Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan kéne/kellett volna...

Hogyan kéne/kellett volna reagálnom? Miért csinálta ezt? Nem esett le neki hogy kicsit ezzel elkésett? (felvilágosítás).

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok. Barátom sose volt , szűz vagyok.

Hétvégén egy barátnőmnél aludtam és amikor hazaértem anyum mondta hogy az ajtóm előtt van egy csoki ,de nem ő tette oda , mondta biztos a bátyám volt 8hárman lakunk, szülők elváltak). Nem igazán hittem el hogy miért kaptam volna csokit a bátyámtól semmilyen ünnep nincs most és a közeljövőben nem is lesz. Azt mondta hogy biztos kapta valakitől és nem kell neki. levittem anyunak hogy ő megeheti.

Visszamentem a szobámba és az asztalomra volt téve két felvilágosító könyv( amik a tesómé voltak anno) nagyon meglepődtem de akkor már tudtam hogy azt nem a bátyám rakta oda mivel nem szoktunk ilyenekről beszélni.

Szóval biztos hogy anyum volt. Sose kaptam olyan igazi felvilágosítást , általános 2.-ik 3.-ik osztályban osztálytársaktól tudtam meg a "lényeget" (hogy a kisbabát nem a gólya hozza röviden , tömören) és később valahogy úgy evidenssé váltak a dolgok , utána meg ha nem tudtam valamit utánanéztem. Meg nyilván általánosban is beszéltek ilyenekről később felvilágosítás keretin belül , de akkor már nem tudtak nagyon újat mondani.

szóval én ezt baromi kínosnak és értelmetlennek találom és nem is értem hogyan fogalmazódott ez meg benne vagy hogy jött ez az "ötlet".

17 évesen nem gondolja hogy kicsit elkésett ezzel?

Igaz hogy most az utóbbi pár napban folyton elmentem itthonról és barátnőknél aludtam , meg az utóbbi fél-egy évben többet járok el itthonról mint anno , de annak az az egyszerű oka van hogy jobban összekovácsolódott a baráti társaság , idősebbek lettünk több helyre elengednek stb.

Miért csinálta ezt? Nem gondolt arra hogy kicsit késő?


2017. szept. 4. 21:45
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem jó, hogy ha szóban nem is, meg kicsit megkésve, de legalább fel akar világosítani.
2017. szept. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

De az nem jut eszébe hogy 17 évesen az ember tisztaban van a dolgokkal?

Vedekezés stb.

Erről inkább 6 eve kellett volna beszelni ehelyett kínos helyzetbe hoz ,hazudik.

2017. szept. 4. 22:01
 3/8 anonim ***** válasza:
40%

Sztem a csoki dolog aranyos volt.😀 Lehet azt hitte , h mar nem vagy szuz ezzel akart gratulalni.☺

Nade a felvilagosito konyv..csak arra tudok gondolni , h nem tudta mikor van itt az ideje ennek vagy kicsit kinos rola beszelnie es most , h tobbet v otthontol tavol eszebe jutott , h hoppa..a kislanyom nagylany lett.☺ Ne szivd mellre nem akart ezzel rosszat se kinos helyzetbe hozni. En oda mennek hozza a konyvekkel es mondanam , h koszi anyu de mar tudok mindent.☺ Orulj , h ilyet tett sok 22 eves azt se tudja h lesz a gyerek..

2017. szept. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%
Hát..ha itt olvasod a gykt -t a legtobb tini nincs tisztában alap dolgokkal sem, altalános biologiával sem
2017. szept. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%

Nem tudom miért kell ezen megsértödnöd. Most jutott eszébe, ez van.

17 évesen persze tisztában voltam az alapokkal, sőt szexeltem is, de azért lehetett nekem újdonságokkal szolgálni a témában. Olvasd el nyugodtan a könyveket.

2017. szept. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Biztos a máshol alvás miatt gondolja hogy esetleg fiú van a dologban csak nem mered bevallani. Nyilván nem a szexről akar felvilágosítani csak a védekezésről. De ha eddig sem beszéltetek erről, akkor vagy ő érzi kínosnak vagy téged nem akar ilyen helyzetbe hozni.

Vedd úgy tőle ezt a gesztust hogy arra kér hogy védekezzetek.

Sok tini hiába tudja a védekezés módjait mégsem alkalmazza mert csak 5percből mi baj lehet?! Hát például gyerek és nemi betegség.

2017. szept. 5. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem azért elég sok szülő elkésik a felvilágosítással. Mármint, amikor eszébe jut, a gyerek már mindent tud. Pontosan nem emlékszem, de már 2. osztályban volt fogalmunk a dologról, azt nem tudom, hogy mennyi, de annyi biztos, hogy nem a gólya hozza a gyereket, hanem egy férfi meg egy nő kell hozzá. Részleteket csak felsőben tudtam meg, szerintem. 14 éves voltam, amikor anyám elkezdte, hogy már elég nagy vagyok, fel kéne világosítani, beszélgetni kéne a dolgokról. Én már mindent tudtam, nem is nagyon akartam beszélgetni, pedig nekem nagyon jó a kapcsolatom anyámmal, de mégis cikinek és kellemetlennek éreztem, hogy erről a saját szüleimmel kell beszélgetni. Anyám alig akarta elhinni, hogy ebben a korban már a többség mindent tud, de még előbb is.
2017. szept. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, egyszerűen kiment a fejéből, hogy előbb felvilágosítson és esetleg hallotta valahol, hogy xy lánya terhes pedig még csak 16éves és ez elbizonytalanította, hogy mindenben felvilágosultál-e már, vagy esetleg vannak még sötét foltok.
2017. szept. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!