Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mi folyik itt? Nektek komolyan...

Mi folyik itt? Nektek komolyan az a normális ha a 14-15 éves lányotok/fiatok folyton jár discoba és pasizik / csajozik mondván hogy úgy sem tilthatod meg neki?

Figyelt kérdés
Komolyan mondom itt gyakorin annyi ilyen ember van , most vagy én vagyok maradi vagy ti vagytok...

2017. jún. 6. 22:26
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
41%
Neked meg az a normális, hogy itt sír, mert nincs barátja/barátnője, és téged, vagy masik szülőt ócsárólja? Gondolom most is bezárva tartod, és egesz nyáriszünetben sem mehet sehova, mert még csak 16 éves....
2017. jún. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
47%
Kicsit keso van mar trollkodni, nem kedves kerdezo
2017. jún. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
93%

Ha arra nevelik,hogy ne minden hétvégén részegen diszkozzon, meg 14-15 évesen már más ágyában aludjon,akkor az lesz neki a természetes,ergo nem kell tiltani.

A bulival nincs baj,csak a mértéktelenséggel.

2017. jún. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 A kérdező kommentje:
De egy 16 éves szerintetek még gyerek?
2017. jún. 6. 22:42
 5/42 anonim válasza:
58%
igen még gyerek. sulibuli aztán csá.de én szigorú vagyok. de inkább engem utáljon mint aztán ott sírjon az abortusz előtt/ nemigondozóban/ pszichológusnál mert megerőszakolták
2017. jún. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
74%
Most már csak azért sem fogok válaszolni az ilyen kérdésre, mert bármit ír ide az zsigerből le van pontozva.... szándékos provokáló kérdés az ilyen, amit zsigerből jelentek. 5 millió ilyen kérdés van hetente... olvass vissza és.válszt fogsz kapni a kérdésedre.
2017. jún. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 A kérdező kommentje:
Full komoly a kérdés , én mindenkire zöldet nyomok/nyomtam ...
2017. jún. 6. 23:00
 8/42 anonim ***** válasza:
51%

Nincs gyerekem, de életkorom szerint már bőven nagykorú gyermekem is lehetne. Ha volna, akkor, úgy vélem, amíg kiskorú, addig csak általam megbízhatónak tartott nagykorú ismerősömmel mehet discóba, és más kockázatos helyekre. Disco-drog, italba drog-keverés - elkábítás (nem, nem innen ered az italo-disco stílus...), elrablás, szexmunkára kényszerítés, nemi erőszak stb veszélyek elkerülésére.


Na de akár hány éves is egy gyerek,

miért ne romantikázhatna? Létezik óvodás szerelme ovisok között, és így tovább... Hadd csókolózzanak a kamaszok!


A (páros) szex az más. Én 16 éves kor előtt

nem javaslom, 14 alatt meg őrültségnek tartom.


Valaki említette a suli bulikat. Többségében egész megbízhatóak. Még se egy disco... Egy discóban bárki gyanús alak is megfordulhat, míg egy iskolai buli viszonylag korlátozva van az ott dolgozókra és az ott tanulókra, az általában biztonságos.


Szóval felesleges az erőltetés, a tiltás, viszont úgy kell nevelni, hogy megbízzon a szülőben kamasz korában is. Ennél fogva kompromisszum kész lesz kamaszként is. Így pl elengedném disco-ba is, a fenti feltételekkel. X időre érjen haza, és legyen vele az általam kijelölt nagykorú személy. Tudjon a nagykorú ismerősöm arról, hogy kivel kavar a kamasz, és ha gyanúsnak találja az idegent, akivel összejött a kamasz, akkor a helyzetnek megfelelően rögtönözzön. Csak jó, ha veszélyt érezve közbelép, adott esetben...


De azért egy suli buli biztonságosabb... Randizzon iskolás társával inkább... Az esetben nyugodtabb volnék... vagy környékbelivel, akit bemutatna.

2017. jún. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem foglalkozz a saját gyerekeiddel, kérdező, ha vannak egyáltalán.
2017. jún. 6. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
76%

Persze nem jó, ha valaki diszkóba jár és/vagy felelőtlen szexuális életet él.


Az, hogy ha egy gyerek 14/15 éves korban így viselkedik, sokféle oknak köszönhető.

Biztos külső (családon kívüli) okok is szerepet játszanak benne. Valószínű, hogy Anyja és az Apja korábbi nevelésében hibázott valamiben, a gyerek korábbi nevelése során. De, hogy miben, azt csak a család alapos személyes ismerete alapján tudnám (talán) megmondani.


Egy viszont biztos: Múltbéli hibákat visszacsinálni már nem lehet. Legfeljebb reménykedni és Imádkozni lehet, hogy megváltozzon.

16 éves korban ELKEZDENI a nevelést már késő.

2017. jún. 6. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!