Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Nem hajlandó tanulni a 13...

Nem hajlandó tanulni a 13 éves lányom, mit tehetnék? Rendezett családi háttér, nincs változás amire rá lehetne fogni.

Figyelt kérdés
Egyszerüen nem tanul és kész,sorba hozza haza a rossz jegyeket és teljesen tehetetlen vagyok.Mit tanácsoltok?
2017. márc. 27. 09:04
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
Ezeken tul vagyunk :( pucolt wc-t,beszélgettem vele,mutattam neki az utcaseprőket,közmunkásokat,kapott pénzt illetve lett megvonva tőle,kiabáltam,sírtam,figyelmen kívül hagytam,elvicceltem,pofon huztam....semmi nem használ.Egyébként nem nagyszájú kislány,segitget nekem is ha megkérem,intelligens,de a tanulás...az mintha a személyes ellensége lenne.
2017. márc. 27. 13:28
 12/28 anonim ***** válasza:
100%
Amikor beszélgettél vele erről, akkor mit mondott?
2017. márc. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
Nem mond semmit!! Kérdezzük mi az oka hogy nem hajlandó kicsit oda figyelni a válasz : nem tudom ....na most ezzel mit kezdjek?!
2017. márc. 27. 14:31
 14/28 anonim ***** válasza:
86%

Van valami terve, hogy hol szeretne továbbtanulni? Mit szeretne csinálni? Mi az, ami érdekli?


Szívesen megpróbálok ötletelni veled. Az én legkisebbem is 13 éves, szerencsére nincs ilyen gondom, tehát tapasztalatból nem tudok tanácsot.

Nagyfiamnak voltak ilyen húzásai, akkor kiderült, hogy a tanárral nem jöttek ki túl jól, az pikkelt rá, fiacskám meg úgy gondolta, hogy akkor ő meg majd jól nem tanul. Mondanom sem kell sikerült 2-est produkálnia félévkor, ezután mélyedtünk el jobban a témában. Elmagyaráztam neki, hogy ha a tanár pikkel rá és ő nem készül, akkor a tanár jogosan olyan, amilyen. Ha ő sem csípi a tanárt, akkor a legjobban azzal szúrhat ki vele, ha rendesen készül az óráira, hogy ne találhasson rajta fogást. És bejött. Év végére a kettesből négyesre javított.

2017. márc. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%
Mindig rossz tanuló volt vagy csak most kezdett rontani? Nem lehet hogy valami tanulási nehézsége van de szégyenli bevallani?
2017. márc. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:
Sosem tanult jol.De ez túlzás már.Nem nagyon van elképzelése,semmivel nem tudom motiválni,semmi nem érdekli.Ilyenek a kamaszok?
2017. márc. 27. 16:14
 17/28 anonim ***** válasza:
92%

Ha sosem tanult jól, talán most lett akkora a lemaradása, hogy már nem tud egyáltalán lépést tartani a többiekkel. Valószínűleg a követelmények is nőttek. Ez persze nem mentség, hanem magyarázat. Ha nagyon lemaradt, akkor sajna büntetéssel nem értek el sokmindent.

Határozzatok meg elérhető célokat, nem tudom, mekkora a baj, de pl. ilyen lehet, hogy semmiből ne bukjon meg, a fontosabb tárgyakból (attól függően, mi akar lenni vagy milyen pályára/suliba szánjátok) legyen 3-asa, 4-ese, de ne legyen minden tárgy ilyen. Ha jó a nyelvérzéke, akkor legyen ilyen az angol/német és a magyar. Ha a reál tárgyak mennek jobban, akkor a matek, fizika.

Hallgassátok meg, mi érdekli, és próbáljatok valamilyen jövőképet kialakítani együtt.

De ha soha nem ment neki igazán jól a tanulás, csodát ne várjatok, egyre nehezebb lesz neki sajnos.

2017. márc. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
35%
akkor viszont netet telefont elvenni, magántanárhoz járni.
2017. márc. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%

Pont mintha rólam beszélnél. Sose tanultam, mégis 4-5ös érettségim lett (gimiben minden félévkor minimum 3 tantárgyból buktam, évvégére felhúztam kettesre, de az általánost is kettesekkel végeztem) Nálam is próbáltak mindent, semmi sem használt. 18 éves koromra benőtt a fejem lágya, de tanulni még akkor sem voltam hajlandó.

Most, 22 évesen eljutottam odáig, hogy megengedhetek magamnak egy nyaralást az USA-ba + évi többszöri utazást. Nem lettem utcaseprő attól, hogy utáltam tanulni...

Most viszont eszembe jutott a rengeteg veszekedés a sz*ros iskola miatt és annyira feleslegesnek tartom. Anyám egyébként középsulira rájött, hogy feleslegesen tépi a száját és rámhagyta.

2017. márc. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
90%
Ne a rosszért büntesd a jóért jutalmazd sokkal célravezetőbb.
2017. márc. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!