Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit csinálhatnék? (hosszú)

Mit csinálhatnék? (hosszú)

Figyelt kérdés
15/F vagyok, van egy egészen fárasztó anyám meg egy élettársa :S és mindig "kötekednek" keresik bennem a hibát. Ha gépezek akkor azt mondják tanuljak, ha tanulok akkor mondják hogy hangosan olvassak úgy könnyebb ha hangosan tanulok őket ez zavarja, ha itthon egy polóba vagyok mert meleg van akkor, ha ő fázik akkor nekem is fel kell vennem egy fölsőt.Ha rossz jegyet hozok egyből mindent a gépre fog, nem tanulok stb... de ha jót hozok akkor annyit se mond hogy ügyes vagy, ha mesélek neki valamit 60%-ba oda se figyel. Ha összevesztek nevelőapámmal velem kiabál. Van mikor átjön este 6órakkor hogy fürödjek le és én kb. (este fél 8kor szoktam) de addig idegesít még nem megyek 20percenként jön át és mondja folyamatosan, és ami nagyon nem tetszik hogy van mikor iszik, nem úgy mint egy alkoholista csak 1-2 esetleg 3 sör, de ő nem bírja a szesz-t és így utána elég furcsa mindent szemtelenségnek vesz ha szépen megkérem hogy ha cigis a keze ne simogassan mert irritál a cigi szaga, ha megy a hasam akkor azt mondja hazudok, ha szédülök nem hiszi el azt hiszi csak iskolába nem akarok menni, engem ugráltatnak mindig hogy menjek le a boltba jöttünk "nagy" bevásárlásból és mondták szaladjak le XY-ért lemegyek, feljövök húú de elfelejtették hogy ez is kell és ha szóváteszem hogy miért nem tudják ezt modani ne feleselj fiatal vagy meg nem tart semeddig, minden zsebpénzem amit kapok vagy gyüjtök elveszik mert nekik kell erre-arra és mindig csak azt mondják hogy majd vissza adják. (én se vagyok egy angyal) Köszönöm annak aki végig olvasta :)
2010. máj. 21. 19:07
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
ja és még annyi hogy bocsi a helyesírási hibákért, ui.: nem cigizem sem iszom nem csajozom még semmi olyan tini stílust nem vettem még fel
2010. máj. 21. 19:08
 2/14 anonim ***** válasza:
58%

Jajj...:( Hát én nem tudok neked okosat írni, csak írok, hogy tudd: elolvastam:)

Nem tudom mit tehetnél...mindig ilyen volt édesanyád vagy csak mióta az új párjával van? Ha azelőtt más volt, beszélj vele, kérdezd meg, hogy miért nem úgy van minden, mint rég, a ti kapcsolatotokon miért változtathat egy idegen.

Bár valószínű minden esetben ez lenne a legjobb. Beszélj vele! Mondd el neki, amit ide leírtál, szépen udvariasan, mikor épp jókedve van. Lepd meg valamivel, mikor nincs vele a párja (vacsora például) és akkor mondd el neki mi bánt. Ennél jobbat sajnos nem tudok tanácsolni...:(

Sok sikert!:)

2010. máj. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
58%

Tipikus tini problémák. Sajnos ezen nagy részünk átesik. Amikor már annyira nem szeretjük, hogy megmondják nekünk, mikor, mit csináljunk. És néha gyerekként, néha felnőttként kezelnek, de ez nekünk nem tetszik. Lesz ez még így se:D

Sajnos egy megoldás van erre: az idő. Majd szépen ez az időszak is elmúlik. Aztán lesznek nagyobb problémáid is annál, hogy valaki megmondja neked mikor mennj fürödni:D

De megértelek. A tini korral én úgy voltam, hogy túl kell élni:D (nekem ennél nagyobb problémáim is voltak. Pl minden nap hozzámvágták, hogy jó lesz, ha már eltakarodok, meg vertek, meg ilyenek) Ne aggódj, egy szép nap fogod a sátorfádat és kirepülsz a szülői házból, párt találsz magadnak, gyereket csináltok, hogy aztán ugyanazt eljátszhasd a saját gyerekeddel.:D Nem azért, mert vissza akarod "fizetni" valakinek, amit elszenvedtél, hanem mert ilyenek vagyunk mi, emberek. A szülő szereti megszabni gyermekének, mit csináljon, mert "amíg az én házamban laksz, azt csinálod, amit én mondok":D

2010. máj. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm a segítségeteket, valahogy csak "túlélem"
2010. máj. 21. 21:28
 5/14 anonim ***** válasza:

Wááh... tökre mintha rólam írtad volna :D sak nekem a szüleim még együtt vannak, apám meg nem ugráltat sose... de anyám 1az1ben ilyen :D


Szerintem is ezt túl kell élni, próbálj meg nem visszaszólni, vagy szépen megbeszélni velük. Nekem ha már elegem van akkor elkiabálom anyámnak, hogy mivan, aztán 4-5 napig minden oké, aztán kezdődik előlről :D

Ma is kiakadt, csak mert kb fél 10re értem haza =P


13/L

2010. máj. 21. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Sajnos nekem is hasonlóak a szüleim:-(

Mindenhol felporszívózok,felmosok, csak pár helyen nem,mert nem mondta anya, hogy azt mossam fel és erre 10 perc múlva közli velem, hogy azt is.

Meg nálam is, amikor hozok rossz jegyet, akkor fél óráig mondja nekem, hogy hogy lehet ilyen jegyet hozni,de amikor mondom neki, hogy hoztam két ötöst akkor csak ennyi:Ügyes vagy.Na porszívózd föl a nappalit.

Nagyon sajnállak.Szerintem nem fog nálad sokáig tartani,mert 2-3 év múlva nem tarthatnak téged ilyen körülmények között.

Remélem segítettm:-)

2010. máj. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
2. válaszoló vagyok. Titeket olvasva visszacsöppentem én is gondolatban a tini korba...hát nem kezdeném előlről.:D Még 10 hét, és én is anyuka leszek. Remélem nem leszek ilyen. Úgy értem, tényleg, mikor én is rákérdeztem, hogy mért nem dícsérnek meg, amikor jó jegyet kapok, azt felelték, mert az a természetes, és nehogy már agyondícsérjenek, egy rohadt jegy miatt. Tanítónő a szakmám, habár soha nem voltam tanítónő, csak gyakorlatott végeztem. Tapasztaltam, és tanultam is, hogy a gyerekeknek igenis van szükségük a megerősítésre. Nem csak a gyerekeknek, de a felnőtteknek is jól esik a dícséret. Talán, ha te is megdícséred anyukádat, hogy "anyu, ma fantasztikusan finomat főztél, vagy jól áll neked ez a frizura", apukádnak meg azt mondod "köszi, hogy lemostad, megszerelted a bringámat, jobb, mint új korában" Vagy megkérdezed tőlük, akár viccesen is, hogy "mi újság az iskolában" (direkt iskolát mondasz, mi a párommal a mai napig így kérdezzük meg egymást, vagy azt mondjuk, hogy holnap még menni kell oskolába:D )talán egy idő után ők is visszakérdeznek. Próbálj meg te is érdeklődni irántuk.
2010. máj. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

én anyámmal 1 feszt veszekszek mindig ordíbálunk egymással,mert mindig belémköt,h semmire nm vagyok képes soha...nm takarítom ki a szobám...azért elmosogathatnék mert ő egésznap dolgozott...emelett zsebpénzt soha nm kapok csak pár aprót édeségre...még ruhákat is alig-alig vesznek...nem enged anyám meg semmit....ha kapok egy rossz jegyet az baj de ha jót nem is igazán érdeklik...háziba soha nm segítenek...aztán meg baj,h elrontottam a tesztet...ha tesóm belémköt és én visszavégok neki azt mondják:hagyd békén a gyereket...

ma is példáúl azon vesztünk össze,h,h mosom ki a cipőmnek a fűzőjét...meg,h reggel soha nincs semmire időm az ágyamat se vetem be....nekemis az agyamra megy

13/L

2010. máj. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

ja és amit elfelejtettem mondani(előző vagyok)

ha kérek vlmt,h engedje meg azt mondja

énn nm csináltam 13évesen...egy 13 évesnek nem kéne még...olyan idegesítő

de nm tudom mit csinálhatnál én feleselni szoktam anyámnak azért,h nehogy azt higgye,h neki mennyire igaza van ezen kívűl el kell viselnem mert nincs más megoldásim:-s

szeríntem te is ezt próbáldd

2010. máj. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Ne aggódj!Remélhetőleg minél hamarabb lefog róla szokni.Nekem is ez volt.Amúgy miota ilyen?
2010. máj. 22. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!