Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Tinik! Ti mennyi zsebpénzt...

Tinik! Ti mennyi zsebpénzt kaptok egy hónapra?

Figyelt kérdés
Uzsonnapénzt leszámítva.

2017. jan. 3. 22:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
82%

15 évesen (középiskola kezdetén) kezdtek el nekem konkrétan zsebpénzt adni. Havi 12 ezer ft-ot (a családit), ebből kellett vennem a bérletem, plusz elkölthettem amire akartam pl mozi, meki. Később nem volt konkrét havi zsebpénzem, ha kértem adtak.

21N

2017. jan. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
73%
Én 20 ezer forintot kapok havonta, de mellette meg csurran cseppen... 😃 Ha megyek valahova, mozi vagy hasonlók akkor kapok 3-4 ezer ft-t.
2017. jan. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
82%
Mindig anyagi helyzetunktol fuggot. Volt h csak uzsira meg 3000et egesz hetvegere (falu szval eleg volt) ha jol alltunk akkor kaptam pènt neha vasarolgatni. Varosba menni stb..
2017. jan. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
89%
Semennyit
2017. jan. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
92%

Számolj hozzá inflációt, de:


'97-ben mikor elsős lettem kaptam az első zsebpénzem. Heti 100 forintot. 500 forint volt egy matchbox kisautó, azokra gyűjtögettem mindig. Ennyi idősen hasznos megtanulni a pénz értékét, és a félretétel vs elköltés (nyalóka) velejáróit. Ehhez nem kell sok pénz. Emlékszem mennyire büszke voltam, mikor összespóroltam 1000 forintot.


Alsó végére havi 1000 forintot kaptam az ezredforduló környékén. Fontos megjegyezni, hogy ez már havi, nem heti fix pénz, azaz jobban kell beosztani. Majd felsőben már 2000-et, 2003 körül. Gimibe 2005-ben mentem, és emlékszem, hogy ott emelték a szüleim 5 ezerre.


Egyetemre menet 2009-ben anyám odajött hozzám, és közölte, hogy tanuljak meg a pénzzel bánni, az otthon étkezésen, és lakhatáson kívül mindent próbáljak magam állni, így a saját nyaralásokat, síelést is, ehhez adott havonta 70 ezer forintot. Ez is hasznos tanulópénz volt. Mert ugyan soknak tűnik 70 ezer havonta, főleg 5 ezerről felemelve, de ebből ki kell spórolnom a havi kiadásaimon (30-40 ezer menzára (kínaira :D ), tanszerre, könyvekre, bérletre, telefonszámlára, mozira, ruhára, stb.) kívül 150 ezret a síelésekre és még egyszer legalább ennyit a nyaralásokra. Ha extra dolgokat akartam, számítógép, laptop, telefon, tablet, jogsi, dolgoznom kellett.


Szerintem szüleim jól csinálták.

2017. jan. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
A szüleim csak akkor adnak pénzt ha kérek tőlük.
2017. jan. 4. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
94%
Én anno semmit nem kaptam. Konkrétan tamponra úgy kellett pénzért kuncsorognom anyámnál. Kínaiból (!) nem kaptam ruhát, ha véletlenül vett a piacról farmert hónapokig hajtotta h ő vett farmert. Mostmár felnőttem, nagyon rossz emlèkeim vannak a tinikoromból főleg ezek miatt, mert a gimibe folyton kinéztek. Mostmár h a magam ura vagyok nincs ilyen gondom. Ja és anyám azt hiszi h ő mintaanya :) ne értsétek félre nem minden a pénz de azért alap dolgokért ne kelljen már könyörögnie egy gyereknek sem! Szóval a lényeg ki vagyok akadva h ennyi pénzt kapnak/kaptak más gyerekek! Én meg... na mind1. De az 100 % h az én kisfiamnak ilyen gondja a büdös életbe nem lesz mert nem teszem ki annak aminek engem tett ki anyám! Bocsi a kirohanásért de olyan jól esett kiírni magamból!
2017. jan. 4. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
93%

5000 ft, de bőven elég nekem. Ha el is megy, könyvre, hasznos dologra., de ez ritka.

Ruhátvagy ilyet 'soron' kívül fizetik. Ha többet kapok, felre rakom.

2017. jan. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
95%
0 ft
2017. jan. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Én 10 ezret.

Ha megyek valahova adnak pluszba.

2017. jan. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!