Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Szeretek rendet rakni. Ez...

Szeretek rendet rakni. Ez normális? Mihez kezdjek a rendetlen testvéremmel?

Figyelt kérdés

Szeretek elpakolni, törölgetni. Olyan megnyugtató xD Van mikor közbe tévézek, zenét hallgatok.

Egyébként, ez mostanában kezdődött. Már nagy rumli volt a szobában, a kistesóm (egy szobában vagyok vele) morzsázott a földre. Én rászóltam, hogy szedje majd össze. Erre csak simán rávágta, hogy nem. (bunkó stílusban) Egy kicsit felment a vérnyomásom, mert normális hangnemben beszéltem hozzá. Megkértem még egyszer, kicsit erősebben. Erre átjött apám, hogy mit képzelek, rászólok, hogy ne morzsázzon amikor én olyan igénytelen vagyok, hogy rendet sem rakok?!

Meg akartam mutatni, hogy de.. igenis rendet rakok! És tudok tartani. (Általában a rend megmaradna, ha a kistesóm nem pakolna folyton széjjel)

Sokszor olyan wtf fejet vágnak, amikor elkezdek takarítani, törölgetni. Mondták, hogy agyamra ment már a takarítás.. meg, hogy folyamatosan rászólok a tesómra. Baj ha nekem nem tetszik, hogy a koszos ruhák fetrengenek a földön, kajamaradék.. stb.?! Most már nem szólhatnak be, ha rá merek szólni a drága tesókámra, ha morzsázni mer. Egyébként nagyon kiborít, van, hogy a taknyos zsepit, kaja maradékot csak leteszi az asztalra.. mindent csak ledob, és szót sem fogad nekem. (5 éves)

Sajnos külön szobára nincs mód.


2011. okt. 12. 19:09
 1/6 A kérdező kommentje:
Bocsi, ha szarul fogalmaztam. és 14/L :)
2011. okt. 12. 19:11
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem lassíts egy kicsit a tempón. Nyugodj bele, hogy 5 évesen te is olyan voltál, ha nem rosszabb. Kérdezd csak meg a szüleid. Amúgy meg egyszerű, azon a részen ahol a te ágyad van rendet tartasz, ahol a tesódé ott meg úgy lesz ahogy ő hagyja.

19L

2011. okt. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
emeletes ágyunk van :/
2011. okt. 12. 19:42
 4/6 anonim ***** válasza:
Mondjuk azért egy 5 éves még elég kicsi, de megérti, amit kérsz tőle. Tudja nagyon jól, h nem kéne rumliznia, mégis megteszi. Esetleg a szüleitek nem nevelték a rendszeretetre. Kedvesen beszélj vele mindig! Te már nagy vagy, légy te az okos.. Próbálj meg vele játékosan összepakolni. (pl ki szed össze több szemetet a szobában) Próbáld meg megjutalmazni, ha rendet rakott. Dicsérd meg! Esetleg a verseny menjen cukorkára. Aki nyer, az kapja meg.. (ja és hagyd nyerni) :)
2011. okt. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi, ez jó ötlet :)
2011. okt. 12. 19:51
 6/6 anonim válasza:
100%
En 13 eves vagyok en is szeretem a rendet de csak mertekkel.Van egy 5 eves kishugom aki folyton csak rendetlenseget csinal.Edesanyam szerint en sem voltam kulonb.Hagyjad a testveredet,mert ha mondod azert sem fog rad hallgatni(tapasztalat)
2013. máj. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!