Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők! Hány éves kortól...

Szülők! Hány éves kortól engednétek a lányotoknak, hogy oldalt felnyírassa a haját?

Figyelt kérdés
2017. márc. 5. 18:49
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
16%
18
2017. márc. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
63%

16-tól azt csinál a hajával amit akar. Az nem zavar, ha levágatja vállig a derékig érő haját mondjuk.

Az ő haja, az ő teste. Nem drogozni akar, vagy inni. Ez más.

2017. márc. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
61%
Mi külföldön élünk, itt láttam már 10 evést is felnyirt hajjal. Attól függ, mennyire van tisztában vele, hogy ha ilyenre csinaltatja, az nem egy napra szól, hanem elég hosszú idő, amíg vissza nő. Az én gyerekem 13, ő elég bizonytalan még, az egyik nap rövid hajat akár, a másik nap derékig érőre akarja növeszteni, így neki nem engedném. Az említett kislány viszont nagyon komoly, tudatosan gondolkodik, nem csodálkozom, hogy az anyja megengedte neki.
2017. márc. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
18%
Amint elköltözik.
2017. márc. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:
3-as: Melyi országban éltek? Ott sok lánynak van felnyírt haja?
2017. márc. 5. 19:22
 6/35 anonim ***** válasza:
49%
Megengedném akárhány évesen, viszont azt nem hogy hupikék vagy sárga legyen. Fazon mehet amilyet akar, csak festeni ne fesse, mert azzal tönkre is teheti a haját, meg ha rossz színt választ öregebbnek fog kinézni ami kislányoknál nem veszélytelen.
2017. márc. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
39%
Nem sok beleszólása van a szülőnek.
2017. márc. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
45%
amikor úgy dönt, hogy ő olyat szeretne.. Mit akarsz ellene tenni, lecsukatod a fodrászát?:D
2017. márc. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
84%

Egyik ismerősöm 15 éves lányának fel van nyírva, ráadásul mindkét oldalon. A kamaszlánynak egyelőre ebben merül ki a lázadozása, emellett kitűnő tanuló volt világéletében, és most is az, ahogy továbbra is versenyszerűen sportol, tisztelettudó az emberekkel és jó a kapcsolata a szüleivel. Nem iszik, nem drogozik, nem cigizik, viszont nagyon örül, hogy fel van nyírva a haja, neki ez most nagyon tetszik. Már több hónapja ilyen, újra is nyíratta már többször, szóval egyelőre nem bánta meg. A szülei úgy döntöttek, sokkal jobb ezt megengedni, mintha a tiltás folyamatos vitákat és konfliktust szülne közöttük. Végülis senkinek nem lett semmi baja, csak a lány boldogabb a kinézetével. Valószínűleg hamarosan megint változik az ízlése, és visszanöveszti, de ha nem, árt azzal valakinek?


Szóval szerintem az ilyesmit nem érdemes nagyon tiltani, nyilván egy kisiskolásnak azért én sem engedném meg, de kamasznak szerintem igen, ha amúgy rendes gyerek és nincs vele baj.

2017. márc. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
68%

Hollandia. Igen, soknak van. De a fiúknak is van mindenféle frizurája, ami Magyarországon nem elfogadott ilyen korban. Itt nem szól be senki és nem néznek rá furán. Az iskolában is csak az az egy öltözködési szabály van, hogy a ruházat és a kiegészítők biztonságosak legyenek.

Te hány éves vagyL

2017. márc. 6. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!