Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Nem hajlandó tanulni a 13...

Nem hajlandó tanulni a 13 éves lányom, mit tehetnék? Rendezett családi háttér, nincs változás amire rá lehetne fogni.

Figyelt kérdés
Egyszerüen nem tanul és kész,sorba hozza haza a rossz jegyeket és teljesen tehetetlen vagyok.Mit tanácsoltok?
2017. márc. 27. 09:04
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
88%
Egyébként meg szeretem az értelmeseket, akik a tanulás és a jövő között egyenes arányosságot húznak. 3.5nél sosem volt jobb átlagom, félévkor volt bukás, év végeken ezernyi 2-es, mégis olyan melóm van olyan fizuval amiről álmodni se mertem. Nyugodtan vitatkozz szid meg csinálj vele amit akarsz ebből az lesz, mint nálam, hogy 18 évesen miután megvolt az érettségi addig összespórolt pénzemmel együtt felálltam és azt mondtam, hogy viszontlátásra.
2017. márc. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:
Nagyjából felvázoltam neki milyen jövő vár rá.élő példákkal a családból,és arra is rávilágítottam,hogy mi lesz ha tanul és legalább egy hármast produkál.Hogy felfogta-e,vagy csak meghallgatott majd kiderül.De akkor is ugy gondolom hogy meg kell tanulnia mindennek következménye van!Annak is ha tanul és annak is ha csakazértsem.Eddig csak "fenyegettük" hogy majd ez lesz meg az lesz illetve nem lesz,de soha semmi nem lett betartva mert "nincs szivem hozzá" de ő ezt pontosan tudja és meg meri tenni,mert anyáék kicsit veszekednek esetleg aztán csinálok amit akarok....köszönöm mindenkinek!!!!Azt is hogy nem estetek nekem,nem bántottatok!Köszönöm a tanácsokat :)
2017. márc. 27. 23:05
 23/28 anonim ***** válasza:
89%

"Eddig csak "fenyegettük" hogy majd ez lesz meg az lesz illetve nem lesz,de soha semmi nem lett betartva mert "nincs szivem hozzá" de ő ezt pontosan tudja és meg meri tenni,mert anyáék kicsit veszekednek esetleg aztán csinálok amit akarok"


Ezen mindenképpen változtatni kell! Ha valami szankciót helyeztek kilátásba, akkor tartsátok be. A nevelésben mindig a legfontosabb a következetesség. Nálunk tudják, hogy amit én megígérek azt bizony be is tartom. Legyen az büntetés vagy jutalom. És SOHA, SEMMI nem változtathatja meg a döntésemet. Szerintem erre érdemes lenni odafigyelni, mert amíg mindig megsajnáljátok, addig nem fog komolyan venni.

13 évesen elvileg 7.-es, ugye? Erősen aktuális a továbbtanulás és a 7. év végi jegyek már beszámítanak, azt mindenhol nézik. Keményítsetek be egy kicsit. Az őr érdekében.

2017. márc. 28. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
38%
Most így hirtelen két dolog jutott eszembe. Két ismerősömnél az alábbi módszerek váltak be. Az egyik bentlakásos iskolába íratta, erről nem tudok sokat, csak azt, hogy ott nagy fegyelem van, nincs hazajárás csak hétvégén, nincs kijárás az iskolából, tanulószoba stb. Ha jól emlékszem ez valami egyházi kézben volt de ez nem biztos, mindenesetre kitűnővel végzett a gyerek. A másik ismerősömet pedig Waldorf rendszerű gimnáziumba íratták át, nagyon-nagyon sokat javult. Az addig bukdácsoló, depressziós, lusta gyerek ma emelt matematika érettségire készül, mindenből nagyon jól teljesít, nyelvet tanul, imád bejárni.
2017. márc. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%
szerintem felesleges erőltetni a tanulást, nekem minél jobban erőltették annál jobban gyűlöltem és akkor sem tanultam. ráadásul figyelem zavart is megállapítottak nálam, ritalint is kellett szednem. nem lehet, hogy a tanárokkal van baj és direkt rászálltak? ha nincsenek olyan képességei, akkor hiába erőlteted, nem fogja tudni megtanulni az anyagot
2017. márc. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Esetleg nem lehetne kiszedni belőle,mi változott?Túlzott elvárások vele szemben,amit nem is akar?Pl.a szülő azt akarja,hogy a gyereke orvos legyen,ezért elvárja a kitűnő jegyeket tőle,miközben ő esetleg cukrász vagy bármi más szeretne lenni.Nem piszkálják a suliban?Nem szerelmes?
2017. ápr. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Ha laza vagy, ő is laza lesz. Most már bőven abban a korban van, amikor erőfitogtatást tart, hogy mit tehet meg, meddig mehet el. Ha továbbra sem leszel vele szigorú és következetes, akkor ő fog irányítani.
2017. ápr. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%

Mi rahagytuk a lanyunkra

Egyszer elmondtuk aztan hagytuk.

Eretsegizett nyogve nyelve majd fintorgott a fizetesr miatt amit komoly fizikai munkaert kapott.

Par honap alatt eszbekapott es ket ev alatt ugy belehuzott hogy felvettek egy foiskolara tavaly vegzett.

Kozben dolgozott is es sirt mekkora hulye volt hogy kamaszkoraban tanulas helyett feneket vakarta es most munka mellett kell csinalnia dupla nehezen sajat koltsegen.

Ne foglalkozz vele sajat eletet irja a kislany.

Viszont semmi luxus ne legyen se net se telefon mert krsobb sem lesz ha csoro lesz es munkanelkuli ill meg kell igerni neki 18 ha nem tanul kiteszed az utcara

2017. ápr. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!