Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti hány éves korotoktól...

Ti hány éves korotoktól mentetek egyedül fodrászhoz, kozmetikushoz, esetleg orvoshoz vagy körmöshöz?

Figyelt kérdés

Nemsokára 14 leszek és eddig mindig anyukámmal voltam. Nem tudom hány évesen szoktak elkezdeni egyedül járni az emberek. Ciki ennyi idősen anyukámmal menni? El kéne kezdenem egyedül? Két kozmetikusom is van, ahhoz megyek aki éppen ráér. Egyik messzebb van, a másik itt van az utcánkban. A fodrászom nincs olyan messze, de közel sem, de oda ritkábban jàrok, mint kozmetikushoz.

Orvosnál már régóta nem voltam, mert nem volt olyan betegségem, szóval ez nem annyira aktuális.

Körmöshöz is nagyon ritkán megyek, iskolai szünetekre néha csináltatok géllakkot, eddig kétszer volt vagy csak sima manikűrt mert magamnak nem bírom szépen megcsinálni: mielőtt bárki írná, hogy minek kell ennyi idősen körmöshöz menni...


2016. dec. 4. 17:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én sokáig jártam anyukámmal fodrászhoz kb 16 éves koromig, ő jár minden hónapban, ha én is mentem elmentünk együtt szóval nem elkísérés volt, csak hármunknak (kistesómmal együtt) kért időpontot. Körmöshöz is mivel vidékre jártunk a munkatársához autóval, együtt mentünk. Orvoshoz szerintem gimiskoromban kezdtem egyedül járni kb. Kozmetikushoz korábban, kb 13 éves koromtól talán.

Én nem éreztem cikinek sose. :)

2016. dec. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%

Nem ciki, akár 60 évesen is mehetsz vele, ha épp "csajos napot" tartotok.

Kormoshoz en sosem jártam, kozmetikus a szomszéd házban volt a fodrasszal együtt, oda egyedül mentem már kB 10 évesen is. Orvoshoz attól függőben, hogy mi volt a gond, volt, hogy vele mentem -ha pl nagyon rosszul voltam, vagy amikor menstruációs problémáim voltak, amúgy egyedül jártam oda is.

2016. dec. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

14 éves korom előtt nem igazán jártam fodrászhoz, de onnantól egyedül, leszámítva azokat az alkalmakat, amikor egyszerre volt időpontunk. Orvoshoz inkább anyuval jártam, néha még felnőttként is, mivel ő is egészségügyis, ismerték, nem kellett órákat sorban állni.


Kozmetikusnál felnőttként voltam párszor, amikor már rég külön (más országban) éltem, mint anyu. Műkörmösnél még soha életemben nem voltam.

2016. dec. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Kb 10 voltam mikor egyedül mentem fodrászhoz ( kis falu) orvoshoz kb 12 évesen mentem először ( semmi komoly egy pár kiütések volt, és anyuéknál dolgoztak a rendelési időben)

14 évesen koleszos lettem onnantól mindent egyedül intéztem (ha akartam)

Azért persze sokszor kértem meg anyut h kísérjen el :) pl nőgyógyász.

A mai napig együtt megyünk sok helyre már csak a társaság miatt is 😉 utálok egyedül várni...

Egyáltalán nem ciki ha anyuddal mész!!!

28/N

2016. dec. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
64%
En 20 eves vagyok, orulok h elvisz. Nincs ebben semmi :D
2016. dec. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%
19 vagyok, fodrásznál több éve nem voltam, de mindig anyukámmal mentem előtte. Nem csak kísért, mindketten levágattuk a hajunkat. Kozmetikusnál egyszer voltam, nem is tudom hány éve, oda is elkísért. Ha orvoshoz kell mennem az azt jelenti hogy nem vagyok túl jól, szóval valaki aki ráér elvisz kocsival. Körmösnél is csak egyszer voltam, oda egyedül mentem. Az 19 évesen volt. Szerintem egyáltalán nem ciki, csak 13 vagy!
2016. dec. 5. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
68%

14 évesen kezdtem el egyedül fodrászhoz és kozmetikushoz járni, körmöshöz nem járok.

15/l

2016. dec. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
63%
Fodrászhoz,kozmetikushoz egy pár éve már egyedül járok. Változó, hogy orvoshoz hogyan megyek. Ha a háziorvoshoz megyek, akkor van,hogy elkísérnek, mert nagyon rosszul vagyok,de ha csak papírokat viszek neki,akkor egyedül. Szakorvosokhoz,kontrollokra szülővel megyek. 18/l
2016. dec. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
69%

15 évesen egyedül mentem fodrászhoz, körmösnél 16 évesen voltam egyedül, oda is egyedül mentem. Kozmetikushoz nem járok.

Orvoshoz többnyire egyedül járok, de nőgyógyászhoz, és vérvételre, akár ciki, akár nem, még 20 évesen is anyukámmal megyek.

2016. dec. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A fodrász nem volt messze így oda már általánosba elmentem egyedül,olyan 5. osztálytól.Orvoshoz teljesen egyedül 14-15 éves koromtól jártam,de már 6.-ban is úgy mentem el,hogy aki elkísért az orvoshoz az szépen kint a váróba megvárt,nem meztelenkedtem volna a szüleim előtt az tuti.Körmöshöz,kozmetikushoz nem járok,körmöshöz általános iskolás ne járjon vagy keresse meg rá a pénzt.A szemöldökön,szőröket meg magam is el tudom otthon végezni.


De mondjuk én 5. osztálytól a 15 km-re lakó mamához is egyedül utaztam be.


Szerintem kozmetikushoz,fodrászhoz és orvoshoz is elmehetsz már egyedül.

2018. okt. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!