Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Húgom nem hajlandó mosogatni....

Húgom nem hajlandó mosogatni. Mivel lehetne rávenni?

Figyelt kérdés

Akárhányszor szólok neki(nem sokszor), hogy most ő mosogasson, elkezd ordítani velem is, anyuval is, hogy én mindig kifogásokat keresek, meg ennyire nem vagyok képes, aztán bevágja maga mögött az ajtaját. És akkor megint vagy én vagy anyu mosogatunk. Ez már elég régóta megy. Amúgy 15 éves. Úgy gondolom ennyi idősen már megtehetne ennyit...

Tanácsok?


2017. aug. 3. 19:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%
következő étkezésnél ne szedjétek le az ő koszos terítékét így a szennyes edény várja a következő étkezésnél. Utána mondjátok meg neki hogy nincs tiszta tányér csak annak aki mosogat.
2017. aug. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
52%
Kezdetnek leszedném az ajtót
2017. aug. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
44%
mondjuk ne te akarj neki parancsolni, hanem anyutok. Ha meg vele így beszél, részemről biztosan szájon vágnám
2017. aug. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%
Más házimunkát se végez? Én se szívesen mosogattam sose. De bármi mást megcsináltam. Szerencsére ez anyukámnak és a tesómnak is megfelelt, hogy vasalok vagy porszívózok inkább. (Természetesen miután elköltöztem gyorsan szereztünk mosogatógépet)
2017. aug. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
64%

Lehet 0%, de nálunk bejött! Nővérem volt ilyen ajtó csapkodós hisztérika, apa egyszer megelégelte és leszedte...

Ne félj, pár nap után mindent megtett, csakhogy visszakapja a privát szféráját...

2017. aug. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
21%
es ha 15evesen nem mosogat akkor mivan?? Egyszeruen szanalmas hogy egyesek itt kommentbe is zsarolassal parancsolassal fenyegetessel akarjak elerni celjaik. leszedni ajtot meg tobbi eszleny agyukat kene kiszedni az ilyeneknek. Kepzeljetek engem felneveltek egyetem elvegzeseig mindent fizetek sose zsaroltak parancsoltak, ha valami nagyon zavarta oket akkor egy szepen megfogalmazott mondatban egy kerlek szoval elejen fejezte ki akaratat. ( helyesiraser bocsi mobilrol irtam)
2017. aug. 3. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
44%

Az hogy van,hogy aki mobilról ír,az általában mentegetőzik a helyesírás miatt?...számomra ez érthetetlen...

Egyébként:

Az én 12 éves húgom,azt mondta,ő a modern kor gyermeke,és mint ilyen,nem mosogat.Hirtelen köpni-nyelni nem tudtam...kicsit rápirítottam,hogy azért segíthetne többet anyának,de nem igazán vettem észre rajta,hogy megérintené a mondókám...

Szóval ezek után nincs jó tanácsom,bizonyára a te húgod is modernkori gyermek 😁

2017. aug. 4. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
31%

welcome to liberalism :) az individuum a közösség felett


aki 15 évesen így viselkedik, az annak köszönhető, hogy az otthoni példa, a kortárs vélemény, és a média azt a képet alakította ki a személyiségében, hogy bizony a napfény az ő seggéből jön, és az ő személyes rosszkedve okán simán kivonhatja magát a közösségi munkavégzés alól


ezen nem segít a fenyítés, alapjában lett elrontva a nevelése


azt kellene elérni benne, hogy a családi értékek személyesen fogalmazódjanak meg benne, ami 15 évesen már lehetetlen

huszonéves korában újra lehet próbálkozni

2017. aug. 4. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
71%
Egyezzetek meg, te mosogatsz ő meg felmos, porszívózik stb.
2017. aug. 4. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
75%
Az en lanyaim 12 es 14 evesek, a kisebbik felmosasban szokott segiteni, a nagyobb mosogat, porszivoz, amikor korhazban voltam, akkor pedig fozott is. Nem kell kernem sosem, hogy segitsenek, kedvesen felajanljak, hogy elvegzik ezt-azt..
2017. aug. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!