Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Nagyon engedékeny velem...

Nagyon engedékeny velem Anyukám? Mással is van ez így?

Figyelt kérdés

Nekem ez megszokott, hogy Anyukám egy kicsit engedékeny velem, de más csak nagyokat néz mikor elmondom,hogy nekem mit enged és mit nem.

1. A tanulás terén azt mondja, hogy annyit tanuljak amennyit akarok.Kitűnő tanuló vagyok( bár most becsúszott egy-két négyes).Ha rossz jegyet( 4, 3, 2) kapok azt rögtön elmondom( a barátnőim többsége inkább azt mondja, hogy vár vele míg kap egy jó jegyet), én pedig nagyon rosszul érzem magam ha nem mondom el neki.Ha rossz jegyet kapok és már a sírás határán állok akkor Anya csak annyit mond, hogy: "Nem baj kicsim, majd máskor kijavítod.", és ettől megnyugszom és jobban, többet tanulok.Anya már alsós koromban megértette velem, hogy magamért tanulok, nem Érte.

2. ha átmegyek a barátnőimhez, és megkérdezem,hogy mikor jöjjek haza akkor vagy azt mondja, hogy " Gyere haza 6-8 között"( és akkor rám bízza, hogy mikor jövök haza ( én általában ilyenkor a korábbi időpontkor jövök haza)) vagy "Mikor akarsz hazajönni?"( én mindig egy 7 óra előtti időpontot mondok).

És néha meg sem kell kérdeznem, hogy átjöhet-e egy barátnőm.Mert azt mondja, hogy ahogy te jónak látod.Ilyenkor én mindig átgondolom, hogy mennyit kell tanulni, és milyen nap lesz holnap, lesz-e valamilyen elfoglaltságom.

3. Nem kötelez a takarításra, házimunkára.De mindig megcsinálom mert én élek ebben a környezetben, nem akarok koszban lakni.

4. Könnyen megenged dolgokat.pl.:Ha nagyon szeretnék mondjuk hörcsögöt akkor azt mondja, hogy lehet.De én mindig azt mondom,hogy nem lesz időm vele foglalkozni vagy nem jó ötlet mert lehet, hogy egy idő után megunom.

5. Kitaláltam, hogy a családi pótlékot adja oda én meg abból kifizetem a menzát, osztálypénzt, bérletet.Abból veszek magamnak édességet.és ha 1000 ft- nál több marad( miután kifizettem a menzát, oszt. pénzt) akkor azt odaadom neki.

Szerintetek nagyon elkényeztet?Én nem élek ezzel vissza.

köszönöm a válaszokat!

13/L


2010. nov. 2. 07:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon jól nevel, és te is nagyon jól viselkedsz :)
2010. nov. 2. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Azert engedekeny veled mert megbizik benned es ha nem jtaszod el ezt a bizalmat akkor kesobb nagyon jol jarsz.

velem pont ilyen volt anyum es en is ilyen anyuka szeretnek lenni.

baratnoim engem is irigyeltek,es mondtak hogy milyen jo nekem.

Modern anyukad van aki "felnotkent"kezel es az irasodbol az is lejon hogy te is eretebb vagy a kortarsaidhoz kepst.

Csak igy tovabb.

29L

2010. nov. 2. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!nagyon kedvesek vagytok!
2010. nov. 2. 08:14
 4/18 anonim ***** válasza:
77%
Örülj neki.
2010. nov. 2. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Inkább Téged illet a dicséret, hogy nem élsz vissza Anyukád jóságával és bizalmával! Nagyon sok szülő és gyerek példát vehetne Rólatok! Minden elképzelhető jót kívánok Neked és Kedves Családodnak!
2010. nov. 2. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a dicsérő szavakat!én is viszont kívánom!:)
2010. nov. 2. 09:33
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Anyukád azért engedékeny veled, mert nem kell hússzor elmondani neked, hogy pl. tanulj, mert úgyis tanulsz. Totál fölösleges mondania, hogy mondjuk 9 előtt gyere haza, mert úgyis korábban hazaérsz.

Engem is valahogy így nevel, bár én fiatalabb vagyok, így könnyebb az iskola és soha életemben nem tanultam (kitűnő voltam végig alsóban) szóval azzal nincs gond, meg egyébként se szeretnék sötétben hazamászkálni a barátnőimtől.

11/L

2010. nov. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Azért 4-es már rossz jegy?
2010. nov. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
10.25-ös!Köszi a válaszod!Arra azért készülj fel, hogy a 7. osztály nagyon nehéz! Eddig én sem tanultam órákig, de most egyre inkább hajlok afelé, hogy sokat tanuljak!Szia!Csak így tovább a tanulásban!:)
2010. nov. 2. 10:50
 10/18 A kérdező kommentje:

10:45-ös! A 4-es nem rossz jegy!Anya szerinte nem rossz, szerintem sem. csak tudom, hogy többre vagyok képes és ezért írtam.nem vagyok beképzelt, hogy nekem csak 5-ös jár!

Csesztetnek is eleget a suliban, hogy stréber vagyok!Hát nem a legjobb érzés!

Ha sértésnek írtad akkor: nem sértődtem meg rajta!

Ha nem akkor: Bocsi az előző mondatért!

2010. nov. 2. 10:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!