Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mi a véleményetek a fiúk...

Mi a véleményetek a fiúk körülmetéléséről?

Figyelt kérdés

Megcsináltattátok a fiatoknak? Esetleg tervben van? Milyen korban? Van, akinek a fia kérte, hogy csinálják meg?

Állítólag a tizenéves korosztályban manapság már egyáltalán nem ritka.



2017. jún. 26. 20:01
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem nem gaz. Egyik kedves baratomnak egy eü-i problema miatt kellett mevcsinalni tizeneves koraban. Semmi baja nincs, teljes eletet el.
2017. jún. 27. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
53%
Nekem ez már a barbár kategória, sose csonkítanám meg a gyerekem akarata ellenére.
2017. jún. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
39%
Az is tud teljes életet élni, akinek eü ok miatt a karját vagy a lábát kell levágni. Ez szerintem nem érv arra, hogy a gyerekem beleegyezése nélkül nekiálljak levagdosni különböző testrészeit. A higiéniát sem érzem elég indoknak 2017-ben a beleegyezés nélküli csonkításhoz, mert aki rendszeresen tisztálkodik, annál ez nem jelent problémát, aki meg egy igénytelen állat, annak rohadtul mindegy. Illetve ha a későbbiekben mégis problémának érezné, szabad akaratából bármikor megcsináltathatja.
2017. jún. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
75%
Én nem vagyok hardcore körülmetélés-ellenes, de az biztos, hogy magamtól nem végeztetnék a gyerekemen ilyet, mert alapjáraton nem tartom jogosnak, hogy egy gyermeken bármilyen közbeavatkozást ejtessek a beleegyezése nélkül, kiv. nyilván ha életveszélyes állapot miatt kell. Pl. nem is szúratnám ki kisbabakorban senkinek a fülét stb. Ha majd eleget tanul a témáról, eldöntheti a későbbiekben, hogy akar-e.
2017. jún. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
33%
Csendben megjegyezném, hogy körülmetéléskor nem vágnak le semmit, hanem csak elvágják. Én nem csináltatnám, de aki szerint ez csonkítás, az fülbevalót se lövessen a gyerek fülébe, mert az is olyan szörnyű...
2017. jún. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
81%
#15 Csendben jegyezném meg, hogy nem túl súlyos fitymaszűkület esetén valóban csak bemetszik. De az nem körülmetélés, hiába mondják az ilyen fiúkra azt, hogy körülmetélték. A körülmetéléskor valóban vágnak is le belőle.
2017. jún. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
27%
Miért töröltetted ki a zsidós kommentemet kérdező? Ez igenis egy zsidó szokás..Már használni se lehet ezt a szót, mert antiszemita vagyok vagy mi a szösz? Szóval az Usában mindenki zsidó, azért olyan nagy divat ott. Amúgy miért higiénikusabb? Gondolom a magyar ember tisztán tudja tartani a micsodáját..Akinek ez gondot okoz ott máshol is problémák lehetnek a higiéniával..
2017. jún. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
85%

Gondolom azért, mert a "mindenki zsidó" kijelentés így önmagában abszolút nem igaz.

Ha tudnád hogy igazàból milyen is amerika, nem csak a filmekből látnád, akkor azt is tudnád hogy ott a legtöbben nem a zsidók csinálják, hanem mindenki (akik nem mind zsidók...). Mivel ez ott kulturális kérdés, ott manapság már az a furcsa ha valki nincs körülmetélve, egyből tudni róla hogy európai.

Szóval minden zsidó metélt, de nem minden metélt (és főleg minden amerikai) zsidó.

2017. jún. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
90%

Nem tennék ilyet, az ő teste, majd ha akarja megcsináltatja nagy korában.

Egy kivétel van ha orvosi okokból pl fitymaszűkület miatt kellene, úgy oké.

2017. júl. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
17%
18as. Több zsidó lakik az Usában, mint Izraelben. Aki nem az az is szeretne közéjük tartozni.
2017. júl. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!