Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Tudom, hogy most ez amúgy is...

Tudom, hogy most ez amúgy is téma, de érdekelne, hogy gyerekeiteknek mikor beszéltetek arról, hogy mi a szex, hogy lesz a baba és érdekelne az is, hogy egy 8-9 éves fiúnak, hogy magyaráznátok vagy magyaráztátok el ezt a kérdést, ezt a témát?

Figyelt kérdés

2017. márc. 28. 10:13
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
A suliban 1-2 éve már beszélnek róla, senkinek semmi konkrét tudása nincs, annyit beszéltek erről, hogy anya és apa ruha nélkül puszilóznak.
2017. márc. 28. 10:15
 2/21 anonim ***** válasza:
76%

Nyolc eves a fiam, de soha nem kerdez rola.

A lanyoknak vettem konyveket.

2017. márc. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Mikor én gyerek voltam,a Sehány éves kislány és a Peti,Ida és Picuri volt a top felvilágosító könyv.Én az utóbbit nagyon szerettem,sokat olvasgattam.Szerintem ma is megállja a helyét.
2017. márc. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
96%

Nekem lányom van. Ovis kora óta téma, hogy hogyan lesz a baba, a megtermékenyítés folyamatával azóta van tisztában (mindig is érdekelte a biológia). Számos lehetőség kínálkozott, hogy erről beszélgessünk, pl. párzó állatok látványa (kutyák, macskák), a környezetünkben születő kiscicák, de ide tartoznak a különböző ismeretterjesztő műsorok is (pl. az Egyszer volt sorozat).

Tehát 5-6 éves korában tisztában volt azzal, hogy a férfi hímivarsejt termékenyíti meg a női petesejtet, és hogy a kisbaba az anyuka hasában növekszik (ill. ennek részleteivel). Ennél több ennyi idősen NEM ÉRDEKELTE! Ezt meg is mondta. Szerintem ebben a korban nagyon zavaró lett volna számára az információ.

(Lányként még ezen kívül a menstruációval is tisztában volt, egyszer látott betétet cserélni, akkor beszéltem neki erről.)


A tényleges szexuális felvilágosítása nemrégiben, 10 évesen történt meg. Ekkor beszéltem neki a szexuális aktus mibenlétéről részletesen. Ekkor kapott különböző felvilágosító könyveket, amiket egyedül olvasott, utána megbeszéltük. Tehát: először ÉN beszéltem, utána könyvekből tájékozódott, majd újra beszélgettünk. (Abból indultam ki, hogy én így igényeltem volna gyerekként, nekem zavaró volt, hogy könyveket nyomtak a kezembe, ezzel le volt tudva.)

Tény, hogy a gyereknek is, szülőnek is kínos a téma. A gyereknek "fúj", meg ijesztő is egy kicsit (főleg egy lánynak!). De igyekeztem könnyed és természetes lenni, humorral oldani a feszültséget, úgyhogy pár nap alatt apránként túlestünk rajta. (Beszéltünk védekezésről is, meg az érzelmi oldalról és még sok egyébről.)

Biztos vagyok benne, hogy még elő fog jönni, és nekem fontos, hogy a gyerekem majd tudjon hozzám fordulni, ha szükségét érzi, ezért folyamatosan kommunikálom felé, hogy a szex, mint téma természetes, nem kínos, lehet róla beszélni.

2017. márc. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
96%
4-es! Megírnád milyen felvilágosító könyvekre gondolszko konkrétan?
2017. márc. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
0%

Korai. Max gimnáziumban (14 után).

12 körül max a menstruációról beszélnék neki (a fiúk itt megússzák a dolgot), a lánnyal is csak azért, mert muszáj, akkoriban jön meg először.

Nekünk akkoriban a menstruációról is csak annyit mondtak, hogy éjszakára tegyünk magunk alá egy plussz plédet, de nem mondták meg, hogy miért, és nem haltunk bele, tehát még azon is gondolkozom, hogy még ez is elég talán.

2017. márc. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
97%

Most 5 éves a gyerek, pontosan nem tudnám megmondani, mikor kezdtünk el erről "beszélgetni". De legalább 3 éve. Tudja, hogy az apja "hasában" meg az én hasamban is vannak magocskák, amiből a kistesók lesznek, azt is tudja, hogy az én hasamban születésem óta ott vannak azok a magocskák. Azt is tudja, hogy a kisbabák a nők hasában, a méhben fejlődnek, és az anyukájuktól a táplálékot a köldökzsinóron át kapják. Azt is tudja, hogy én menstruálni szoktam.


Fogalmam sincs 8-9 évesen mit fogok neki mondani, szerintem már most tud mindent, amit egy nem kamasz gyereknek tudnia kell.

2017. márc. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
93%
# 6: Nekem 10 évesen jött meg a menstruációm. Harmadik-negyedik osztályban pedig már téma a szex a gyerekek között (van, ahol korábban is) az iskolában, szóval ha 12 éves koráig akarod halogatni, akkor már mindent fog tudni - csak valószínűleg tele lesz a feje téves információkkal az osztálytársak révén. Az internet korában minden információ eljut a gyerekekhez, és ha egy gyerek tudja, akkor az összes tudja.
2017. márc. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Két fiam van, 5 és 7 évesek. A nagyobb 6 éves kora körül kérdezett rá konkrétan a dolgokra, neki alap szinten el is magyaráztuk. Azóta néha kérdezget róla, mindig válaszolok őszintén, de persze a korának megfelelően. Szerintem nem is lesz szükség "ülj, le most szexuálisan felvilágosítalak" beszélgetésre, mivel állandóan kérdez, 14 éves koráig tisztában lesz a dolgokkal, és a védekezéssel. Persze ha szükséges lesz, leülök vele egy nagyobb beszélgetésre. Úgy gondolom 14 éves koráig jó lenne tisztában lenni mindennel.


Az öccse még nem kérdez erről, biztos elő fog jönni nála is 1-2 év múlva az érdeklődés, akkor majd neki is mesélek, válaszolok.


Kedves Kérdező! Ha a 8-9 évest érdekli a téma, kérdez róla, szerintem alap szinten nyugodtan elmondhatod neki. Én nagyon nem értek egyet azzal, ha valaki a szőnyeg alá söpri a dolgokat, hazudozik róla (nem rád értem). Természetesen nem kell borzasztó részletesen, finomítsd az ő korához, személyiségéhez a témát.

2017. márc. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
0%

Most nem bántásként,hiába estek nekem,csupán ártatlanul kérdezem:


Szerintetek miért gólyamesén nőttek fel generációk? És ha már gólyamesén nőttek fel,hogy nem haltunk ki?


Tényleg ennyire szükséges tönkretenni a gyermeki mesevilágukat,lelkivilágukat? Hova kapkodtok velük?

2017. márc. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!