Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Túl engedékeny vagyok?

Túl engedékeny vagyok?

Figyelt kérdés
15 éves lányom van,vidéken lakunk.Férjemmel elváltunk,egyedül nevelem.Idén kezdte a gimnáziumot.A baráti társaságával,akikkel havonta 1x maximum 2x elmennek bulizni ő a legfiatalabb.16-29 évesig vannak a fiatalok.Nem szoktak nagy bulikba járni,ide járnak bálokba,ha mennek.Engedem neki,hogy igyon a tudtommal,mert ha tiltanám akkor is kipróbálná sőőőt lehet jobban is inna.Így meg sosincs berúgva pár vodka-almát iszik,de sose volt berúgva még! Szerintetek túl lazán nevelem?
2016. szept. 15. 18:34
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
56%

Nem. Gyerek vagyok még én is, de engem nagyon elrontottak a szüleim. Soha semmit nem engedtek meg és pont ezért mégjobban akartam és mindig verés a vége.

Inkább legyen valaki jó fej, engedékeny szülő, de azt mértékkel.

2016. szept. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
21%

Gratulálok, hogy a 15 éves kislányod iszik, bulizik.

Elég szomorú, hogy csak így tud valaki szórakozni. Nekem is tiltották szüleim, de felesleges volt. Magamtól sem piáltam volna. Gusztustalan szokás.

2016. szept. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
75%

Az az érdekes (bár én férfi vagyok), hogy kamaszkoromban a szüleim csöppet sem tiltották, hogy VELÜK EGYÜTT vendégségben igyak, de azt rossz néven vették volna, ha nélkülük, haveri társaságban alkoholt fogyasztok.


Nekem inkább az az érdekes, hogy kiszolgálják 15 évesen alkohollal.


Őszinte legyek: én nem engedném!

Ill. eléggé húznám a számat attól a társaságtól, ahol életkor szerint ennyire heterogén a társaság. Egész más élethelyzet, más örömök és problémák vannak 16 évesen, mint 29 évesen. Arról már ne is beszéljünk, hogy 29 évesen természetes, hogy alkoholt fogyaszt szórakozóhelyen, ami 15-16 évesen elvileg tilos is. Egy felelősségteljes felnőtt pl. ilyenkor azért nem inna alkoholt, hogy ne csábítsa a tiniket sem ivásra. De tudom, hogy a világ nem így működik. A másik: a párkapcsolat. 29 évesen világos, hogy ha valaki összejön valakivel, akkor szex is lesz. Akár első esti ismerkedésnél. Ilyen példát nem szerencsés, ha 15 évesen lát valaki. Arról ne is beszéljünk, ha őt fűzi be valamelyik idősebb srác.


Amúgy elárulok egy titkot: az ilyen italoknál azért nem rúgnak be könnyen a tinik, mert a szórakozóhelyek - noha kifizettetik a tömény szeszek borsos árait - jóval kevesebb szeszt tesznek a koktélba. Így lehet mondjuk 7 tequila után is saját lábon hazaérnie egy kamaszlánynak. :DDD. Anyuka jól járt, tinilány jól járt (nem hányta össze magát), vendéglátós szintén jól járt. Jó, mi?

2016. szept. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
11%

A te lányod a legfiatalabb a társaságban, magyarán nincs rajtad kívül olyan szülő, aki mindezt megengedné a 15 éves lányának. Ezek után kérdés?

De ne aggódj, minden csak anyuka által nevelt lányból k.va lesz, hiába is próbálnál tenni ellene.

2016. szept. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
A 20-29évesek mind barátjukkal/barátnőjükkel mennek,egyáltalán nem látnak ebből a szempontból rossz példát tőlük.Mi is szoktunk menni néha velük és látom,hogy mennyire jó a csapat és hogy figyelnek egymásra.Fiataloktól jobban félteném.Mesélte is,hogy az osztályában a lányok 90°%-a már nem szűz és többen szórakozóhelyen vesztették el...akkor inkább örülök,amíg idősebbekkel jár el!
2016. szept. 15. 19:13
 6/22 A kérdező kommentje:
Rokonokból áll a csapat és pár barátból.Több fiatal szülei is engedik,de ők nem ebben a társasában.Ők is 15-16 éves korban kezdtek el buliba járni...és teljes értékű ember lett belőlük!
2016. szept. 15. 19:17
 7/22 anonim ***** válasza:
13%
És mi a biztosíték hogy a te lányod nem vesztette még el egy ilyen buli során? Én sem engedném,nem vagyok vaskalapos, ihat is a jelenlétemben, de bulizni még ne járjon, főleg 29 éves FELNŐTTEKKEL akiknek már bőven lehetne saját gyerekük is.
2016. szept. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Onnan hogy nagyon jó a kapcsolatunk és bármit meg tudunk egymással beszélni.
2016. szept. 15. 19:32
 9/22 anonim ***** válasza:
37%
Igen, nagyon engedekeny vagy. Miert kell inni?
2016. szept. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim válasza:
77%
Nem kell bántani a kérdezőt, az én szüleim is engedékenyek voltak amikor ennyi idős voltam (14-15) járhattam bulizni, ihattam is ha akartam ès normális felnőtt lett belőlem diplomával. Ellentétben azokkal a barátaimmal akiket tiltottak minden ilyesmitől, ők most élik ki magukat isznak/drogoznak/buliznak pedig így (25-30as korosztály) már nem kellene itt tartaniuk és ez sokkal szánalmasabb az én szememben mint ha tizenéveseket latok ilyesmit csinalni.
2016. szept. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!