Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők, a ti gyereketek/itek...

Szülők, a ti gyereketek/itek mennyit segít/ett, segített/ek 13 évesen?

Figyelt kérdés

Mosogatás, takarítás, stb...


Én: Magam után mindig el mosogatok és hétvégente általában is én mosogatok. A szobámat én takarítom (porszívózás, felsurulás, portörlés). De néha a konyhát is felporszívózom. Vasalni, ruhát (a padra) kiteregetni és ruhát (a padról) beszedni is szoktam. Ajtókat és ablakpárkányokat is leszoktam mosni.



2016. dec. 11. 13:52
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
Ügyes vagy!
2016. dec. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%
Én pl semmit nem csináltam, úgyhogy ügyes vagy!
2016. dec. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi :D
2016. dec. 11. 14:40
 4/9 anonim ***** válasza:
22%
13 éves lánynak ez alap kellene, hogy legyen. Ezen nincs mit dícsérni. Főzni is illene már tudni.
2016. dec. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Igen, azt is tudok, ne félj :)

Csak azért kérdeztem meg, mert az osztályomban rengeteg lány van, aki otthon max. elmosogat, nem tud főzni, még egy tükörtolyást se tud megsütni...

2016. dec. 11. 16:21
 6/9 anonim ***** válasza:
85%

TükörtoLYás????? Bakker, ne szállj el magadtól, de se vagy ám tökéletes. Ő lehet hogy nem tud főzni, de nem ly-vel írja a tojás szót. ...


Az én gyerekemnek nem kell segítenie, raerek,megcsinált mindent. A szobáját természetesen ő takarítja, meg a kutyája és a macskája ellátása az ő dolga. Főzni azt tud, amit szeret, pl főzelékeket, tud rántottat és omlettet készíteni, illetve szokott brownie-t sütni.

2016. dec. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nem szálok el magamtól..

Amúgy meg elnézést kérek, hogy nem Mo.-on élek és nem tanulom a magyar helyesírást. Amit tudok, azt is még anyukám tanította (még amikor itt volt). És nem, nem itt akarom magam sajnáltattni.

2016. dec. 11. 18:34
 8/9 anonim ***** válasza:
18%
mennyi hülye ember van itt xd am gj szorgalmas típus vagy én szobámat ha kedvem van kitakarítom de kül semmi.
2016. dec. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%

Te egy nagyon ügyes gyerek vagy!

Én 7 évesen kerültem vissza anyámhoz, mert akkor második házasságból öcsikém lett. Én lettem a dajka. Mivel vizet közös kútról hordtunk, így a vizet mosáshoz is nekem kellet cuccolnom haza, nagy mosások általában min. 80 liter vizet igényeltek. 2 km-re volt kenyeres-fűszeres, így a mindennapi kenyeret, tejet stb. el kellett hoznom. Azonkívül elmosogattam, kitakarítottam 2 szobás lakóhelyünket, tűzet raktam, hamut takarítottam, fát szenet hordtam be. Majd 12 évesen kaptam húgát a negyedik házasságból. Lettem 2 gyerekes tesó-anya, mé több feladattal.

És ha gyerekek sírták, anyám folyton megverte, mert a sírásnak én voltam az oka, szerinte. De nem csak azért verte, pl. ha nem hordtam be a vizet vagy takarítás nem végeztem időben. Mindig megvolt az ok.

Tovább nem fárasztanék téged. Csak azt mondanám, hogy jó dolog szülőnek segíteni, persze józan ész határain belül. A szülő sem vigye túlzásba!

Mert most 52 évesen a gerincem 3 sérvvel semmit sem bírja, magamat sem tudok rendesen ellátni. Jahh... és jó messze lakom az anyámtól, különben sohasem lenne vízhordásnak a vége. :)

Visszatérve a te feladataidra, gondolom vizsga időszakban, vagy a doga írás előtt megértéssel és türelemmel a szülők elmosogatnak. :)

Légy mindig olyan szorgalmas, sok sikert!

2017. jan. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!