Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Velem miért szigorúbbak a...

Velem miért szigorúbbak a szüleim, mint testvéremmel?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy tesómat(lány 13 éves cigizik, és bukásra áll minden lehetséges tantárgyból) elengedig nemzeti rock hétvégére, míg engem nem engednek el moziba a barátaimmal mert megkaptam életem első hármasát énekből :$?
2010. máj. 8. 19:38
 1/7 anonim válasza:
89%
Mindig szigorúbbak az egyik gyerekkel, mint a másikkal. Gondolom Téged jobban meg tudnak "fogni", Te vagy a tisztességesebb.
2010. máj. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
89%

Lehet, hogy a tesód neveléséről már lemondtak, és csak te maradtál. Mondhatnám úgy is, hogy téged szeretnek jobban, de ez sovány vigasz.

Mondd meg nekik, hogy mit érzel, biztos engednek egy kicsit.

2010. máj. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%

Azért, mert számukra tesód már lehetetlen eset. Te vagy az akire számítenak, akinek lesz komolyabb jövője, egyszerűen csak nem akarják hagyni hogy elkallódj. Ha idősebb vagy tesódnál, akkor ez így tényleg furcsa, hogy nincs szabadságod, de ezzel együtt kell élned.. Azért ha zavar, említsd meg a szüleidnek, vagy kérdezz rá.

Néz jó szemszögből, te fontosabb vagy számkura és nincs idejük a tesód hülyeségeire!:)

2010. máj. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%
ez nálunk fordítva van. :D én vagyok az idősebb. cigizek és lehet bukni is fogok, de mégis oda megyek ahova akarok. a hugom a jógyerek.:D mikor anniy idős voltam mint ő akkoris mehettem mindenhova, de ő nem mehet. nemtudom miért. de mindig rosszabb első gyereknek lenni. mert a2.at valahogy jobban szeretik. kivéve a nagymamák, mert ők az elsőt :)
2010. máj. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem szeretik a második gyereket jobban, mint az elsőt! És elsőnek jobb lenni, mint másodiknak. Gondolj bele, ha egy gyerek van, akkor minden figyelmet csak az az egy kap meg. Ha megérkezik a második, akkor a másodikkal már nem tudnak annyit foglalkozni picinek, mert ott van az első is akivel foglalkozni kell, igaz, onnantól az elsőre se lesz annyi figyelem, mint addig, de összességébe véve az első több figyelmet kap.
2010. máj. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg tőlük! Komolyan. Állj eléjük egy ilyen eset után és nyugodtan, higgadtan vázold fel, hogy a tesód nem csinál - már bocsánat - sz@rt se, te pedig igyekszel a lehető legtöbbet kihozni magadból, neki mégis mindent lehet, neked meg semmit. Mondd el, hogy ezt igazságtalannak véled. De ne lovald bele magad, ne legyen a dologból "hiszti", mert azzal BIZTOS, hogy sehova nem jutsz.
2010. máj. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sztem nem kéne beszélned velük. Csak ha tényleg úgy érzed. Lehet, h a tesódat azért nem nevelik, mert reménytelen eset, rajtad viszont lehet javítani, már ha kell. Az én apummal is sokkal szigorúbbak voltak, mint a hugával. És mi lett a vége? Apa egy tisztességes, jól nevelt humoros ember lett, aki ért a gyerek neveléshez, a tesója pedig börtönben csücsül lopásért.
2010. máj. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!