Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 19 éves vagyok és jelenleg...

19 éves vagyok és jelenleg 1hónapos terhes. A baba apukája nem rajong a hírért de még nem tudja mit akar ő amúgy ő 21 éves! Apukámmal élek és két testvéremmel. Mit javasolnátok nekem? Megtartsam vagy vetessem el?

Figyelt kérdés
2008. dec. 12. 08:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
ebből megint egy vita fórum kerekedik.neked kell eldönteni hogy valójában mit is szeretnél!tanácsokat fogsz kapni,legtöbb esetben hogy ne vetesd el vagy pedig add örökbe de ez a te döntésed lesz!kevesen fogják azt mondani hogy vetesd el.én nem adok tanácsot mert lehurrognának de nézz magadba és tudni fogod a jó döntést.
2008. dec. 12. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Attol függ,milyen a hàttered.

A csalàdod mennyire tàmogatna ebben`?

ma màr nem feltétlenül szükséges az apa egy gyerek felneveléséhez,viszont az anyànak akkor nagyon erösnek kell lennie,jo hàttérnek stb.

Nem feltétlenül a pénzre gondolok,hisz hasznàltan sokmindenhez fillörekért hozzà jutsz,de a biztos lakàsnak megkell lennie.

Nehogy az legyen,hogy magtartod,apukàd meg valamikor dühbe gurul és gyerekestöl elzavar a semmibe.

Tehàt az apukàdnak nagyon biztosra kell tàmogatnia téged.

Nem vagy màr kislàny,feltudnàd nevelni a babàt,de eleinte nagyon nehéz lesz.

Én is 19 évesen terhes voltam,a baràtom akaratàra elvetettem,nagyon fàjt az biztos .

Làm most 21 vagyok,ujra terhes,és megtartottuk(ugyanaz az apa)

Az én helyzetemben butasàg volt az elsöt elvetetni,mert utàna a pàrom ràjött,csak jo lenne ha itt lenne,de ami megtörtént az megtörtönt.

Ne hamarkodd el a döntést 2 nap alatt,mert megbànod.

Gondolkodj el,mi az ami pozitiv ,mi ami negativ,a te szemszögedböl.

A pàrod fiatal még hogy apa legyen,de ha akarnà még beleférne.

Persze nem szabad a babàt ràeröltetni.

HA nem akarja,de te igen,tudnod kell,hogy nem eröszakoskodhatsz rajta évek mulva is,hogy ö az apa,muszàly érdeklödést mutatnia stb.

Hibàs ö is hogy "besikerült",de ö még most az elejön kijelentette,,hogy nem akarja,szoval ha tervezed a babàt,ugy tervezd,hogy apa nélkül.

Aztàn ha meg is tartod,lehet késöbb tàmogatni fog,lehet feléd se fog jàrni,azt màr csak ö tudja,szerintem szivedre és eszedre is halgass!

Meg azért kérd ki apukàd tanàcsàt is!

Lehet neki van egy hatàrozott véleménye,amibe neked belekellesz nyugodni.

Nagykoru vagy,de ha nincs sajàt munkahelyed,lakàsod,akkor én apukàddal ülnék le elöször.

Sok sikert!

2008. dec. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Csatlakozom az előttem szólóhoz,hogy ebből vitafórum lesz.

Azt még mindig nem értem,miért nem meritek felvállalni a döntéseteket.Mi nem dönthetünk helyetted,ne hárítsd ránk.Okos,értelmes nagylány vagy,pörgesd előre mi várható ha megtartod,ill ha nem tartod,és MERJ dönteni!!!

A döntésedet pedig viseld emelt fővel,és ne lelkiismeretfurdalással!!

Mi nem ismerünk,nem tudjuk milyen helyzetben élsz.

Sok sikert,és biztos hogy jól és helyesen döntesz!

2008. dec. 12. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
33%

Szia

Nagyon sok ilyen kérdés hangzott már itt el, olvass el belőlük egy párat.

Azzal a kijelentéssel (2. válaszoló) nem értek egyet, hogy nem kell apa a gyerek felneveléséhez. Nagyon is hogy kell, de ez pszichológia és abba most ne menjünk bele.

Neked és a párodnak kell eldönteni, senki nem dönthet helyetted. Én is csak azt tudom tanácsolni, hogy gondoljátok ketten végig, hogy mi szól a baba megtartása mellett és ellen. Beszéljetek a szülőkkel, hogy ha megtartjátok, akkor ők tudnak e és miben nektek segíteni.

Kívánom, hogy döntsetek úgy hogy mind a kettőtöknek jó legyen


Sok sikert

2008. dec. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ketten beszéljék meg?

Most irta,hogy a fiu nem nagyon örül.

És szülökkel?

Édesapjàval él.

Nagyon fontos az apa?

Ma màr rengeteg egyedülàllo anya él kiegyensulyzott életet gyermekével.

Nem biztos hogy rossz hatàssal van a gyerekre ha nincs apa.

Sok esetben még jobb is(agressszi,alkohol stb)

Nem azt irtam,hogy nem kell apa a gyereknek.

Azt irtam NEM FELTÉTLENÜL SZÜKSÉGES.

Miért kelene a lànynak a fiura eröltetni a babàt,ha a fiu még nem akarja??????????

És ki mondta hogy késöbb,ha meg is tartja a babàt,és a fiu nem is érdeklödik,de nem -e fog egy màsik értelmes férfit a késöbbiekben talàlni?

Nem zàrhato ki..

Én csak azt akartam megerösiteni,hogy ha a làny nagyon akarja a babàt,ne az legyen az elsö szempont,hogy a fiu mit akar,hanem hogy a szülö mennyire tud segiteni.

hIàba a fiu nem akaràsa,ha a làny meg mindenképp szeretnö,ésa làny apja mindenben tàmogatja,vagy forditva...

2008. dec. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha a lány annyira szeretné a babát, akkor nem tette volna fel a kérdést, hogy megtartsa-e???

És ez igenis, hogy a két fiatal dolga, nekik kell közösen döntést hozni!! És a szülőknek, ott vannak a fiú szülei is és a lány apja. Egy baba nem csak a nőé, a férfinak is ugyanannyi joga és kötelessége van.

2008. dec. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

szia!Én is pont ilyen cipőben voltam 19 éves vagyok a párom 21 és terhes lettem az én párom sem rajongott érte hogy megtartsuk,de végül megtartottuk és azóta le sem lehet vakarni a pocimról annyit puszilgatja a kisfiacskáját:)

Én is süleimmel és 2 tesómmal élek együtt de semmi gond...én akartam és meg is oldottam a dolgot:)

28hetes vagyok most és már várom a kisfiamat!

ha gondolod felvehetnénk a kapcsolatot email címem: zagyi17@freemail.hu ha gondolod írj nyugodtan

2008. dec. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem vetesd el. De előtte beszélj a dokiddal, édesapáddal, és az apukával. Szerintem akkor szép babát vállalni, ha kettőtök KÖZÖS vágya, döntése. Eröltetni a babát olyannak aki nem örül neki..HÁÁT..Egyedül nevelni szerintem nagyon nehéz. A gyermeknek édesanya és édesapa is kell, persze most az ideális helyzetről beszélek. Nyílván, ha 30 vagy 35 éves lennél, akkor azt tanácsolnám, hoy tartsd meg. De még nagyon fiatal vagy... Ha nem dolgozol csak suliba jársz 25.000Ft GYES-t kapsz..
2008. dec. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!