Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy szoktassam rá az evésre...

Hogy szoktassam rá az evésre a kamaszlányomat?

Figyelt kérdés
A lassan 15 éves lányomról lenne szó,aki nem eszik annyit sem mint egy veréb, nem reggelizik, nem ebédel, nem vacsorázik, persze közben azért csipeget de ez nem ugyanaz.Csak akkor eszik főétkezéskor amikor otthon vagyunk egyébként meg szinte elfelejti, csak el nyúlik az ágyán és olvas naphosszat.172cm és 52kg.Mit tegyek?

2017. aug. 1. 08:54
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy anorexiás?
2017. aug. 1. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nme hiszem, ha nagyon éhes akkor jóízűen és normálisan eszik de ha nem szolunk rá egyszűen kimegy a fejéből.
2017. aug. 1. 09:07
 3/10 anonim ***** válasza:

Nekem is volt egy ilyen időszakom. De az amiatt volt, mert amúgy meg nassoltam. Megettem egy zacskó chipset és este jöttem rá, hogy csak az volt a napi kajám.


Esetleg figyeld meg, hogy ez állhat-e a dolog mögött. Valami miatt nem éhes.

Kérdés, hogy nem éhes vagy éhes csak nem foglalkozik vele.


Amúgy körülbelül 5 év után kezdtem normálisan enni, mert lett egy élettársam és főzni kellett magunkra. Ott már nem csak én voltam, meg az én étkezi szokásom.


Ha hajlandó rá, próbáld meg ösztönözni, hogy mi lenne ha anya lánya programot csinálnátok? Süssetek először valami sütit közösen, aztán ha van kedve akkor máskor a továbbiakban is segítsen. Beszélgessetek közben, csinálj alkoholmentes koktélt vagy bármit ami a kedvét meghozza a közös programhoz :D

Lehet jobb kapcsolatba kerül így az ételekkel.

2017. aug. 1. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Béres csepp, b vitamin komplexek étvágy javítók, ha ez a gond.
2017. aug. 1. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%
A testsúlya rendben van. Szerintem nincs okod aggódni
2017. aug. 1. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Minap hogy ki megy a fejéből? Nem együtt vacsoraztok?
2017. aug. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem kéne neki egy rendszer, ha egyedül is van otthon, akkor is tartsa, nassolásnak külön időpontja legyen, mondjuk du. 4 óra, egyébként csak főétkezések legyenek. De persze ha őt ez nem zavarja, akkor úgy sem tartja be.
2017. aug. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Direkt nem eszik vagy csak nem éhes? Ha utóbbi akkor az unszolásra csak lehet jobban megutálja az evést mert kötelezőnek hiszi.

Én is vagyok úgy hogy alig eszek egy nap mert épp nem vagyok éhes.

2017. aug. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Azzal mi a baj? Én irni szoktam és jobb napjaimon reggel kilenctöl késö délutánig eszembe sem jut hogy egyek annyira a történetmbe merülök.
2017. aug. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha 15 éves, akkor feltételezem középsulis

Középsuli kezdete óta én is ilyen vagyok. Alig eszek, ha eszek, akkor is csak úgy, ha az egész család is eszik.

Nem arról van szó, hogy nem akarok enni, hanem egyszerűen nem vagyok éhes

Suli fele veszek 1 sajtosrudat, azt a suliba megeszem, hazafele veszek valami nassolni valót (nem édességet, és ebből is keveset), és ennyi a napi kaja.

Ha nem mondják, eszembe se jut enni

Max hetente, amikor rámjön az ehetnék, akkor tudok még jóízűen enni


Ez szerintem nagyban azért van, mert a középsuli kezdete óta sokkal több mindenre kell figyelni suliba, és ez engem például nagyon lefáraszt. Mire hazaérek, csak arra tudok gondolni, hogy lefeküdjek és pihenjek.

Ebből kifolyólag sose tanulok, leckét is suliba csinálom meg, ennek ellenére jó tanuló vagyok.


Szerintem hagyd úgy, ahogy van.

Van annyi esze, hogy tudja magáról, ha éhes, és ennie kell.

Legrosszabb esetbe azt tudod csinálni, hogy akár éhes, akár nem, leülteted enni, és kész

Bár ezt nagyon nem ajánlom, de ez is egy lehetőség, ha annyira aggódsz érte

2017. nov. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!