Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Korrekt és egyáltalán normális...

Korrekt és egyáltalán normális dolog ez egy gimnáziumi gólyatáborban?

Figyelt kérdés

Gimnáziumi gólyatábor a helyszín, kb. 120 gyerekkel,5-6 tanárral, és körübelül 20-25 felsőbbévessel, az ún. szervezőkkel. Tábor elején kikötés, szigorúan tilos a gólyáknak a dohányzás, ez teljesen normális és így van rendben. Ennek ellenére a felsőbbévesek nem zavartatva magukat, dohányoznak, nagyonis a tábor területén, gólyák előtt, napközben. Oké, mindenki tudja, mi az a cigi, biztos van olyan gólya aki használja is, de ezt annyira nem korrekt dolognak tartom, valakinek akit odaraknak, hogy a saját iskoláját kepviselje, szerintem nem ez lenne a dolga. Lehet piti ügy, de engem felháborított, főleg hogy a pedagógusok rá sem hederítettek.

Szülök, fiatalok, mi a véleményetek?


2014. dec. 29. 22:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%
Ennél nagyobb gondod az életben ne legyen
2014. dec. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%
Az, hogy hol voltak mindeközben a tanárok? 18 év alattiakat eleve nem lehet kiszolgálni cigivel. Honnan vették?
2014. dec. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
66%
Megdöbbentő, hogy 120 gyerek + 25 szintén gyerek (akár felsőbbéves akár nem) és 145 GYEREKRE van 5-6 FELNŐTT felügyelő? Ezek a felnőttek szeretnek az életükkel játszani, mi? Ha egy ekkora tömeg "beindul", ott kő kövön nem marad. Mázli, hogy csak a cigik kerültek elő! Az a véleményem, hogy ez életveszélyes.
2014. dec. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Ennyire részletea dolgokat nem tudok, szülő vagyok, és csak képeket láttam, de azok magukért beszéltek.
2014. dec. 29. 23:01
 5/12 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem kicsit túlreagálod. Tény, hogy kissé igazságtalan ez a rendszer, de valószínű a hozzád hasonló kissé túl aggódos szülők miatt vezették be. Az iskola képviseletéről meg annyit, hogy pl. nálunk sokan csak azért mennek táboroztatni, mert ez egy menő dolog. Van aki alig foglalkozik a csoportjával (12-15 fős csapatokra voltunk osztva), iszik, cigizik, de ettől függetlenül a közös, nagy szabású programokat mindig remekül megszervezik. Szerintem nem az alapján kéne megítélni a gólyatábortt, hogy az ott lévő emberek mit csinálnak, ha nem a programok minősége alapján.

Amúgy totál normális jelenség, hogy a gimiben dohányoznak az emberkék. Miért lenne ez másként a gólyatáborban? Tavaly az osztálykiránduláson az ofőm simán ott beszélgetett közvetlenül a cigiző osztálytársaim mellett. Mégis mit tehetne?

2014. dec. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Felsőbb évesek, vagy végzősök voltak? Én tavaly érettségiztem, az egész osztály elmúlt már 18. (5 osztályos)

Amúgy meg ha a te gyereked nem cigizett, miért zavar, hogy másé mit csinál?

2015. jan. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Mindketto. Voltak vegzosok is, meg felsobb evesek is.
2015. jan. 2. 16:46
 8/12 anonim válasza:
24%
145 gyerekre 5 felnőtt? Na ez nem normális, nem az hogy akiknek nincs megtiltva csinálnak valamit... És amúgy is, ha nem akarsz cigizni, akoor mit zavar ha más csinálja?! Ebből csak azt tudom leszűrni, hogy kívántad v vlmi... :(
2015. jan. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
plazacicahannus (???) szulo vagyok, feljebb irtam, legkozelebb olvasd el figyelmesebben a kerdest, mielott valaszolnal.
2015. jan. 4. 17:46
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
Tök le vagyok maradva. A középiskolák előtt álldogálva zavartalanul dohányoznak a gyerekek. Egyáltalán hogy engedhetik ki őket onnan? Ez minden iskolában így megy? Netán alkoholt is szabadon fogyaszthat 14 és fölött bárki, tanítási időben? Tényleg jó ez bármire?
2015. jan. 8. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!