Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ezt tényleg cikinek kell,...

Ezt tényleg cikinek kell, hogy érezzem vagy inkább ténylegesen nem kell szégyellnem? (Többi lent! )

Figyelt kérdés
Nos... Arról van szó, hogy 12 éves vagyok és nem rég anyukám felvilágosított mert, hogy ez fontos mivel meg van és tudja, hogy később fog megtörténni úgyis, de jó az, hogy ha tudok mindenről. No meg a higiéniával avagy szőrtelenítés szóval minden. Mert én is felhoztam. Én ezekről tudtam már, mert volt már felvilágosító óra meg olvastam is róla csak hirtelenséggel ért. Nem tudom, hogy anyukámnak nem-e volt ciki beszélni, de nekem az volt. A szőrtelenítésre meg az ilyesmikre kíváncsi is voltam. Csak nem tudom, hogy ezt nem olyan 15 éves koromban kellett volna elmondania? Mármint a közösülést, terhesség, stb. A válaszokat előre köszönöm! Szép estét! Hello! : ) 12/L lány.

2017. aug. 25. 18:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mert 15 évesen már annyi baromságot hallasz a kortársaidtól, hogy az félelmetes.
2017. aug. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
nekki semmiképpen nem volt ciki, mert már felnőtt nő, tapasztalt, te pedig a lánya vagy. amikor veled ilyenről beszél, ő azt nem cikinek éli meg, hanem aggódó szülőként. én is anya vagyok, 1-2 év és az én lányom is a te helyzetedben lesz, hogy fel kell világosítani mindenről. neked se legyen ciki, vele mindent megbeszélhetsz, nyugodtan fordulj hozzá bármilyen kérdésre vagy tanácsra van szükséged. majd ha már nagyobb leszel, benne leszel ezekben a felnőttes dolgokban, akkor már te sem cikiként fogsz ezekre gondolni, hanem az élet természetes folyamataként, ami az élet része, sőt, az egészség része. nagyon jó a hozzáállásod, csak így tovább. anyud biztosan büszke rád.
2017. aug. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Nagyon jól tette h már most beszéktetek ezekről.

Borzasztó h mennyi butaságot olvasni csak itt a 15-évesektől. Pont azért, mert senki nem ült le velük beszélgetni.

Örülj neki h anyukád elmondta ezeket, és őszintén tudtál beszélni vele erről. Sajnos ez nagyon ritka

2017. aug. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell cikinek érezned. Persze érhető, hogy fura helyzet volt neked, hiszen számodra ezek még fura témák.

Már éppen ideje volt, hogy ilyenekről beszéljetek. 15 évesen már késő lenne, addigra sokan már túl is vannak pár dolgon.

Szerintem jó, hogy anyukád nyitott arra, hogy normálisan beszélgessetek ilyenekről. Nyugodtan kérdezz tőle a jövőben is.

2017. aug. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
A felnőtteknek egy teljesen természetes és fontos dolog a szex, pár év múlva neked is az lesz, van aki 13 évesen már szexel, te ne csináld ezt persze, de fel kell világosítani minél hamarabb, mert ki tudja mikor kezded el.
2017. aug. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
84%
15 éves korodig olyan baromságokat hallanál amiket el se tudsz képzelni. Így megakadályozza, hogy egyszer gyakorin írj ki egy "lenyeltem, lehetek terhes?" vagy hasonló kérdést.
2017. aug. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm ismét mindenkinek a kedves választ! : ) További szép estét!... : )
2017. aug. 25. 19:40
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem örülj neki, hogy tudsz beszélni ilyen témákról is anyukáddal. Nekem is nagy szerencsém volt/van ebből a szempontból, és hidd el, óriási előny. Mindig jó, ha van kihez fordulni a kortársaidon kívül.

Szégyellni pedig semmiképpen nem kell ezt. Ő az anyukád, szeret téged feltétel nélkül, a legjobbat akarja neked. Azt, hogy biztonságban legyél és felkészült legyél, és tudd, hogy rá számíthatsz. Ez nem ciki, ez inkább nagyon király :) Akkor is, ha még nem annyira aktuális persze.

2017. aug. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne érezd cikinek!!! Hatalmas gratula anyukádnak,hogy ilyenről őszintén beszélt veled! Kevesen vannak,akik ezt tisztességgel megteszik. Az én anyukámmal soha semmi ilyesmiről nem lehetett beszélni sajnos. 29/N
2017. aug. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem szerintem jo kor hallottad:)

15 vagyok és már élek nemi életet. Nagyon sok velem egykoru ismerősöm szintén. Engem sosem világositottak fel direktbe mindig igazábol kérdeztem és kiskormtol kezdve érdekelt h h lesz a baba. Mindig őszintén a koromnak megfelelően válaszoltak. Sosem tömtek hülyeségekkel h golya hozza meg ilyenek :D. És 12-13 éves koromra már kb mindent tudtam amit tudnom kellett.

Csomo minden valoban hasznos. De természetesen ujra leültem anyummal erről beszélni mielőtt megtörtént volna az első. :)

15L

2017. aug. 27. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!