Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hol van az a határ, ami...

Hol van az a határ, ami eldönti, hogy hiperaktív a gyermek, vagy csak nagyon eleven? Mikortól beszélünk hiperaktivitásról?

Figyelt kérdés

2013. márc. 17. 09:52
 1/9 anonim ***** válasza:
hiperaktivitás az egy súlyos figyelemzavar aminek a velejárója a túlmozgásosság. tehát nem az dönti el, hogy mennyire aktív egy gyerek, ne meg nem a szülő, hanem szakemberek sok sok munkával tudják meghatározni, olyan 5-7 éves kor között
2013. márc. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
5-7 éves korra lehet megállapítani? Ismerősömnek 2 kisfia van, a nagyobb sincs 5 éves, a kicsi meg egy éves. Azt mondja mindenkinek(szó szerint híreszteli, mintha azt várná, hogy sajnálkozzanak rajta) hogy mindkét gyereke súlyos hiperaktív! Orvosok állapították meg.. Nem bír velük, mert mindenre felmásznak, elszaladnak, nem fogják az anyja kezét az úton sem..megjegyzem a kicsi még nem is jár, babakocsiban tolja mindég. Az én gyerekeim is elevenek, de meg sem fordult a fejemben, hogy hiperaktívak lennének...az meg, hogy nem fogja a kezét, meg nem fogad szót, az már az ő nevelése eredménye. A kicsiről még nem is beszélhetek, ő még csak egy éves, most kezdett mászni. Akkor ezek szerint nem olyan könnyű ráfogni egy gyerkőcre, hogy hiperaktív! Viszont így nem értem, mi célja lehet ezt híresztelni...
2013. márc. 17. 10:13
 3/9 anonim ***** válasza:
Az én gyerekem a nagy vizsgálatok közt van, hogy rásüssék hiperaktív vagy sem. A pedagógusok tudják, a család tudja. Senki más nem tudja!! Igyekszek neveléssel, ügyesen okosan felkészíteni az életre és arra, hogy mások ne bámulják meg. Én nem magyarázkodok, én küzdök! És ő is!
2013. márc. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
sejtem, mi célja lehet ezzel..valami juttatást szeretne elérni, kicsikarni. De ezek szerint orvosi igazolás is kell hozzá? Onnan sejtem, hogy mindég a hivatalt járja segélyért..
2013. márc. 17. 10:26
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok, még azért az tudni illik, hogy 3 éve járunk szakemberhez, fejlesztésekre, vizsgálatokra és még mindig nem lehet kimondani a diagnózist biztosra! De 7 éves kor előtt nem is fogadják el, mint diagnózist! Nem olyan egyértelmű ez a dolog. Másrészt semmi nem jár r, csak majd az intézménynek, mert két gyereknek fog számítani! Viszont a sok fejlesztés akár havi 20ezret is rúghat.
2013. márc. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
második válaszolónak: nem tudom, milyen vizsgálatok szükségesek, hogy kiderítsék, de a válaszodból ítélve "megszenvedtek" a mindennapokkal. Azt sem tudom, mik a jelei a hiperaktivitásnak..azt sem tudtam, hogy ekkora küzdelem egy hiperaktív kisgyerekkel a mindennapok..le a kalappal előttetek, hogy ezt csak ti tudjátok, és a környezet semmit sem sejt..inkább örülne ez az anyuka , hogy van két egészséges, eleven gyerkőce....
2013. márc. 17. 10:34
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A mai modern "orvostudomány" betegségnek tekinti, hogy pörgős, mozgékony a gyerek. Otthon a négy fal közt nevelik, s csodálkoznak, hogy felrobban ha napsugarat lát. A gyereknek az a dolga! Nem a padban ülni, nyelvet magolni az oviban! Mi naphosszakat játszottunk, verekedtünk az utcán a társainkkal, a mai csemeték meg le vannak szabályozva. Suliban meg felmentést kérünk nekik tesiből...
2013. márc. 18. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én épp az ellenkezőjét tapasztalom, pedig nyakig benne vagyunk. Éppen, hogy be akarják bizonyítani, nem ADHD-s a gyerekem. Rengeteget segítenek a szakemberek. Mint nevelésben, mint fejlesztésben. És ha én ejtem ki a számon véletlen csak annyit, hogy másállapot, nem is mint betegség, máris majdhogynem megszid, hogy nem szabad így felfogni. Nem hogy még betegségként kezeljék. Sose tapasztaltam ilyet. De ezt az tudja aki benne van. Azt azért megjegyzem, hogy mi nekünk problémánk van, ez tény, de ezerszer "normálisabb" a gyerekem más neveletlen gyerekeknél. És ezt nem csak én mondom, hanem az óvónők, a nevelési tanácsadósok.

Nagyon sokat jelent a szülői hozzáállás.

Van a lesz@rom fajta szülő, akinek nehezére esik a gyerekére figyelni, törődni vele, mindenkinek híresztel meg nem lévő "betegséget".

Akinél igazán gond van mint írtam vért izzad és igyekszik nem beszélni az állapotról.

Persze ezt egy kívülálló egyszerűen megítéli első ránézésre: neveletlen a gyerek. Ennyi. De nem tudja melyik háttér van mögötte.

Ha én reggel kimegyeg 7-kor futni a hiperaktív gyerekemmel, majd délig még ő kinnt rohangál, délután elviszem focizni, birkózni, este még százszor körbefutja a házat, megmászik minden fát, biciklizik nem keveset. este 10-kor még azon hisztizik, hogy ő nem tud elaludni, nem fáradt. És rohangál. Ilyen egy hiperakítv, nem 4 fal között!

2013. márc. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
8-asnak: minden tiszteletem a tiétek...és azoknak a szülőknek, akik ennyi mindent megtesznek a gyermekünkért.
2013. márc. 18. 11:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!