Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tennél a helyemben?...

Mit tennél a helyemben? Kisebbik lányom szőrteleníteni akar.

Figyelt kérdés

Két lányom van, a nagyobbik (15) múlt hónapban önállóan elkezdett borotválkozni. Engem persze szégyellt megkérdezni, nem is lett valami jó, szegénykém alaposan kipattogott, amit észrevettem.

Elbeszélgettünk és elmentem vele a kozmetikushoz, legyantázták szépen a lábát és az intim tájékát - ez utóbbihoz ő kifejezetten ragaszkodott. Ok, semmi gond gondoltam, elvégre nagylány, az erősebb szőrzetét tőlem örökölte, én is évek óta megcsináltatom.

Viszont ezt megtudta a kicsi (13) és napok óta nem száll le a témáról. Jönni akar gyantáztatni. Nem érdekli, hogy fáj, ő is úgy akar kinézni, mint a nővére.

Nem tudom mit tegyek, éppen csak kezd szőrösödni, nem sok van neki, én kissé korainak érzem, de nagyon határozott.

Félek, emiatt össze fogok veszni vele, aztán megy majd a saját feje után.



2017. máj. 22. 22:10
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
84%
Kötekedést félretéve, mi a korai azon, hogy nem szőrös?
2017. máj. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
98%

13évesen azért mér nyugodtan elkezdheti szőrteleníteni magát,lábszár,hónalj.

Mégiscsak itt a nyár, és ha ő emiatt feszélyezve érzi magát,segítened kéne neki.

2017. máj. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
98%
Engedd meg neki
2017. máj. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
95%
Jön a nyár én megengedném neki.
2017. máj. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
42%
Most azt mi innen nem látjuk, hogy mennyire szőrös a lába-karja. Ilyen szőkés pihékkel biztos nem foglalkoznék, viszont a kozmetikus meg elmondhatja neki, hogy ha még tényleg csak pihés, ezeket tilos leszedni, mert később csak megerősödik és ráér ezzel. Ha szakember mondja neki, csak előbb felfogja, hogy neki még értelmetlen.
2017. máj. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
97%
Hugom is 13éves kora óta jár gyantáztatni a lábát, hónalját meg a karját, szerintem engedd meg neki :)
2017. máj. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Én is hajlok rá, őszintén szólva én sem szeretem ha szőrös vagyok.
2017. máj. 22. 22:21
 8/22 anonim ***** válasza:
15%
ezt inkább természetesnek hívnám.
2017. máj. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem is engedd meg neki.


Jövőre úgyis muszáj lenne, már nem ezen múlik. Nyilván ha 5 éves lenne akkor nem engedném.


Meg ez nem egy olyan dolog, hogy lilára akarja festeni a haját. Mondjuk utóbbit is jobb engedni. Pár nap hülye fejjel meg egy halom megjegyzéssel elég szokott lenni ahhoz, hogy legközelebb már ne álljanak elő hülye ötletekkel.

2017. máj. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
97%

Szakember biztos nem fog neki ilyen hülyeséget mondani, mert ez csak mítosz.

Egyébként nem értem miért ilyen mumus ez a szőrtelenítés. Attól a pillanattól kezdve szőrtelenítsen a gyerek, amikortól kényelmetlennek érzi a szőrt.

2017. máj. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!