Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért nem tudnak az ilyen...

Miért nem tudnak az ilyen szülők beszélni a szexről, a védekezésről a gyereknek?

Figyelt kérdés

Az vett rá, hogy kiírjam ezt a kérdést, hogy egyre több a sulinkban a terhesség a diákok körében. A mi sulink 6 osztályos suli és szakközép (vagy valami szakképző, nem tudom). Nem éppen a legerősebb suli de én szeretem. Egyre többet látom azt sajnos, hogy már 12-13 évesek is teherbe esnek, nem csak a nagyobbak, és megtartják a gyereket abortusz vagy esemény utáni helyett. Legtöbbjük ugyan rossz körülmények között él, de nem értem hogyan függ össze ez a kettő. Attól hogy szegény, nem tud rászólni az anyja hogy húzzatok már fel egy gumit? Vagy miért nem kapnak, ha teherbe esnek? Engem páros lábbal rugdosnának ki az ajtón.

A csapból is az folyik, hogy védekezni kell, meg a felvágosítás. Igaz, nekem nem meséltek anyáék a védkezésről, de tudtam magamtól is, mert a környezetemben hallottam arról, mennyire fontos. Ráadásul a mi sulinkban elég jól csinálják a felvilágosítást is.

Valamelyik nap 2 osztálytársammal , barátnőmmel beszélgettünk erről. Az egyik épp most vesztette el a szüzességét és beszámolt nekünk. Mikor feljött, hogy gumival és megszakítással védekeztek, odajött az egyik szaksulis, lecsúszott lány (mellettünk állt, hallotta a témát), hogy tiszta gázak vagyunk meg gyerekesek, ők semmit nem használnak csak kiveszi a srác mégsem terhes. :D Rendesen lekezelően beszélt velünk.

Ti mit gondoltak erről? A sok terhességhez miért kell kapcsolódni annak, ha valaki nem olyan tehetős vagy éppen szegény? Nálunk ez jellemzi a sulit. Remélem érthető a kérdés, nem nagyon tudtam megfogalmazni.


2017. szept. 28. 12:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
szegénység=iskolázatlanság=buta marad a szülő is=buta lesz a gyerek is mert nem lesz igénye az iskolázottságra="segélyből is lehet gyereket nevelni" mentalitás
2017. szept. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
97%
Ez szomorú... Lehet úgy vannak vele a szülők, hogy ha nem beszélnek erről nem tud sokat róla a gyerek, akkor majd nem fogja csinálni...
2017. szept. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
A szegénység, az alcsony IQ, és a rendezetlen családi helyzet sokszor együtt jár. Sajnos egyáltalán nem természetes, hogy szülő és gyerek között olyan viszony van, hogy meg tudják beszélni ezeket a dolgokat. Ráadásul sok szülő sincs a megfelelő ismeretek birtokában.
2017. szept. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Nem akartám bántani a kérdésemmel a kevésbé tehetős embereket, csak ez a tapasztalatom a környezetben. De azt sem értem, ha már megtörtént a baj, miért nem gondolkodik el a szülő, és hagyja a gyereke életét elcseszni? Egy 13 évesnek nem anyának kell lenni...

Láttam olyat is, hogy 13 éves, hetedikes feltett egy képet, amin a hasát simogatja. Odaírta hogy "23. hét", az anyja meg alákommentelte, hogy "alig várom hogy megérkezzen a kisunokám".... Azóta szület még egyet, tizen valahányan laknak egy két szobás kis házban... Én ezt nem értem... Még büszke is rá a szülő...

2017. szept. 28. 12:54
 5/14 A kérdező kommentje:
A szüleimmel sajnos köztünk sincs jó viszony, de előtte utánanéztem minden dolognak még egyszer, mert hát 16 éves koráig sok mindent hall az ember. Utólag mondtam el neki, egy szükséges vizsgálat miatt. Nem volt belőle semmi. De annyira elkeserítő, hogy az ilyen szülők még a "bajban" sem segítenek.
2017. szept. 28. 12:56
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az a gond, hogy még gyerekként (bocsi, de egy 12-13 éves még gyerek) kezdik a szexuális életet, így fel sem tudják mérni milyen következmény lehet, ráadásul felételezem ez a menő is így ezért jellemző sok társadra ez a viselkedés. Azt hiszik, hogy így már nagy lányok nagy fiúk, pedig nem ettől lesznek azok, hogy már nem szűzek ebben a korban.

A védekezés meg olyan, hogy feltéelezem a fiúnak így kényelmesebb, jobb érzés hogy nincs gumi, meg arra is figyleni kéne hogy legyen nála, így egyszerűbb ha azt mondja időben kiveszi, mert neki meggyőződése, hogy "csak" annyi kell a gyerekhez, hogy a lányban menjen el. Persze egy ilyen teherbe esés nemcsak a fiú hibája, hanem a lányé is aki így gumi nélkül belement a dologba. Ha valóban jók lennének a felvilágosítás óráitok akkor tudnák ezek a fiúk, hogy nemcsak attól lehet terhes a lány, hogy benne megy el... ha így lenne és elég lenne időben kivenni nem lenne annyi védekezési módszer, csődbe menne a fogamzásgátlókat gyártó cégek :) Valószínű azt sem mérik még fel ésszel, mert még gyerekek, hgoy bizony a szülővé válás nagyon komoly dolog, ráadásul a fiú aztán fizetheti majd a gyerektartást a gyereke 18 éves koráig amit bizony a fizetéséből vonnak majd, kevés esélyt látok arra, hogy ennyi idősen élete párját találja meg.

Az meg hogy megtartják a babát, valószínű abból fakad, hogy nem merik elmondani otthon és mikor kiderül otthon is, már késő elvetetni. Hiába érzed, hogy páros lábbal rúgnának ki otthonról téged, de lehet nem így lenne. Biztos jól leszídnának, meg akár páros lábbal kirúgnának az elején, de szerintem a szüleid végül melletted állnának.

"ők semmit nem használnak csak kiveszi a srác mégsem terhes" erről az a véleményem, hogy mázlia volt idáig és inkább hallgatnia kéne erről a butaságáról, mintsem felvágni vele. Látod ez a baj, hogy úgy érzik, hogy ez a helyes, ez a menő és ez a jó.

2017. szept. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Igen, valóban korai hat-hetedikesen megtenni szerintem, ezt lehagytam. De ha már egy gyerek nem tudja felmérni ennek a súlyát, akkor a szülő hogy hogy nem? Nem értem ezt a gondolkodásmódot. Még örülnek neki..
2017. szept. 28. 13:10
 8/14 anonim ***** válasza:
cigányok...
2017. szept. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Ezt nem akartam írni... mert magyarok is vannak köztük.
2017. szept. 28. 17:24
 10/14 anonim ***** válasza:
69%

Nem olyan bonyolult ez, csak sokan nem akarják elhinni.

Vannak olyan családok, akik ebből élnek. Ha az anya már klimaxol, akkor ideje a lánynak szülni, hogy továbbra is kapják a támogatásokat. Mire betölti a 18-at, kap annyi családit, amiből el lehet vegetálni. A gyerek ingyen eszik, kap ruhát, tüzifát, stb, igazából csak cigire és piára kell a pénz.

2017. szept. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!