Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Normális, hogy a 17 éves...

Normális, hogy a 17 éves fiam, ilyen keveset alszik?

Figyelt kérdés

Egész héten dolgozott, volt, hogy 3negyed 5kor kelt, de volt olyan is, hogy fél 4kor. Igaz, hogy csak 4-6 órákat dolgozik, de a pincérkedés elég fárasztó tud lenni.

És minden este elment a haverjaival beülni valahová. Igaz 9-re mindig haza jött, de mire ágyba került volt már 10-fél11. Amit meg végképp nem értek, hogy ugye a szilveszteri éjszakából 5-re ért haza, de már fél 10kor fent volt, és ezt mind úgy, hogy előző nap fél 4kor kelt.



2017. jan. 1. 10:51
 1/9 anonim ***** válasza:
97%

Ebben a korban teljesen normális.

Sokkal jobban bírják az éjszakázást a fiatalok.

Majd ha felnő és felnőtt életvitelt fog folytatni, netán családja lesz, akkor majd többre értékeli a pihenést, mint most.

2017. jan. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%
Normális, mert így csinálják, de ettől még nem egészséges.
2017. jan. 1. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
22%
A speed vagy az eki csodákra képes.
2017. jan. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
89%

Elsősorban simán lehet attól, hogy erre állt be a rendszere. Nyilvánvalóan ehhez koffein és/vagy nikotinra van szüksége az embernek, hogy kibírhassa.

Ami viszont nem kizárandó tény, ahogy az előző válaszoló is írta, hogy amfetamin vagy metamfetamin származékok okozhatnak ilyen állapotot, hogy alvás nélkül nem fárad el az ember.

Ilyen szerek a speed(spuri), mdma(eki), meth kristály, és egy sor dizájner tartalmazhatja.

Ha ez csak most szilveszterkor fordult elő, én nem esnék neki a srácnak, de ha ez már nem az első eset, és többször előfordult, akkor lehet valami. Nézd meg, hogy tágak-e a pupillái amikor hazaér, milyen a tekintete ("üveges"-e), a buli utáni napokban szintén rossz szokott lenni az alvásritmus, idegesség/stressz jellemző, illetve depresszió szerű állapot (a visszaesett szerotonin és dopamin szint miatt).

Végső soron persze csak egy drogteszt bizonyíthatná be teljességgel az aggodalmadat, de ezt nem ajánlom, inkább próbálj vele beszélni.

2017. jan. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
53%
világért nem akarok beszólni de 17 évesen miért dolgozik kibukott még gimiből v mi? (am énse alszok többet)
2017. jan. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Hát én abban biztos vagyok, hogy a fiam nem drogozik. Meg se fordult a fejemben, hogy azért aludna keveset. Én valami lelki eredetű dologra gondolok.

Egyébként suli mellett dolgozik.

2017. jan. 2. 10:15
 7/9 anonim válasza:

A 4. válaszoló vagyok.

Ha nem is gyanakodsz drogra, az jó, csak valamiért nekem (is) úgy jött le a kérdésedből, mintha arra gondolnál.

Úgy sejtem, hogy az édesanyja vagy. Most én a saját tapasztalatomat tudom leírni: 17 éves kamasz fiúnak ott az iskola, neki még a munka is, csajok, barátok, ezernyi forrása lehet annak, hogy valamilyen gondja van ami lelki eredetű.

Fizikai eredetű lehet, a nem megfelelő táplálkozás, a kellemes fizikai fáradtság hiánya, vitaminhiány, vagy valamilyen most végbemenő hormonális változás is.

Annyit elárulok, hogy egy ilyen korú srác utoljára akar az anyjával beszélni a problémáiról, de ettől függetlenül egy próbát megérhet.

Nekem is volt ilyen problémám ebben a koromban, de a megfelelő étkezés, vitaminok, a kondi (hogy kifáradjak) helyre tett, illetve figyeltem arra, hogy délután már koffeint ne vigyek be, így este 10-11-re úgy elfáradtam, hogy alig várhassam, hogy aludjak.

Ha ezek esetleg nem segítenének, van egy sor gyógynövény melyek segítik a relaxációt, és a pihentető alvást: [link]

Olcsónak nem nevezném, de hatásos. Viszont ezek nagy részét külön is meglehet vásárolni, és teában kifőzve lefekvés előtt segítik az alvást.

Remélem tudtam segíteni.

2017. jan. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A fiam azt mondja, hogy ő kifejezetten szeret munkába járni, azt is mondta, hogy könnyebben fel tud kell, mint mikor iskolába megye, pedig akkor még később is szokott kelni. Azt szokta nekem mondani, hogy ő nem szeret hosszú ideig itthon lenni, mert nem tudja magát mivel elfoglalni. Ezért is ment az egész héten dolgozni.
2017. jan. 2. 14:00
 9/9 anonim válasza:
Normális! Én is fel keltem ma 4 - kor, és pihentetően aludtam. Az nem normális ha csak 5 órát alszik kb. 1 nap, vaga annyit se.
2017. ápr. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!