Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit rontottam el, miért vált...

Mit rontottam el, miért vált ilyenné a lányom?

Figyelt kérdés

Próbáltam óvni a lányomat minden rossz társaságtól,helytől,embertől.. De most derült ki sok olyan dolog róla ,ami nagyon lesokkolt engem.

Meglopott ,igaz nem nagy összeget vett el,de akkor is. Cigizik, a suliból rendszeresen ellóg ( pár fiúval,lányok közül egyedül csak Ő szokott). Hazudozik ,hogy elmegy x helyre, de közben máshol jár, soha nem ér időben haza.. Hol rontottam el? 15 éves lány. Ezt a magatartásformát nem itthon tanulta biztos ,mert mi soha nem csinálunk semmi olyat,amiket az előbb felsoroltam. Tudnék változtatni rajta még? Félek ,mert rossz példa a 6 éves huga számára..


2016. dec. 30. 21:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
65%
Lehet ellenpélda is egy tékozló gyerek.
2016. dec. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
90%
Valószínűleg így lázad a sok óvás ellen, amit talán túlzásba vittél... Beszélgess vele sokat, mi a problémája, ő mit gondol miért viselkedik így. Keressetek együtt megoldást, de fontos, hogy nyugodt maradj végig. Kompromisszumot kell kötnetek, szépen apránként megváltozhatnak a dolgok
2016. dec. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
23%
Majd ne lepodj meg ha egyszer terhesen megy majd haza a lofralasokbol...mert ezek a mai fiatalok tudatlanok,felelotlenek.es nagyon butak is.
2016. dec. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
23%

Lopás, cigi, iskolából lógás. Ez már külön-külön is túlmegy minden határon. Nemhogy együtt. Jól elnáspángolnám a kisasszonyt. Mint a fiamat lógásért. Azóta nem csinálja.


37 / F

2016. dec. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
62%
Szokás mondani h a valódi énünket nem lehet megváltoztatni evvel születtünk. Egyébként meg gondolom minden fas.zságot megtiltottatok neki aztán tele lett a pohár és eltört.
2016. dec. 30. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
86%

14-15 evesen voltam ilyen. Kikerultem kozepiskolaba es azt hittem nagylany vagyok. Csavargas, logas,cigi. Aztan ev vegen az osztalyfonokom megbuktatott. Pótvizsgán a sok bukott kozott szegyenkezve esett le hogy en mit keresek itt. Ott dontottem h valtoztatok.

Hiaba tiltottak, beszeltekvelem a szuleim sajnos hulye es vak voltam eddig a pontig....

Ket diplomas tisztesseges felnott/csaladanya lett belolem. Igy utolag is azt gondolom h az a kisiklas nem a szuleim hibaja volt hanem egyedul az enyem.

2016. dec. 31. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
22%
Nem a te hibád. Sokan ilyenek ennyi idősen. Vigyázz az értékeidre hogy ne lopjon többet. A cigizést majd megbánja amikor pár év múlva tüdőrákos lesz. Az iskolából mennyit lóg? Pár óra még belefér, de ha rendszeresen csinálja akkor komoly bajba kerülhet.
2016. dec. 31. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
90%
Én is ilyen voltam, de azért mindig tudtam hol a határ a bulikban, pont azért, mert egyébként rendesen neveltek. Viszont annak köszönhetően, hogy fiatalon jól kibuliztam magam, főiskola mellett már nem is vonzottak az ilyen dolgok, elkezdtem suli mellett dolgozni, azóta a második diplomámat csinálom, dolgozom és most 27 évesen férjnél vagyok és kisbabát várunk. Ezt csak azért írom, hogy attól, hogy kamaszkorban valaki kicsit lázad, vagy sokat bulizik, attól még nincs elrontva :)
2016. dec. 31. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
53%

14-15 évesen én is ilyen idióta voltam bár lopni nem loptam viszont én még gyakran kiszöktem éjszaka közepén buluzni is... 17 évesen teherbe is estem úgy hogy a szüleim azt sem tudták hogy nemi életet élek. ja és persze telerakattam magam piercingekkel kis híján tetoválással is. Hát akkor nem vállaltam a babát. Annyira éretlen voltam hogy nem is volt rám az sem nagy hatással. Meg voltam róla győződve hogy velem minden oké csak a világ egy nagy kalap lócitrom...

Én is csak azt tudom mondani hogy egy percig sem érzem hogy a szüleim hibája lenne. Fogalmam sincs minek a hatására tettem ezeket. Talán a közösség ahol vagány volt lógni meg cigizni meg bulizni... passz.


Aztán 19 évesen találkoztam a férjemmel. Lediplomáztam, van egy közös vállalkozásunk hitel mentes nagy házunk és két gyönyörű kislányunk és még két babát tervezünk a jövőben...

Amióta ismerem nem dohányzok mert ő nem engedte. 5 évvel idősebb nálam és mikor találkoztunk elég határozott elképzelései voltak és ha vele akartam maradni akkor nem volt kecmec a cigivel. :)

A tanulmányaim során viszont én mindig nagyon jól teljesítettem. A lógásaim ellenére is kitűnő voltam mindig, versenyekre járattak és két 90%-on felüli emeltszintű érettségit is csináltam.


Vagyis attól még hogy most lökött még nincs minden veszve.

2016. dec. 31. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
86%
Ezt pontosan azért csinálja, mert mindentől megóvod. Határokat kéne felállítani, nem pedig mindentől eltiltani. Ha időnkent elmehetne ide-oda, barátaival, stb. akkor nem hazudna, meg nem csinálna ilyeneket. Ha eltiltod szinte mindentől, mert megakarod óvni azzal csak azt éred el, hogyegy idő után megunja es
2016. dec. 31. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!