vagy ki tudja hol van - egyedül este 8-10-ig, eléggé önállóvá tudja tenni a gyereket). Legalább védekezett. Ha már nem szembesítetted első lendülettel a csomagolással, akkor már ne is tedd. Arról, hogy belenéztél a facebookjába, egy szót se. Esetleg próbáljatok meg többet otthon lenni délután, este. Legyél nyitott felé, ne tolakodj, de ha mesélni akar valamit neked, akár intimebb, akár más témában, akkor hallgasd meg. Amit enélkül a bizalmi helyzet nélkül mondasz, az le fog peregni róla.
2016. júl. 31. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
90%
Ne mondd el, hogy belenéztél a gépbe, a csomagolásra viszont hivatkozhatsz. Próbálj meg higgadtan leülni vele és megbeszélni, legalább tudj róla kiféle-miféle a fiú. Sajnos ha szexelni akarnak nem tudod megakadályozni. Próbáld meg elérni, hogy jobban bízzon benned a lányod és vidd el nőgyógyászhoz.
2016. júl. 31. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
82%
Én 15 évesen szexeltem először. Szerelmes voltam, utána 7 évig együtt voltunk. Nem lett belőle semmi hátrányom. Esetleg megemlíthetnéd normálisan, hogy mit találtál. Elmondhatod neki, hogy nem örülsz a dolognak, ettől függetlenül ha valami problémája van, nyugodtan megbeszélheti veled.
2016. júl. 31. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
87%
Legalább védekezett. Ne keríts neki nagyobb feneket, mint kell.
2016. júl. 31. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
86%
15 évesen szexeltem először. 18 évés koromig együtt voltunk, szerettük egymást. Nem bántam meg, és sokkal szigorúbban védekeztem akkor, mint pl 18-20 évesen, amikor már megrizikóztam néha a megszakítást is. Tök normális ember lett belőle, anyuka, feleség, jól is tanultam. Sózval emiatt még ne írd le a lányod. A lényeg, hogy mindig védekezzen és tudja mit csinál!
2016. júl. 31. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!