Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 14-15 évesen mennyi alkoholt...

14-15 évesen mennyi alkoholt engedélyeztek a gyerekeiteknek a nyáriszünetben?

Figyelt kérdés
nem dicoról vagy valami kertipartiról van szó, ott többet ihat. Hanem így hétköznap érdekelne, pl egy pohár fröccs, vagy egy üveg sör egy-két naponta.

#alkohol #nyár #szünten
2017. aug. 1. 19:03
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
69%

Többet ihat???


Semennyit. Max, ha betölti majd a 18-at, akkor már az ő felelőssége, mit csinál, de addig semmit.

2017. aug. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
78%

Semennyi.

Ha vendégségben megkínálják akkor max fél doboz sör nem több.

Alkoholmentes gyümölcsöset ihat de azt is mértékkel. Ha már most inni akar a gyerek, mi lesz később?

2017. aug. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem akkor adj neki egy-két naponta sört meg fröccsöt ha alkeszt akarsz belőle nevelni :'D Ez még nekem is túlzás, pedig nincs semmi bajom az alkohollal.

Én hetente-kéthetente iszok egy pohár vörösbort, vagy likőrt. Nekem az is bőven elég, ráadásul a szüleim se tiltottak el az alkoholtól, tehát ha jól esik ihatnék többet is.

Ha engedsz is alkoholt, akkor se töményt adj neki (pálinka pl.)

Amúgy meg, minek akarna hétköznap alkoholt inni, ha hétvégén a haverokkal leissza magát? Szerintem egy kamasznak bőven elég a heti egy berúgás, nem kell rákontrázni még hétköznap is (biztos hogy a bulin sokat iszik, gondolom nem koktélozni mennek)

15/L

2017. aug. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
76%
semennyi. én se iszok naponta alkoholt, egy gyereknek meg főleg nem kell.
2017. aug. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
69%
Egy korty erejéig megkóstolhatta a sört. Ennyi!
2017. aug. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
77%
14-15 évesnek maximum pár ujjnyit koccintáskor, ha olyan alkalom van (ritkán, nem párnaponta). Töményet pedig semennyit.
2017. aug. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
73%

diszkó, meg alkoholizálás hétköznap 14-15 évesen? Meg a kis pucumat...

Grillezésnél, szalonnasütésnél megihat egy cidert, vagy egy doboz gyümölcsös sört vagy egy pohár rendes sört.

2017. aug. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
68%
Naponta semmit. Alkalmanként, ha koncertre megy, egy nagyfröccsöt esetleg házmestert, ha vendégségbe, akkor egy italt, ha megkínálják, akár két cent pálinka is belefér ilyenkor. Ünnepeken 2 dl akármi hosszú mehet, és max egy feles rövid.
2017. aug. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim válasza:
44%

Gyereknek semmit!

Felnőttként sem fogyasztok alkoholt,alkohol tartalmú ételt ill.aromával készült édességet sem.

Nagy koruként a saját felelősségére igyon.Egyébként azt viszi magával a nagybetűs életbe amit otthon lát és tanul!

2017. aug. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
72%
Semennyit. Még mit nem. Kis taknyos még, igyon málnaszörpöt.
2017. aug. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!