Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek ez így korrekt?

Szerintetek ez így korrekt?

Figyelt kérdés

AZ iskolánkban ünnepi alkalmakra a hölgyeknek kötelezően egy "standard miniszoknyát" kell viselniük, egy olyan magas tűsarkúval, hogy rosszbajt kapok tőle. Én fiú vagyok, de úgy gondolom, ez tárgyiasítja őket és undorító. Mármint az undorító, hogy ilyen szennyeket erőltetnek rájuk. Az ofőnk hála égnek rendes, és ha túl hideg van, akárki szól, azonnal eltekint tőle.

Tehát mi ez már? Olyan, mintha nekünk úszáson kötelezően egy szál poetsben kellene bemennünk a vízbe. Oké, meleg vagyok, de akkor is azt gondolom, hogy ez elfogadhatatlan. Sok lány szerint is egyébként.


2016. aug. 30. 03:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Most írjam azt, hogy kamu? Ilyen nincs.


Nálunk ilyen biztos nem lenne, mert a szülők is egy emberként mennének be a suliba tiltakozni.

Kezdem azzal, hogy nem kötelező a miniszoknya, sőt, van aki vallási okból nem hordja, van aki (mint pl. régen én) egyszerűen egészséges önkritika miatt. Egyszer állítanék be miniben a magam 85 kilójával, onnantól előírás lenne a hosszú nadrág. ;)

A tűsarkút kétlem, hogy előírják, legfeljebb magassarkút. De a legszigorúbb munkahelyi szabályzat sem szabhatja meg a cipősarok magasságát, szélességét, azt igen, hogy kötelező zártnak lennie. (Pl. banki dresszkód.)

Azt el nem tudom képzelni, milyen suli az, ahol úgy gondolják, hogy az iskolát a lányok miniben és tűsarkúban tudják méltón képviselni. Masszőzképző?


Tudom ajánlani a diákönkormányzatot. Gyűjtsetek aláírást, kérjétek a szülők támogatását, és pikkpakk ki lehet iktatni az ilyen hül.yeségeket.

2016. aug. 30. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezt én sem igazán tudom elhinni.... Milyen iskola ez?
2016. aug. 30. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
96%

Ez elég hihetetlenül hangzik, általában pont fordítva szokott lenni, nézegetik a szoknyahosszt, igazgatóiba küldik aki túl kihívó, stb. Ez elég undorítóan hangzik, miniszoknya meg tűsarok? A cipőt nem szabhatja meg az iskola, oké, hogy legyen elegáns, magassarkú, ne topánka, de a sarok magasságába nem kéne, hogy beleszólásuk legyen.


Szerintem csináljatok belőle ügyet, mégis mivel védené magát az iskola? Mert, hogy se vallási, se etikai alapja nincs, az biztos.

2016. aug. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
94%
Én meg simán elhiszem. Nálunk (ált. suliban) is kötelező volt a miniszoknya, csizmát, zárt cipőt nem engedtek hozzá fölvenni.
2016. aug. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
57%
Nem olyan hihetetlen ez. Ahol férfiak vezetik az iskolát, ott simán megeshet.
2016. aug. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Pontosítok: idióta férfiak. Nekem pl. szexuális orientációmtól függetlenül

1) soha nem jutna eszembe így megalázni egyáltalán egy embert.

2) soha nem tenném az iskola eleganciájáért kockára senki egészségét. Nekünk az osztályfőnökünk férfi, közel az egyetlen épelméjű, aki ugyanúgy gondolkodik mint én.

2016. aug. 30. 20:34
 7/9 anonim ***** válasza:
de ez milyen suliban van? :OOO ez eléggé abszurdnak hangzik.
2016. aug. 31. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 partizana ***** válasza:
20%
Ilyen nem létezik. Szinte biztos vagyok benne, hogy provokáció, hisz a kérdező már az első hozzászólásában együttesen minden férfit egy kalap alá vonva negatív véleményt hangoztat........
2016. aug. 31. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
51%

Símán kitelik a kockásinges barmoktól. Ahol a tanárok nemrég minden harmadikos lányról lehúzták a bugyit és fenékvizsgálatot tartottak, ott miért lenne ez elképzelhetetlen?

[link]

2016. szept. 2. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!