Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Az elmúlt 1-2 évben vagy az...

Az elmúlt 1-2 évben vagy az idei tanévben érettségiző gyermekem szülei, nálatok mennyi osztálypénzt szedtetek be negyedik (12. ) év elejéig?

Figyelt kérdés
A gyermekem osztályában 10. és 11. évben 15-15 ezer forintot szedtek,azaz most van 30 ezer forint fejenként bent.Az osztálylétszám 36..ez több,mint 1 millió forint,szerintetek mire kell ennyi pénz? Tavaly szülőin kérdeztem,de választ nem igazán kaptam,az osztályfőnök azt mondta majd utána érdeklődik a tavalyi osztálytól mi mennyibe került.Idén nem tudtam menni,mert 1 hetes volt akkor a pici babám.Szóval csak én sokallom ezt a pénzt vagy tényleg ilyen sokban van a szalagavató,érettségi és a ballagás?Ja,a gyermekem nem táncol a szalagavatón,a szalagtűzésen részt vesz,csak táncolni nem akar,szóval a tánctanár összege nálunk ki is esik.
2016. okt. 3. 10:03
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
*gyermekek...
2016. okt. 3. 10:04
 2/13 anonim ***** válasza:
86%

Kevés is. mi 5 éven keresztül 20000 forintot fizettünk be évente. utolsó évben volt kb 1 millió körül a suli bankszámláján. 30fős osztály. A lányoknak a kosztüm 23ezer volt /fő, a fiúknak 26ezer/fő az öltöny.

27 lány volt és 3 fiú.

27x23000= 621.000

3x26000= 78.000 ezek még csak a ruhák... A tabló ha jól emlékszem 155.000 forint volt, akkor a szalagavatóra a tánctanár 3500/fő = 3500x30= 105.000

és akkor az érettségi büfé, a tanárok ajándéka, az utolsó éves osztálykirándulás (186.000)

összesen : 1.154.000 forint és nem számoltam bele mindent...

2016. okt. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
71%
Ez rengeteg. Nálunk is most negyedéves gimiben a fiam. 9 és 10. évfolyamon mindössze havi 500 ft,- volt az osztálypénz. Tavaly, azaz 11.-ben a várható költésgek miatt megemeltük ezt havi ezer forintra, ami idénre is maradt, nincsenek 20-an sem az osztályban. Év végén és most az első héten is volt pizzázás és ezeddig külön programra (színház) egyszer kellett plusz pénzt befizetni. Untig elég volt/lesz ami van, még marad is úgy néz ki, akkor majd érettségi után közösen lekajálják valahol. Nekünk a szülői értekezeleten, évi két alkalommal mindig bemutatják a tételes elszámolást, az ofő lefénymásolja mindenkinek, ha kérdésünk akad, vagy valami nem tiszta valakinek, akkor átbeszéljük. Korrekt módon zajlik a dolog. Az azért elég merész, hogy ilyen horror összeg mellett azt se tudni mi merre folyik, kötelességük lenne a tételes elszámolás. Ez nonszensz.
2016. okt. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
No látom a másik hozászólót, gondoltam is, hogy régiónként és sulinként is nagy lesz a szórás.
2016. okt. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Tudomásom szerint ebben az összegben nincs benne ruha,öltöny. Idén már nem kirándulnak,a kirándulásokra külön küldtük a pénzt. Ezért is sokallom. :/
2016. okt. 3. 11:48
 6/13 anonim ***** válasza:
82%
én is sokallom.. nálunk is annó 500 Ft/ hónap volt
2016. okt. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
82%
Nálunk kirándulás nélkül szednek idén 24.000ft-ot,én is sokallom kissé...
2016. okt. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
82%
11.-es vagyok idén 2500ft az osztálypénz. összeszámoltuk kb. 800000 ft összesen. Hogy mire kell azt nem tudjuk , mert külön kellett fizetni azért ,hogy egyszer-kétszer színházba tudjunk menni , wc papírra, szappan suliba ballagási tarisznya(kinek azt nem tudom). tavaly az osztálykirándulásért még külön kellett fizetni. lehet ,hogy rosszmájú vagyok ,de tartok tőle ,hogy valamennyit zsebre raknak...
2016. okt. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
48%
Én most vagyok 12.-es és mind a négy év alatt havi 1000 forint volt az osztálypénz, 22 fős az osztály. Tavalyról nem maradt egy forintunk sem mert mindent elköltöttünk az osztálykirándulásra illetve a ballagásra (11.-ben nekünk kellett a ballagóknak pl. tarisznyát, belevalókat meg szalagot venni, a díszítést is nekünk kellett intézni), így csak az idei osztálypénzből tudunk gazdálkodni. Nálunk a szalagavató költségeit mint pl. terembérlet (80ezer körül szokott lenni), zenekar (120ezer) a végzős osztályok közösen fizetik (az osztályok létszámához igazítva). A szalagtűzőn, ballagáson a lányok ruhája tulajdonképpen adott (matrózblúz, fekete szoknya) mert eddig is minden ünnepségen ebben kellett megjelenni, a fiúknak viszont lesz egyforma ingük, nyakkendőjük, de ezt mindenki saját zsebből fizeti. A tánc esetében pedig szintén mindenki maga állja a saját részét, gondolok itt a ruhára, ami nekünk nem lesz drága (6ezer forint). A tánctanár 3000/fő. Ezeken kívül még ott van a fotózás, sminkes, tablókészítés, erről egyelőre még nem tudok nyilatkozni. Mi osztálykirándulásokon kívül semmilyen programra (színház, mozi, korcsolya, kajálás) nem költöttünk, idén előreláthatóan nem is megyünk majd sehova. Ezeken kívül más költség nem nagyon merül fel. Szerintem annyi pénznek elégnek kell lennie, de nyilván ez több mindentől is függ, hogy az iskolában mik a szokások, milyen áron lehet hozzájutni a különböző szolgáltatásokhoz pl. fényképész stb..
2016. okt. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
46%
Én most vagyok 12.-es, nálunk is kb ennyi osztálypénz van jelenleg. De ha számolom, hogy miket kell idén fizetni, akkor kevés is. Két szalagavatós tánctanár (keringő és osztálytánc), szallagavató (nem számolva a keringő ruhát, lányoknak fodrászt, sminkest), afterparty, tabló, tanároknak ajándék, érettségi bizottságnak ajándék, érettségire büfé, érettségi bankett, ja meg előtte még szalagavatóra és ballagásra ruha. Mindez harminc főre (plusz bankettnél úgy tizenöt tanárral számolunk, hogy eljön) nem fog kijönni az osztálypénzből, még fizetnünk is kell hozzá valószínűleg.
2016. okt. 5. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!