Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan kell kezelni egy 14...

Hogyan kell kezelni egy 14 éves kamasz lányt? Mivel teszek jót és mivel rosszat? Ha szigorú vagy engedékeny vagyok?

Figyelt kérdés
2014. jan. 30. 19:22
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
Tök mind1 szerintem a gyerek kora, a legfontosabb a következetesség mindig, az igazságosság, a sok beszélgetés, legyen mindemellett "baráti" a kapcsolatotok merjen hozzád menni ha bajban van. Vannak veszekedések mindenhol, de a humor is szerintem legalább olyan fontos a nevelésben. Egy gyereknek segítő kell és nem egy őrmester.
2014. jan. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
lehetsz engedékeny de ne túlságosan.ha elb*sz valamit majd rájön magától hogy hibázott.ezt hagyni kell neki mert nem tanul az életből semmit
2014. jan. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
10%

Először is éld bele magad abba a helyzetbe, amiben ő most van! Gondold át az egészet, hogy pl. milyen nehéz már felnőni úgy, hogy:


biológiailag érett vagy --> igények


DE szellemileg nem feltétlenül, illetve nem egészen


ez egy eléggé összetett, bonyolult helyzet ,ebből fakadóan 14 évesen már foglalkozik magával, tetszeni akar magának, stb.


Emellett a legfontosabb mindig a tanulás. A bulizást, meg az ilyeneket csak akkor kell tiltani, meg komolyabban szabályozni, ha mást se csinálna, miután egyszer megengedted, és elhanyagolná a tanulást.


Ja, és kellő szigor kell minden életkorban.

14/L

2014. jan. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a legfontosabb a bizalmas kapcsolat kialakítása, hogy ne akarjon titkolni semmit, és hogy le tudj vele ülni megbeszélni mindent, ezáltal ha szigorúnak kell lenned, és ellenzel valamit, ne lázadni akarjon, hanem meg tudja érteni az okát annak, amiért ehhez így állsz hozzá. Nálunk a szüleim valahogy így csinálták, és három gyereket neveltek fel úgy, hogy egyikünk se hazudott nekik soha, nem titkolóztunk, nem csináltunk durva dolgokat, nem csalódtak bennünk, és ennek ellenére azért volt életünk és szabadságunk is.

19L

2014. jan. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kamaszok itt kezdenek el egyre többet kijárni barátokkal/ barátnőkkel. Nemszabad túl sokáig sehova se kiengedni. Iskolaidőben 7 re haza nyáron 8. Szünidőben 9 re maximum. Mindig tudd kikkel van és hol. Ismerd a barátait. Havonta egyszer hívja át magához a baráti kört. Olyankor te is próbálld őket minnél jobban megismerni. Ěs a lányoddal nagyon sokat beszélgess. Jegyeire figyelj oda. Hajlamosak rontani
2014. jan. 30. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ne barátok legyetek, hanem legyen tekintélyed, de a túlzott szigorúság sem jó.
2014. jan. 31. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
38%

Én az engedékenység felé hajlok. Sosem gondoltam, hogy a szigor bármit is megold. A gyerek úgyis azt teszi amit szeretne, ez ellen nem tudsz tenni. Ha szexelni akar, nincs az a szigor amivel meg tudod állítani.


Engem elég lazán kezeltek szüleim, azzal a feltétellel hogy kimagasló a tanulmányi eredményem, és nem hozok rájuk szégyent. Ha ez megvolt, azt csináltam amit akartam. És csináltam is sok mindent. És úgy érzem igen kiváló felnőtt lett belőlem.

2014. jan. 31. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha szereted, és törődsz vele, ha kisebb dolgokban tanítgatod felelősen dönteni, ha megdicséred a jó dolgaiért , és nem csak a hibáit sorolod.

Ha minden nap beszélgetsz vele, ha próbálod megismerni a barátait, a kedvteléseit, és őszinte de udvarias véleményt mondasz róluk, és mindeközben nem telepedsz rájuk.

Ha lehetnek apró titkai, de tudja, hogy a fontos dolgokról be kell számolnia.

Végül ha képes vagy hetente- havonta rugalmasan alkalmazkodni az egyre felnőttebb lényéhez, akkor szuperanyu/szuperapu vagy.

De ha a fele sikerül, akkor már büszke lehetsz magadra.

Üdv a klubban!

2014. febr. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!