Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mennyi zsebpénzt kapjon ez...

Mennyi zsebpénzt kapjon ez esetben a gyerek és milyen gyakran?

Figyelt kérdés

14 éves lányról van szó. A szülők fizetik a kaját, a szükséges ruhadarabokat, az iskolát, szükséges kozmetikumokat (sampon, tusfürdő, testápoló, fogkrém stb.).

A gyereknek a zsebpénzéből kéne fizetnie, ha például van elég ruhája, de ő kinézett egy pólót ès nagyon meg akarja venni, a nem létfontosságú kozmetikumokat (smink, parfüm, körömlakk), ha géllakkot akar csináltatni körmösnél akkor azt is, az ékszereket amiket szeretne, női kistáska, telefontok stb.

A gyerek jó, de nem kitűnő tanuló.

Ha besegít a házimunkában, elmosogat, letörölget, porszívózik, lemegy vásárolni vagy kitereget akkor adnátok plusz pénzt? Ha igen, mennyit?


A leírtak alapján mennyi zsebpénzt adnátok? Hetente vagy havonta?


Jelenleg nem kapok zsebpénzt, ami van az onnan van hogy a nagyszüleimtől pénzt szoktam kapni szülinapomra vagy karácsonykor mert nem tudják, mit vegyenek nekem meg ha anya ad pénzt, amikor lemegyek a boltba, akkor nálam maradhat a visszajáró. Most gondolkozunk a rendszeres zsebpénz dolgon és érdekelne másoknak a véleménye, tapasztalata.


2016. okt. 15. 13:45
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem hogy a szülő akkor ad pénzt büféte, ha nem tudott pakolni a gyereknek kaját, egyébként az is zsebpénz, ha a szülő csomagolt ennivalót, de a gyerek szeretne venni csokit vagy topjoyt vagy bármit.
2016. okt. 15. 13:48
 2/22 anonim ***** válasza:
71%

A szülők mennyit keresnek havonta hány gyereket nevelnek? Mert minimálbérből pl heti 1000-1200 Ft is megterhelő lehet a szülő számára.

Telefonszámlát ki állja?

2016. okt. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
41%

A házimunkáért plusz pénzt nem adok..... és ha az agyadban felmerült, h plusz pénzért elmosogatsz, porszívózol, stb... akkor szégyelld el magad.

magyarul mondva kozmetikumtól kezdve mindent megvesznek neked, gyakorlatilag "szórakozásra" kell a pénz...

Én heti 1000 ft-t adnék, abból tudnál is spórolni.

2016. okt. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
29%
Nyilván a szülők keresetétől függ. A reális 4-5000 ft lenne.
2016. okt. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 piroska és a farkas ***** válasza:
38%
Házimunkáért zsebpénzt semmiképpen sem adnék. Az "amiket nagyon szeretne" dolgok közül néhányat kérhetne szülinapra, névnapra, karácsonyra is, legfeljebb várnia kéne rá. Szerintem teljesen rendben van az is, hogy otthonról vitt ennivaló mellett nincs mindennap büfézés, és ezt akkor is igy gondolnám, ha milliomos lennék. KIcsit elkenődtem most a kérdést olvasva, hogy a vágyott dolgok kimerülnek akülsőségekben, mint smink és társaik, és nincs plközte az, hogy könyv... Mindenesetre adnék zsebpénzt, szerintem kb havonta max 2-3 ezer forintot. lehet, h én szigorúbb felfogású vagyok ezen a téren, de egyszer hallottam egy anyukát aki azért akart rábeszélni egykb 4 évesnek kinéző kislányt egy kabátra, mert " ezt vegyöük meg neked, mertez TRENDI". A 4 évesnek. nem mondom, hogy nem lehet a szükségesnél több ruha, meg igy megúgy,de ha van elég, és nyilván javarásze közösen vagy a 14 éves gyerek által választott, akkor ez nem olyan dolog-mármint a zsebpénz erre - amit szülőként én úgy érzek, h jaj szegény gyerekemnek biztositani kell , merthopp,mostjött ki azúj H and M kollekcio, és jajmilesz.
2016. okt. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
62%
Én korodbeliként nem kapok zsebpénzt. Szüleim ezeket fizetik : kaja, ruhák, bérlet, könyv (nemcsak iskolai), külön órák, néha mozi vagy pizza barátokkal. Drágább dolgokat ünnepekre lehet kérni, de nem 100 %, hogy megkapom. Átlag felletti a keresetük, de nem vesznek meg mindent, amit a számon kiejtek. Jól is teszik sok követelőző gyereket elnézve. Pénzt is ünnepekre kapok. Házimunka alap itthon, családi közösségben, ezért nem jár pénz. Viccnek is rossz. Ha több pénzt szeretnék, akkor jól kell tanulnom ösztöndíjért. Amúgyis a tanulás a gyerek munkája.
2016. okt. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
86%
Házimunkáért nem adok plusz pénzt, annak természetesnek kell lennie hogy a család tagja, neki is megvannak a feladatai mint bárki másnak. 14 évesenek még felesleges a smink, a gél lakk, kapsz büfépénzt is, így én havi 5 ezret adnék, és évenként emelném 2 ezerrel. Vagyis mi így csináljuk.
2016. okt. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Egyedüli gyerek vagyok. Anyukámmal élek, anyának rendesen van fizetése, nem kevés de azért nem is olyan nagyon sok hogy luxus körülmények között éljünk.


Igen, a könyvet kifelejtettem, de olvasni is szoktam és szeretek is. De leginkább könyvtárba járok, ami ugye ingyenes.


Nem azért kérdeztem hogy a házimunkáért járna-e pénz, mert akarok hanem azért, mert tudom hogy valahol jár valahol nem és kíváncsi voltam.

2016. okt. 15. 15:56
 9/22 A kérdező kommentje:
Géllakkozni pedig nagyon ritkán szoktam, évente kétszer-háromszor maximum.
2016. okt. 15. 15:57
 10/22 anonim ***** válasza:
64%

1. Nem a munkájára adnék pluszpénzt, mert nem azt akarom, hogy a pénzért segítsen, hanem azért mert segíteni szeretne


2. Nem tartom fairnek, hogy egy 14 éves gyerek a saját pénzéből vegyen parfümöt, kistáskát vagy éppen ruhát. Ha nagyon tetszik neki valami, megvenném névnapra, szülinapra, mikulásra, húsvétra, karácsonyra, stb. vagy kapna valamit ha jók az évvégi jegyei.


3. A gyerek részéről túlzásnak tartom a sminket és géllakkot, nemhogy a saját pénzéből, de sehogy se engedném.


Mindezt összevetve én 14 éves koromban kb. 10.000 ft-ot kaptam havonta, de akkor ez sok pénz volt. Ma nekem vannak kisgyerekeim, de még nem ez a korosztály. Én őszintén szólva - a saját pénztárcámhoz mérten - adnék, de nem a fent leírt dolgokra, hanem arra, hogy tudjon magának venni enni inni ha kedve van, el tudjon menni meginni egy forrócsokit a barátnőkkel vagy épp el tudjon menni színházba, moziba, ahova kedve van. Illetve hogy a hobbijára vagy érdeklődési körére legyen pénz.


Ha ruhát, parfümöt szeretne megvenném neki.

2016. okt. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!