Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Nem hajlandó tanulni a 13...

Nem hajlandó tanulni a 13 éves lányom, mit tehetnék? Rendezett családi háttér, nincs változás amire rá lehetne fogni.

Figyelt kérdés
Egyszerüen nem tanul és kész,sorba hozza haza a rossz jegyeket és teljesen tehetetlen vagyok.Mit tanácsoltok?
2017. márc. 27. 09:04
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
83%

Következetes büntetés (nem verés, nem kiabálás, hanem valaminek a megvonása), ha nem tanul. Ne a jegyeket büntessétek, hanem az erőfeszítés hiányát.

Egyúttal próbáljatok nyílt légkörben beszélgetni, hogy van-e valami esetleg, ami történt vele, csak nem beszél róla. Szerelmi csalódás, kortársak vegzálása, stb.

2017. márc. 27. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Már vettem el a telefonját,nem engedtük el pár napig itthonról,tavaszi szünetre korrepetálás minden másnap plusz pár tilalom,de ez sem érdekli.Probáltam a lelkére hatni,de mintha egy lóval imádkoznék.
2017. márc. 27. 09:30
 3/28 anonim ***** válasza:
72%

Internet kikapcsol. Telefon elvesz. Teljesítményért jutalom van. Olyan nincs hogy "egyszerűen nem tanul". Nem mehet sehová, nem kap semmit. Ha tanul, akkor van minden. Ilyen egyszerű.

Viszont erősen kétlem, hogy annyira jó lenne a viszonyotok, ha nem tudod mitől van ez a változás.

2017. márc. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
91%
Hmm, nehé kérdés, mi is sok mindenen túl vagyunk, csak a miénk fiú és azóta már 18. Veszekedés, zsarolás, kiabàlá, bünti... De én is emlékszem gyerekkoromból, a nem nekem tanulsz, édes lányom szövegre. Falrahányt... Az az igazság, baromi nehéz rávilágítani arra, hogy az a sok (magunk közt szólva) baromság 5-6 év múlva fogja kiszolgálni az elképzeléseit. Hála az égnek az enyém 8 osztályos gimibe jár, így a felvételis rémálmot kihagytuk. Tavaly úgy döntöttünk apával stratégiát váltunk. Elmondtunk neki az opciókat gimi utánra, hogy aggódunk stb., de alapvetően békén hagytuk. És lélektani hadviselésbe kezdtük, dicsértük, biztattuk ilyesmi. Fogalmam nincs hogy mi vált be, de a félévijétől dobtunk egy hátast, jelentkezett előrehozott érettségire két tárgyból (11.) és megcsinálta nyelvvizsgát. Szal nem tudom, meddig tart a lendület, de kiélvezzük. :-)
2017. márc. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
22%

En nem magambol indultam ki,en sosem voltam ilyen.

Ilyen a mai uj generacio sajnos. Ne lepodj meg.

2017. márc. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Én 33 vagyok,szoval fiatalon szültem,jo a viszonyunk,laza anyuka vagyok,de határozott,sosem volt még komolyabban megbüntetve,egyszerüen nincs szivem,azt szeretném ha jol érezné magát és ezt ő is tudja.Nagyon rossz viszonynak kellene ahhoz hogy ilyen hatása legyen szerintem.Talán az a baj hogy sosem volt következménye ha rosszul tanult...mondtuk neki persze hogy ha ő teljesit akkor mi is!Nem is vároksokat,egy stabil 3-as legyen meg,rosszabb ne,de még a 3ast sem képes elérni és már nagyon nagyon el vagyok keseredve :( utolag tudom meg hogy mit kellett volna taulnia (nem MO-n élünk,más rendszer van mint ott) hiába kérdezem,kérem mutassa meg mit tanultak aznap vagy a héten,van hogy egy darab könyvet nem hoz haza....igy nehéz nyomon követni,itthon vagyok nem dolgozom,ráérek vele foglalkozni,csak ha nem hajlando együtt működni én nem tudom mit csinálhatnék még.
2017. márc. 27. 09:56
 7/28 anonim ***** válasza:
40%

Szerezz egy jóképű egyetemista srácot, aki korrepetálja.


Ha ettől tartasz, egy olyan egyetemista csajt, akit menőnek tart és a példaképe lehet.


Az összes gondod megoldódik.


Ha nagyon akarna fesztiválra menni vagy jogsira gyúrna, lehet ez a cél, x átlagért ezt kapja.

2017. márc. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
24%

Sokak szerint rossz rndszer, de nálunk ilyen idősen bevált: az osztályatoknak megfelelően kaptunk zsebpénzt. Egészen pontosan az ötösért kaptunk (100 ft), a négyesért nem. hármasnál már nekünk kellett visszafizetni egyre nagyobb mértékben (50-100-200 ft 3-2-1 osztályzatokért).

Ha te hármast vársz el a gyerektől, akkor az az alap. 4-5-ért kap pénzt, 1-2-ért ő ad vissza. gyorsan tud ám fogni a lové :o


egyébként meg van az úgy, hogy ha megszakadsz sem fogja érdekelni. kamasz.

2017. márc. 27. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
32%

Leültél már vele beszélgetni erről?

Valami okát talán tudja adni. Ha nem megbeszélhető, akkor szankciók. Sokkal következetesebben, mint eddig. Nem kell megsajnálni.

2017. márc. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
33%
Mutasd be neki, hogy fogja így végezni. Pucultass vele wc-t és adj alja munkákat. Mellette vedd el a telefont és ne nyald ki a fenekét a kedvenc ételeivel és szép ruhákkal. Ezekre amúgysem fog neki telleni ilyen hozzáállással. Lehet utálni fog, de később megköszöni.
2017. márc. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!