Mit rontottam el?

Figyelt kérdés
A fiammal (16) van problémám. Teljesen a mobiltelefonja rabja. Nappal-éjjel. azon lóg. A bizonyítványa tiszta elégséges lett. Neki ez jó! Mondja van aki bukott. Összefolynak a napjai. Nincs reggel, délben , este. Ez már tarthatatlan. Most elvettem tőle a mobilt. Úgy gondolom egy hétig nem adom vissza. Tiszteletlen velem. Megindokoltam neki miért vettem el tőle. Elmentem előtte: Mondja utánam "bunkó". Mindig is elgondolkodtatott, hogy gyerekként is 2 esetben játszópajtása ellenem tudta fordítani. Egy 22 éves testvére van. Vele semmi ilyen jellegű problémám nem volt. Mindig mindent megbeszéltünk. Vele nem lehet. Ha mondok valamit szinte rám förmed " már megint kezded!" Ővé kell, hogy legyen az utolsó szó. Pszichológusnál voltam vele. Párszor volt aztán nem ment el. Helyes szerintetek a mobil megvonás? Mit rontottam el nála?
2017. júl. 23. 17:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
67%

Ülj le vele beszélgetni, hogy ez tarthatatlan, ha nem változik akkor azt kapja amit ad. Ellátása minimális, napi egyszer főtt étel( nem a kedvence)a többi hideg kaja, nincs internet, mobiltelefon feltöltés, nincsenek márkás ruhák, nincs fizetve a szórakozása, és tudatosítsd, hogy ha nem változik, 18 évesen mehet amerre akar.


Legyél kemény, ha beszól, akkor még súlyosítsd a büntetését. Te vagy az anyja, nehogy már ő parancsoljon.

2017. júl. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Az apja meg mindent elnéz neki..... Sajnos Ő is kellene. Az éjjelezéseitől borultam ki. Utoljára éjjel 2-kor még azn ágyán ült és zenét hallgatott. Még nekim állt feljebb, mikor szóltam neki. Vagy magára zárja az ajtót. Aztán délben nem tudom felkelteni......
2017. júl. 23. 17:32
 3/14 anonim ***** válasza:

Sajnos ilyen helyzetekben az a gond, hogy ez nem egyik napról a másikra lett ilyen, hanem folyamatosan romlott. Korábban kellett volna erre ráeszmélni, nem mondjuk a nyári szünet kellős közepén.

Fokozatosan lett ez az állapot, igy visszafordítani is csak fokozatosan lehet. Apró lépésekkel...

2017. júl. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Igen abban igazad van hogy mindkét szülő kell. Én az éjszakázásért nem szólnék..de elvenném a kulcsát, és reggel hétkor akkor is felébreszteném ha nyavalyog. Ha nem segít, nem tartja magát az előre lefektetett szabályokhoz, akkor neked se kötelességed finanszírozni a hobbiait meg a márkás ruháit. Akkor se, ha iskolakezdés lesz és hisztizik új ruhákért.


Kamaszként nekem is volt olyan hogy párszor hajnalig fent voltam, de anyáék kiráztak az ágyból rendes időben. Pár alkalom után rájöttem nem éri meg az egész napos kómázás. Havonta kaptam két alkalmat, mikor nem zavartak, pl buli után,de a többi alkalommal keltettek, ha tetszett ha nem:-D Bár én nem viselkedtem így mint a fiad, ez tarthatatlan.

2017. júl. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Életvitelszerűen éjfél után alszik. Olvasta valahol hogy van bagoly és van pacsirta típus. Ő tüntet vele ,hogy előbbi és ne akarjam megváltoztatni a bioritmusát!. Én éjszakás is vagyok, ilyenkor nincs rálátásom mit csinál. Férjem meg nem foglalkozik vele. Volt hogy délután fél 2-kor tudtam kiimádkozni az ágyból, mert hajnalig zenét hallgatott.
2017. júl. 23. 17:44
 6/14 anonim ***** válasza:
74%
Hát ne imádkozd..persze hogy ilyen ha mindent megtehet veled...menj be hozzá mond meg hogy x perce van felkelni, ha nem teszi meg akkor ezt meg azt megvonsz tőle. Ha könyörögsz akkor csak hülyének néz. Keményíts be, ne kérd hanem közöld hogy márpedig ez lesz. Ha nem kel fel, akkor nincs meleg ebéd, mert neked meg nincs kedved főzni, nem mehet el sehova mert nincs kedved várni hogy hazaérjen..ha nem tetszik akkor mehet intézetbe.
2017. júl. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
91%

Internet ki, kap egy régi telót, ami csak telefonálásra volt jó. Ha szerez valahonnan okostelefont, azt is elveszem. Bevonom a házimunkába, elküldöm diákmunkára, vagy bármi, ami leköti az idejét és kizökkenti. Családi programokat csinálni, sokat beszélgetni.

De ha a szép szó nem használ és ő nem hajlik a változásra és csak szajkózza a sajátját, akkor közölni vele, hogy még 2 évig vagy köteles eltartani, utána úgy kirakod, mint macskát sz-rni. Mert nem vagy hajlandó egy lusta, buta felnőttet eltartani.


Nem tudom, hogy otthon milyen példát lát az apjától, de ha azt, hogy munka után leül a tv elé sörözni és semmi nem érdekli, te meg pattogsz a családnak és kiszolgálod, akkor nemigen fog változni a srác, mert azt látja, hogy ha az apja ezt csinálhatja, akkor ő is.

2017. júl. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Férjem tevékeny amolyan ezermester típus. Nem,nem ezt látja. Ami a gyerekeinket illeti, mindig én neveltem ,de a bátyjától sem ezt látja. Ha tudja, hogy nincs igaza akkor is nekiáll vitatkozni, tiszteletlen.
2017. júl. 23. 18:56
 9/14 anonim ***** válasza:
68%
Mindenki úgy okoskodik hogy nem tudja, mit csinál a telefonján. Pedig ez elég fontos.
2017. júl. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
A kamaszok bioritmusa mas, ugyanugy, mint az oreg embereke. Ejjel nem tudnak aludni. Ez teljesen termeszetes.
2017. júl. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!