Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 7-11 eves gyerekek, mit...

7-11 eves gyerekek, mit engedtek meg nekik mit nem? Hol a határ?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tanácsokat ,tapasztalatokat szeretnék kérni tőletek a kérdésemre kinél hol a határ!? Mit szabad a gyereknek mit nem? Mibe kellene bevonni oket pl segitni? A gyerekek hogy reagálnak ezekre a szabályokra?

Mi nem városon élünk,itt annyira talan nem kell felteni a nagyobb gyerekeket ha kimennek az udvarrol mashova jatszani.Mindketten dolgozunk valtott szakban mostmár. En nappal parom ejjel.Mostansag nem igazan ertunk egyet a mit lehet mit nemben,foleg a nagyobbakeban. Szeretnek koztes megoldast talalni ezert is kernem a segitsegeteket.

Van 2 kisebb is 4 evesek,de leginkabb a nagyobbak 7-10-11 evesek hatarai erdekelnenek,hol erdemes meghuzni oket ugy hogy mindenkinek jo legyen kisebbeknek,nagyobbaknak es nekunk is.

Köszönöm szépen előre is mindenkinek aki ír .



2017. máj. 31. 07:41
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Talán ha írnál példát...
2017. máj. 31. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

hat pl amikben nem értünk egyet...

En nem engedem hogy az ételek kozott folyamatosan valogassanak (nem arra gondolok hogy van 1-2 étel amit nem szeretnek hanem arra hogy mikor semmi nem tetszik) a 10 eves pl semmit nem akar megenni minden évesnél kitalálja, hogy ez neki nem jó nem kell. Nem ehes, a többiek alig végeznek az evessrl ő rögtön éhes de amit ok ettek az nem kell,apuka akkor jo menj keress valami mast enni es ez az esetek 80%ban igy megy. A tobbiek rendszeresen ettek eddig megvolt kb mikor van reggeli ebed vacsora,nem volt ez a folyamatos valogatas mostmar a nala kisebbek is kovetik lassan a 10 evest az ujabb szokasaiba.

A fekvesi idot se lehet szabalyozni,akkor fekszenek amikor akarnak

Apuka szerint pl a nyarat ahanyszor szabadnapos vagyok vegig kell csavarogni veluk,a kisebbekre minek tekintettel lenni stb stb...

De minden tapasztalatra kivancsi lennek ki hogy neveli a gyereket,hogyan lenne jo mindenkinek.

2017. máj. 31. 08:01
 3/9 anonim ***** válasza:
72%

Nekem kicsi gyermekeim vannak, szval érdemben nem biztos, hogy tanácsot tudok adni neked. Ami viszont szemet szúrt, az az, hogy a férjed valójában alig van a gyerekekkel, mivel napközben a gyerekek suliban vannak (te akkor dolgozol), estére pedig megy dolgozni, azaz nem tölt érdemi időt a gyerekekkel. Ez kicsit olyan, hogy ő akarja diktálni a szabályokat, viszont egy-egy rosszul átgondolt szabályának már nem látja a következményét. Pl. a gyerek nyugodtan válogasson, egyen akkor és azt, amit akar (így össze-vissza étkezik a család), a férjed ezt már nem látja, mert a délutáni-esti időszakban nincs veletek, helyrehozni sem segít sz esetleges nevelésbeli károkat.

Ugyanez az egész napos csavargással. Mennyire fogja kivenni nyáron a részét ebből, és közben mennyire nézi majd el, hogy a kisebbek esnek össze az egész napos jövés-menéstől, amíg a nagy jót szórakozik. Nem tudom, mennyi idősek a kisebbek, de ha igénylik még a délutáni sziesztát, rájuk is tekintettel kell lennetek.

Szval olyan, mintha a férjed a partvonalról dirigálna, aztán amikor helyzet van, nincs sehol.

2017. máj. 31. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%

3-as vagyok. A konkrét példáidra reagálva: mi úgy szoktattuk a gyermekeinket, hogy ne válogassanak. A fiam most 4 éves, kezdi mondogatni, hogy bizonyos ételeket nem szeret. Szerintem eddig a pontig érthető, én sem szeretek mindent. Így arra törekszünk, hogy mindig legyen otthon sokféle fogára való étel. A közös étkezés előtt felteszem a kérdést, hogy mit akar enni, mond valamit, én pedig elkészítem. Nagyon maximum egyszeri lehetősége van azt mondani, hogy inkább mást enne. Olyan előfordult már velem is, hogy kedvet kaptam valami ételhez, aztán mire a tányéromra került, már nem kívántam. Szval ennyit emgedünk a gyerkőceinknek, de ez sem szokott gyakran előfordulni, általában megeszik elsőre az ételt. Szval nem adok igazat a férjednek, főleg, hogy a kisebbek is eltanulják a válogatást.

Esti lefekvési időből szintén nem engedünk, mivel másnap kelnek a gyerkőcök, mennek közösségbe. Talán hétvégén annyira lazulunk, hogy félórával később lehet takarodó.

Ha nagyobbak leszünk, ezeket szerintem akkor is tartani fogjuk, ugyanis abszolút egységfronton vagyunk a férjemmel ezekeben a kérdésekben.

Nálatok úgy tűnik, nincs meg az az igazi egységfront gyermeknevelés terén.

2017. máj. 31. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
95%

azért a 7 és a 10 éves között hatalmas különbség van, hogy mit lehet és mit nem.


nekem egy 6,5 évesem van, tesó nincs, szóval csak így tudok nyilatkozni.

a kajával mi is rugalmasak vagyunk, én válogatós vagyok, és utáltam, ha kényszer volt valaminek a megevése. annak ételek, amiket így utáltattak meg velem végleg, és már a szagát sem barom. illetve parancsra sem lehet éhesnek lenni. az, hogy nekem ebédidő van, egyáltalán nem jelenti azt, hogy ő is éhes. terítek neki is, kiszedem a kaját neki is, de esélyes, hogy mondjuk csak fél órával később jön enni.

illetvek bármely ételt képes a gyerek johgurttal kiváltani. nem különösebben érdekel, majd ha éhes, eszik.


fekvés: legkésőbb 8kor fürdés, f9-9re végzek az estimesével is. ez nehéz, főleg most, hogy világos van, halljuk, hogy kint az utcán még játszanak gyerekek. de itt 6kor ébresztő van, nem lehet elhúzni az estét.

amikor nyáron szabin vagyok, előfordul, hog 9 körül érünk haza a csavargásból... illetve a szabim minden esetben úgy alakítom, hogy ilyenkor csavargunk, fagyizunk, strandolunk... tehát az eész napot a gyerekkel töltöm.

Sajnos párom nagyon ritkán tud ugyanakkor szabadságot kivenni... de ha ő van a gyerekkel, akkor az rendszerint tévézésbe, videójátékozásba fullad... persze a gyerek ezt legalább annyira élvezi :)

tévé: ezzel kapcsolatban teljesen rugalmas vagyok, azt gondolom, ha megbeszéljük a filmet, akkor lényegében bármit megnézhet. nem horrorokra gondolok, de mondjuk a hobbitot olvastuk is együtt, néztük is együtt, és abszolút érti, hogy ez mese.

2017. máj. 31. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nalunk sem azzal van a baj hogy van amit nem szeretnek. igyekszem olyan ételeket venni, főzni amit mindenki szeret a válogatás megis rendszeres igy is. Ajánlottam azt is hogy minden napra mond mindegyikünk pl ebednek valót es azt amit az egyik mondott ugyanugy megeszi a másik is és igy talan nem lenne az hogy ez sem jo az sem jo...

a fekvesi idoben en sem igazan szeretnék változtatni, annyit tudtam ajánlani hogy sorban jönnek be fürdeni pl kezdi a 11 eves, aztan a 10 éves,7 eves es vegul a 4 eves. kovetkezo nap a 10 eves,7 eves,11 eves,4 eves. es igy valtva minden este,hogy tovabb kint lehessenek,kiveve a legkisebb mivel egyenlore meg ok akik legkevesbe ertik ha este mar lefurdott nem mehet ki,ezert ok lennenek mindig az utolsok akik megfurdenenek.

Az egesznapos csavargasokat iden még elvetnem a legkisebbek miatt, ok meg delutan szoktak aludni egy kicsit es megesett kimaradt nagyon szenvedtek mire hazaértünk. ebbol lett az hogy későn aludtak el mert nem tudtak ébren maradni éjjel viszont alig aludtunk.

Emelett a 10-11 eves mar szeret fozocskezni az apja engedi egyedul en viszont (lehet en reagalom tul) ajanlottam legyen az hogy amikor en fozok odaallnak mellem segitenek, amibe lehet bevonom oket de mindenkepp kell egy felnott aki ott van szerintem,de lehet tevedek mert az apjuk szerint mar hadd fozzenek egyedul...

Nem tudom hogy lesz a nyar,egyenlore ez az elso ami ugy fog eltelni hogy valtva leszunk veluk itthon,nalunk nincs nagyszulo rokonsag messze van. apuka mar most hiszterikazik,hogy nem fogja birni mert ejjel melo,delelott meg veluk kell lennie amig en is hazaerek munkabol...

2017. máj. 31. 14:32
 7/9 anonim ***** válasza:
78%
Gyereknevelés előbb a férjed agyába kéne beleverni, hogy mit és miért nem kéne engedni a gyereknek. Ne a jóarc apuka apakrjon lenni abban a pár órában, amikor otthon van, mert leginkább veled cs**sz ki.
2017. máj. 31. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nincs trágár beszéd hiszti csúnya viselkedés. Udvari játék bent legó kirako. Nincs gépezés. Mese nézés csak este
2017. jún. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nincs válogatás meg kérdezem mit enne és ha ebéd időbe kitalálja h nem azt akarja meg mondom neki eszt kérted ezt eszed. Ha nem tetszik el lehet menni az asztaltól mert úgy látom nem vagy elég éhes.ha éhes leszel majd eszel
2017. jún. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!