Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ez ilyen korban normális?

Ez ilyen korban normális?

Figyelt kérdés
11 éves kis(nagy)lányom folyton arról beszél nekem,hogy ő így meg úgy szeretne már csókolózni..De szerintem (és nem csak én szerintem) túl kicsi ehhez még..Mondtam neki,hogy talán majd 2-3 év múlva megpróbálhatja..De nincs is senki akivel tudna,meg még amint az előbb mondtam,kicsi ehhez még..Ez teljesen normális az ilyen korban? Előre is köszönöm! :)
2016. okt. 3. 15:04
 1/8 anonim ***** válasza:
93%

Kérdezd meg tőle, miért akar csókolózni.


Érdemes lenne vele beszélgetni, kit és mikor szokott egy ember megcsókolni. Szerintem csak kíváncsi, de érdemes kihasználni az alkalmat, hogy komolyan beszélgess vele szerelemről, fiú lány kapcsolatról és kezébe adj egy tiniknek szóló kiadványt. Ebben a korban inkább az érzelmi részre kívánatos a hangsúly fektetni.


Nem aggódnék, de foglalkoznék a kislánnyal, nehogy ostoba barátok hülyeségekkel tömjék a fejét.

2016. okt. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Rendben!Majd elbeszélgetek vele ezekről a dolgokról!Köszönöm szépen! :)
2016. okt. 3. 15:22
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg filmben, könyvben a szerelem a fő téma, még az olyanokban is, ami kiskamaszoknak szól. És a csók legtöbbször egy varázslatos dologként jelenik meg, főleg "az első csók", sok ifjúsági regényben, sorozatban elcsattan. Szerintem nem olyan furcsa, hogy elkezdte őt is érdekelni a dolog, hiszen mindenhonnan az folyik, hogy a szerelem és a csókolózás a legszuperebb dolog a világon. 11 évesen ráadásul már elkezdődhet az a korszak, hogy a fiúk is érdekelni kezdik, bizonyos fiúk tetszenek neki, és ő is megpróbál tetszeni a fiúknak.


Én 12 éves koromból emlékszem olyanra, hogy egy sztárba voltam belezúgva. :)) Persze tudtam, hogy elérhetetlen, de folyton képeket nézegettem róla, elképzeltem hogy összejövünk, stb. Szóval 11-12 évesen szerintem már sokaknál megindul egy ilyenfajta érdeklődés.


De persze ahhoz még kicsi, hogy tényleg elkezdjen fiúzni és csókolózni, viszont szerintem az sem a legjobb módszer, ha azt mondod neki, hogy "2-3 év múlva megpróbálhatja". Mert lehet hogy tényleg az agyába vésődik ez, hogy 2-3 múlva már lehet csókolózni, és amint 13 éves lesz, elkezdi keresni a lehetőséget, "mert most már anya is engedélyt adott rá". Sokan abba a hibába esnek kiskamaszként, hogy bárkivel leállnak flörtölni, csókolózni, mert ki akarják próbálni. Csak az a baj, hogy sokan ezután nehezen is állnak le a fiúzással.


Szerintem azt érdemes elmagyarázni neki, hogy olyan emberrel szokás csókolózni, akit szeretünk, akivel együtt akarunk lenni, aki fontos számunkra. Hogy nem mindenki érdemli meg a csókot, csak bizonyos különleges fiúk, akik iránt többet érzünk barátságnál. Mondd el neki, hogy ha találkozik ilyen fiúval, úgyis érezni fogja, de ez csak később szokott kialakulni, úgyhogy ne aggódjon, ha még nem csókolózott. :)


Amúgy simán lehet, hogy az osztályából terjesztette el valaki, hogy csókolózott már, ezzel dicsekszik, és a lányok irigykednek rá. Ebben a korban nagyon akarnak imponálni a kortársaknak, és ha a csók "menő" dolog, akkor sokan utánozni akarják... :)


Szóval szerintem nincs baj a lányoddal, hogy kíváncsi már a csókra, ez természetes, de beszélgess vele sokat, hogy érezze a csók jelentőségét és ne pazarolja el bárkire... :)

2016. okt. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én 12 évesen csókolóztam először. "Nagy szerelem volt" 😁 Szerintem nincs azzal semmi baj,csak tényleg ülj le vele és beszéld át ezeket a dolgokat.
2016. okt. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Orultseg123 ***** válasza:
100%

A lanyod negbizik benned es jo koztetek a kapcsolat(szerintem).15 eves vagyok lany, es en nem mertem volna ezt mondani anyanak:) Ahogy mar elottem is irtak, beszelgess vele. Es mond neki hogy ez meg korai:) es ha meg is megtortenik, mondja el neked, mond hogy megbizhat benned. De megse ugy beszelj hogy ő azt erezz, megteheti, es ugysem fogsz vele veszekedni:) de ezt tudod te is. :)

Szep napot.

2016. okt. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én kb 8 évesen szerelmes voltam egy mesefigurába (abba a múmiába valami múzeumos meséből), és egyszer azt álmodtam, hogy csókolóztunk. :D És emlékszem, utána én is ki akartam próbálni. Az más kérdés, hogy ez csak 10 évvel később jött el...
2016. okt. 5. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Már a gyerekfilmben is nyomatják, meghát lassan beindulnak a hormonok, kezd majd kamaszodni és kezdik érdekelni a "nagylány" dolgok.

Addig örülj amíg csókolózni meg fiúk kezét fogni szeretné, nem gumit kér :)

2016. okt. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én 12 évesen csókolóztam először. Előtte jóval érdekelt már ez a téma meg szerintem ez ebben a korban normális, hiszen a nemi érés időszaka, nekem pl akkor már rendszeres menstruációm volt. Így nyilván a hormonok előhozzák az érdeklődést.
2016. okt. 7. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!