Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mi folyik itt? Nektek komolyan...

Mi folyik itt? Nektek komolyan az a normális ha a 14-15 éves lányotok/fiatok folyton jár discoba és pasizik / csajozik mondván hogy úgy sem tilthatod meg neki?

Figyelt kérdés
Komolyan mondom itt gyakorin annyi ilyen ember van , most vagy én vagyok maradi vagy ti vagytok...

2017. jún. 6. 22:26
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
90%

Nem kell a pincébe zárni a gyereket oké nyilván van határ de nem ez.

Anyám elengedett volna diszkóba (ha akartam volna menni) mert voltak nagykorú barátaim és tudta hogy figyelünk egymásra (meg 18 évesen ittam először alkoholt mert akkor találtam olyat ami ízlik) szóval bízitt bennem hogy nem kerülök bajba, pont ezért évek óta úgy megyek bárhova hogy ha tudják kikkel vagyok, kb hol és mikorra érek haza (ha azt mondom másnap az is jó csak tudják mikor kell aggódni ha nem hallanak felőlem) akkor bármikor mehetek.

2017. jún. 7. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
51%

Nem mai jelenség, én 21 éves vagyok, és az iskolatársaim is 13-14 évesen eljártak diszkóba. Én a másik véglet voltam, ki voltam közösítve, nem is hívtak magukkal, egyedül meg ugye nem élvezetes. Ez sem volt ám jó érzés.

A sulidiszkót viszont szerettem, olyan jókat lehetett táncolni, és ugye a diszkó "mellékhatásaitól" sem kellett félni, mivel tanári felügyelet alatt voltunk. Csak ugye sulidiszkó nincs minden hétvégén, tehát megértettem azt, aki meg eljárt. A szüleit nem, hogy miért engedte el, hiszen 13-14 évesen tényleg kicsik voltunk a rendes diszkóhoz.

15 évesen egyébként voltam, mert egy iskolai program után lehetett menni, de nem éreztem jól magam, plusz mire beindult volna a buli, haza kellett mennem.

Azóta meg rockkoncertre járok! :D

2017. jún. 7. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem ez nevelés kérdése.

Én nagyon örültem, hogy 15 évesen mehettem discoba, és Hipp Hopp Boyz-ra, meg Happy Gang-re bulizhattam. Nagyon jó korszakom volt.


Most 33 éves családanya vagyok, nem züllöttem el, nem álltam sorba abortuszra.

Nem tiltani kell a gyereket, hanem felvilágosítani...

2017. jún. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim válasza:
58%
Nincs velem baj amig nem drogozik/piál..
2017. jún. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim válasza:
100%
*vele
2017. jún. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
88%

14 éves (lassan 15) lányként írok.


Discoban nem voltam és nem is vonz a dolog (nem vagyok az a típus), még házibuliban sem, de ha például meghívnának egy osztálytársam szülinapi bulijába, elmennék és anyukám se lenne ellene. Ő elengedne, ha tudja hogy hol vagyok, mikor, kikkel és azt is tudja, hogy van eszem.

Azt én sem tartom normálisnak, ha egy 14-15 éves minden hétvégén bulizik, késő este jön haza, esetleg még iszik is.

A felettem járó évfolyam a sulimban eléggé bulizós/cigizős/ivós társaság, a tanárok is észrevették, beszéltek a szülőkkel is, de ott a szülők ezt normálisnak tartották, mikor nem az. Szerintem ennyi idősen nem kéne azzal villogni, hogy feltöltenek cigizős képeket a netre meg sörrel a kezükben mászkálnak az utcán este, aztán arról beszélgetnek hogy ki hogy rúgott be. A mi osztályunkban is egyszer volt probléma abból, hogy az egyik fiú többször is berúgott, alkoholt hozott az iskolába 14 évesen... Én pár éve azt tartottam korainak, hogy 16 évesek cigiznek, most meg már 13-14 évesen is sokan csinálják. Kijövök az iskolából, az épület előtt egy csomóan állnak és cigiznek meg hazafelé is. Nálunk kb van 5 gyerek, akik dohányoznak, mások kipróbálták, de az egyik csaj csodálkozott, hogy az XY még egyszer sem próbálta ki a cigit. Én sem próbáltam ki, már a szagától is rosszul vagyok, nem tudom ez mire jó, mert nem menő az biztos, és nem attól lesz felnőtt valaki, hogy cigizik.


Párkapcsolatom nem volt, nem udvarolt nekem senki, én sem "pasiztam", de van aki tetszik. A szerelem szerintem nem korhoz van kötve, de tudni kell minek mikor jött el az ideje. Egy 14-15 évesnek nyugodtan lehet szerintem barátja/barátnője, mehetnek randizni, sétálni, mehetnek kézenfogva, már a csók sem korai, de ne feküdjenek le egymással azonnal. Szerintem ennyi idősen az még elég korai, még ha valaki érett is, akkor sem árt várni még. Majd akkor, ha maximálisan megbíznak egymásban, régóta együtt vannak, úgy érzik eljött az ideje és felkészültek rá és védekezzenek, legyenek óvatosak. 16 felett már oké (abban az esetben amit leírtam), előtte korai, de akkor sincs semmi gáz és nem ciki, ha valaki csak 18/19 évesen veszti el a szüzességét vagy kicsit később. És fontos hogy mindent tudjanak a dologról.

Nem vagyok szülő, de az mindenképp fontos, hogy a szülő elmondja a gyereknek a dolgok veszélyeit (pl egy buli esetén), ne engedjen meg mindent eszetlenül, de ne tiltson mindent, legyen jóban a gyerekkel, bízzon meg benne és tudassa a gyerekkel, hogy benne is bízhat. Világosítsa fel, de ne szájbarágósan, meg valószínű kicsit kínos lesz a gyereknek is. Ja meg ne 16 évesen akarja valaki felvilagosítani a lányát/fiát, mert akkor semmi értelme. Nekem anyám 14 évesen jött ezzel, amikor szinte mindent tudok. Szerintem olyan 10 éves kor körül célszerű már a mai világban.

2017. jún. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
Nem az alkohollal van baj, hanem azzal, ha valaki mértéktelenül fogyasztja.
2017. jún. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
Ebben a kategóriába kamaszok is írnak/pontoznak, nem csak szülők, szóval ez lehet egy magyarázat.
2017. jún. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
14-18év közöttieknek külön szórakozó helyek vannak avval pl kinek mi baja idősebbeket nem engednek be.
2017. jún. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
88%

18 éves koromig nem maradhattam ki este 10 utánig, nem ihattam alkoholt (csak jelképes mennyiséget), nem alhattam együtt a barátnőmmel. Nem dohányozhattam, és persze a drogok szóba se jöttek.

Szüleim szigorúan neveltek.

Én is így fogom nevelni a gyerekeimet.

2017. jún. 8. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!