Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők! Néz a gyereketek...

Szülők! Néz a gyereketek horror filmet? Engeditek?

Figyelt kérdés
sikoly? fűrész?

2017. febr. 28. 20:03
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Mennyi idős gyerekre gondolsz?
2017. febr. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
14 alatt
2017. febr. 28. 20:18
 3/19 anonim ***** válasza:
88%
néz mindent de én olyankor elkerülöm mert enyhén szólva nem bírom a horrort egyszer néztem meg egy filmet (démonok között) s utána hetekig alig tudtam aludni.
2017. febr. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
92%
Bocs,nem szülő vagyok,21 éves lány. Csak ideírnám a tapasztalatomat... Amikor én 12-3 éves voltam voltak esetek hogy a szülinapi bulikon összeültünk és ugye főleg a fiúk unszolására megnéztünk egy-két horrort. Habár tudtommal a szülők nem engedték senkinek,megtalálták a módját. Szerintem tiltani felesleges,viszont oda kell figyelni hogy mit néz. Amit leírtál,,pl a Sikoly,az egyáltalán nem vészes,szinte alig van benne hentelős jelenet,nem hiszem hogy baj lenne belőle. Viszont vannak filmek amik mondjuk nekem kiskoromban komoly traumát okoztak,pl a Kör,a Szem. Az azért jobb ha elkerüli.Az ilyen pszicho horror elég durva tud lenni egy naív fiatal léleknek.Ne adj isten valami durva beteg filmre rászaladjon...ami még felnőtt korban is megráz.
2017. febr. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
55%
Nem fogom engedni neki, gondolom ha érdekli akkor titokban úgyis fog nézni ilyesmit.
2017. febr. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Nem.
2017. febr. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
48%
Természetesen nem.
2017. febr. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
10 éves koromtól nem szóltak bele, hogy milyen filmet nézek. Eleinte akkor néztem a barátnőimmel horrort, mikor a szüleim nem voltak otthon. Aztán rájöttem, hogy nekik mindegy. Mióta az eszemet tudom Helyszínelőket néztem a szüleimmel együtt, egy horror se tudott soha megijeszteni (azóta se) Egészséges lelkű felnőtt lettem ;)
2017. márc. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

A horrorfilmek nem jók, abszolút nem ihesztőek vagy megdöbbentőek és most finoman fejeztem ki magam.

9 éves koromban rátaláltam az Investigetion Discovery-re, onnantól kezdve a legtöbbször ezt néztem. Mostanában leszoktam róla, mert régebben voltak érdekes/megdöbbentő gyilkosságok, de mostanában szinte az összes műsor szerelmmi gyilkosságokról szól, meg arról, hogy Gazdagéknál megölték a papát a vagyonáért, és ezek őszintén szólva nem nagyon érdekelnek... már csak egy-két jó műsor van. Inkább nézem a LifeNetwork-ön a Relytélyes diagnózist meg az Amiről a Vészhelyzetben sem beszélneket, a TLC-n a Mi a diagnózis?-t (meg pár hónapja ment ott a Bizarr testek, az is jó volt), az Investigetion Discovery-n a Majdnem megúsztamot, ezeken kívül meg a Gyilkos elméket, Mentalistát Dr. Csontot, Gyilkos ügyeket.

Szóval mindig is az ilyen "gore" dolgok érdekeltek. Anya régebben elkapcsoltatta velem, amikor valami brutálisabb ment, de már eléggé hozzászokott :D A kérdésedre válaszolva: nézek néha horror filmeket is, pl. Legutóbb a Sikoly 4-et láttam, ami elvileg 18-as karikás, a 13 év alatti tesóm is nézte, de őt sem hatotta meg, merthogy valami nagyon béna volt.A horrorfilmeket egyszerűen nem lehet komolyan venni, mert szörnyen nevetségesek. Láttam már egy párat, de mindnél úgy éreztem, hogy valami ratyi horrorfilm-paródiának mehetne el max. Legfeljebb 8 év alatti gyereket kéne tiltani a horrorfilmektől, mert max. addig a korig számít ijesztőnek, utána már csak röhögni lehet rajtuk.

2017. márc. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem szülő vagyok, hanem 16 éves lány.

11 éves korom óta egyedül jártam haza a suliból, hazaértem kb. 2-re és 5-ig egyedül voltam, szóval ha akartam volna megnézhettem volna néhány horrort. De nem érdekelt különösebben, sőt most sem érdekel.

Anyukám úgy-ahogy figyelt a korhatárokra, de simán megnézhettem felnőtteknek szóló filmet is. Azért biztos nem engedte volna meg nyíltan, hogy horrort nézzek, főleg mert ő még attól is iszonyodik, ha valaki véletlenül elvágja az ujját.

Apukám viszont úgy kezeli a korhatárokat, mintha kőbe vésett szent számok lennének. Ő biztosan kiakadt volna, ha titokban megnéztem volna egyet.

Szerintem én majd nem fogom megtiltani. Rákérdeznék, hogy érdeklik-e őt a horror filmek. Ha azt mondja, hogy igen, akkor esetleg mondanék neki egy-két kevésbé durvát, amit együtt megnézhetünk. Mondjuk olyan 10-12 éves korban.

2017. márc. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!